Šventinis Alytaus miesto mokyklų bibliotekininkų susitikimas

  Jau tapo tradicija, kad artėjanti kalendorinių metų pabaiga suburia Alytaus mokyklų bibliotekininkus į šventinį metodinį susitikimą. Šiais metais seminaras „Inovatyvių idėjų žingsniai miesto mokyklų bibliotekų veikloje“ vyko Putinų gimnazijoje. Kolegės pakvietė pasidalinti naujausiais veiklos metodais, savojo vaikystės kalėdinio žaisliuko istorija, dalyvauti skaitymuose.

  Tai buvo ir pirmasis susitikimas su nauju Alytaus miesto savivaldybės

administracijos Švietimo skyriaus vyriausiuoju specialistu Eduardu Ingelevičiumi. Renginyje svečiavosi profesinio rengimo centro bibliotekininkė Raselė Rasimienė.

  Putinų gimnazijos bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė pristatė bibliotekos inovatyvias veiklas ir pasidžiaugė, kad technologinių inovacijų gausa, spartinanti mūsų gyvenimo tempą, skatina bibliotekininkes nuolat mokytis ir tobulėti. Šiuolaikinė biblioteka - informacijos, kultūros sklaidos, edukacijos, inovacijų populiarinimo ir bendruomenės centras.

Pastebėta, kad mokyklose dirbančių specialistų darbo pobūdis, kintant visuomenei, smarkiai keičiasi. Bibliotekininkai - aktyvūs ugdymo proceso dalyviai, nuolat gilinantys pedagogines, psichologines ir IKT žinias. Dažniausiai mokyklų bibliotekose dirba vienas - du specialistai. Tik pakankamas darbuotojų skaičius bibliotekoje gali užtikrinti kokybišką veiklą. Bibliotekininkas bendrauja su mokytojais planuojant, kuriant, perteikiant, vertinant gebėjimus ir žinias, moko ir konsultuoja, kai vyksta perėjimas nuo vadovėlio prie šaltiniais besiremiančio mokymosi, kartu su mokytojais skatina mokinius siekti atsakomybės už savo mokymąsi. Bibliotekininkas sudaro sąlygas naudotis naujomis technologijomis bibliotekoje, moko ir konsultuoja.

  Naujienomis iš seminaro „Mokyklos bibliotekos vaidmuo stiprinant skaitymo ir rašymo gebėjimus“ pasidalino Panemunės pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja Asta Novikienė. Naujos tendencijos ugdyme – kaip sukurti skaitymo ir rašymo ugdymui palankią aplinką, kaip pagerinti skaitymo ir rašymo pasiekimų lygį ir dar labiau skatinti skaitymą, kaip sustiprinti mokyklų bibliotekininkų supratimą apie skaitymo ir rašymo gebėjimus bei jų ugdymą. Skaitymo valandos, inscenizacijos, pokalbiai, diskusijos. Nauja – tai atrasta sena?

  Susitikimo metu aptarėme ir knygų naujienas. Panemunės pagrindinės mokyklos, Putinų ir Jotvingių gimnazijų bibliotekoms akcijos „Metų knygos rinkimai 2016“ organizatoriai paskyrė nemokamus Metų knygų komplektus, išleistus trijose - vaikų, paauglių ir suaugusiųjų - knygų kategorijose. Kolegės pristatė rinkinius. Mėgavomės gražiais tekstais.

  Nuo atsineštų senovinių eglutės žaisliukų padvelkė vaikystės kalėdine dvasia, prisiminimais ir nostalgija. Laikas šiems trapiems stiklo kūriniams negailestingas.

  Mūsų susitikimą pagyvino kalėdiniai patiekalai. Tikimės tęsti tradicijas. Dėkojame seminaro šeimininkams už gražų priėmimą, o visiems dalyvavusiems už entuziazmą, geranoriškumą, dalinimąsi patirtimi ir idėjomis.

  Kas bebūtų, tyliai ateina Kalėdos...

 Asta Novikienė, Alytaus miesto bibliotekininkų

metodinio būrelio pirmininkė 

Write a comment

Comments: 0

Rask mus Facebook'e