Raštingumo diena su progimnazijos biblioteka

  Rugsėjo 8 dieną progimnazijos 3-8 klasių mokiniai prisijungė prie Tarptautinės raštingumo dienos paminėjimo. Kartu su mokytojais dalyvavo bibliotekos organizuotose veiklose: 3-5 klasių mokiniai atliko rašto darbą „Perskaičius knygą“, kuriame raštu pasakojo apie perskaitytą vasaros knygą. Reikėjo surasti knygos autorių, pavadinimą, veikėjus, dailyraščiu parašyti pirmą knygos sakinį, suskaičiuoti lapus, na ir svarbiausia, parekomenduoti knygą draugui. Mokiniai klasėje rinko gražiausius darbus ir išsiuntė juos į progimnazijos bibliotekos parodų lentynas.

  Mintys iš raštingumo dienos:

„3a klasės mokiniai atsinešė įdomiausias vasarą perskaitytas knygas ir papasakojo draugams įdomiausią knygos nuotykį, pristatė veikėjus. Turėjome įdomią knygų pristatymo valandą“.

„4 e klasės mokiniai šią dieną paminėjo atlikdami rašto užduotis klasėje, aptarė skaitytas per vasarą knygas. Su perskaitytomis knygomis supažindino klasės draugus“.

„Vaikai su dideliu džiaugsmu pildė lapus "Vasara su knyga". Labai smagu buvo žiūrėti į stropiai dirbančius vaikus. Tvarkingai, raiškiai rašančius, besidalinančius įspūdžiais apie vasarą perskaitytas knygas. Su dideliu noru atlikome šį darbą. Visi 4a klasės mokiniai dalyvavome minint tarptautinę raštingumo dieną“.

  Šios dienos veiklos paskatino mokinius prisiminti perskaitytas knygas, o kai kuriuos ir perskaityti naujas. Rašto darbai tobulino mokinių skaitymo ir raštingumo gebėjimus.

  Dėkoju pradinių klasių mokytojoms Elenai Šiurkienei, Reginai Balčiūnienei, Jūratei Šeškevičienei, Nijolei Šatrauskienei, bei lietuvių kalbos mokytojoms Irenai Laurušonienei ir Ritai Medvedevienei, Jūratei Joneliūnei už mokinių rašymo ir skaitymo skatinimą bei bendradarbiavimą su progimnazijos biblioteka.

Knyga – nedidelis įrankis, pažadinantis mūsų sugebėjimą mąstyti; tai minties variklis, išjudinantis protą. (E. Fagė)

 Vyr. bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė

Write a comment

Comments: 0

Rask mus Facebook'e