Skaitymo  naktis „Ateitis“

 Kai už lango lietus ir rudenio vėsa,Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 5a klasės mokiniai kartu su klasės vadove Audra Paulauskiene nakčiai įsikūrė mokyklos bibliotekoje ir dalyvavo skaitymo naktyje „Ateitis“.

  Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – tarptautinė akcija, Šiaurės šalyse rengiama 20-ą, Baltijos šalyse – 19-ą, o mūsų mokykloje 15–ą kartą. Šių metų tema - „Ateitis“. Kasmet į šią akciją įsitraukia daugiau nei 2000 įvairių bibliotekų iš viso Šiaurės ir Baltijos regiono. Skaitymuose dalyvauja dešimtys tūkstančių vaikų ir jaunimo.

  Pirmoji diena - lapkričio 14d. yra tekstų skaitymo diena. Tarptautinę

iniciatyvą „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2016“ pristatė bibliotekos vedėja Danutė Petkuvienė. Renginio tikslas - knygų skaitymas - raktas į kūrybiškumą. O uždavinį penktokai išsikėlė patys: „nežinau – sužinosiu“. Penktokai įsitraukė į įdomią veiklą: garsiai skaitė ištrauką iš norvegų rašytojos Stian Hole knygos „Germano vasara”, klausėsi tetos Rutos, „atvykusios iš Norvegijos”, skaitomo tos pačios knygos teksto. Perskaitę ištrauką piešė iliustracijas. Mokiniai susiskirstė į grupes pristatė savo perskaitytas knygas. Geriausius teta Ruta apdovanojo prizais. Mokiniai paruošė ir pristatė Šiaurės šalių patiekalų. Dalyvavo viktorinoje „Knygos – minties laivai”. Išsiunė palinkėjimus ir svajones Šiaurės vaikams. Inscenizavo Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė” ištrauką. Kai

laikrodžio rodyklė rodė trečią valandą nakties, pavargę, bet laimingi užmigo skaitykloje. Smagiai nusiteikę ryte pasakojo, ką sapnavo. Pasirodo, kad miegant tarp knygų, į sapnus ateina knygų herojai.

  Laikas ištirpo nepastebėtai. Mokiniai ne tik sužinojo daugiau apie knygas ir Šiaurės šalis, bet ir mokėsi būti drauge, padėti vienas kitam, gražiai ir kultūringai elgtis. Įsivertino savo žinias. Suprato, kad knygų skaitymas gali būti įdomus.

 Danutė Petkuvienė

Tauragės „Šaltinio” progimnazijos bibliotekos vedėja

Write a comment

Comments: 0

Rask mus Facebook'e