Pamoka-reveransas „Šekspyro metams baigiantis“

  Eilinę gūdžią rudens dieną Adolfo Šapokos gimnazijoje lietuvių kalbos mokytojas R.

Baura ir bibliotekos vedėja V. Gudelienė mokiniams pasiūlė organizuoti renginį skirtą Viljamo Šekspyro 400-osioms mirties metinėms bei Bibliotekų metams paminėti, tokiu būdu praskaidrindami liūdną rudeninę nuotaiką. Mokykloje Šekspyro kūrinius skaitančių mokinių tikrai netrūksta, todėl norinčių vaidinti atsirado daug. Renginį mokiniai nusprendė pateikti vaidindami scenas iš poeto tragedijų

„Hamletas" , „Romeo ir Džiuljeta" ir „Julijus Cezaris", taip pat to meto nuotaikai išlaikyti renginį papildė šokiu, muzikiniu soneto atlikimu.

Siekiant jaunam žmogui kuo patraukliau pateikti V. Šekspyro kūrybą sonetai buvo repuojami bei dainuojami. Pasirinkta pateikimo forma tapo savotišku įrodymu, jog sonetus galima ne tik deklamuoti ar skaityti, bet ir atlikti šiuolaikiškai - taip, kad Šekspyro kūriniai būtų įdomūs ir šiandien. Kiti epizodai iš anglų literatūros klasiko tragedijų „Romeo ir Džiuljeta“, „Julijus Cezaris“ bei „Hamletas“ pasirinkti siekiant parodyti autoriaus, kaip dramaturgo, genialumą - kupini meilės dialogai, tragiškumas, žmogaus mąstymas apie būtį bei santykiai su aplinkiniais nepraranda grožio net po daugelio metų.

Write a comment

Comments: 0

Rask mus Facebook'e