Padėkos renginys Knygų Kalėdų akcijos dalyviams

  Knygų Kalėdų dvasia Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje sklandė jau visą gruodžio mėnesį, kviesdama prisijungti prie  akcijos, o sausio 10 dieną vyko baigiamasis „Knygų Kalėdų 2016“ renginys, kuomet akcijos dalyviai tradiciškai kviečiami į progimnazijos bibliotekos padėkos pamoką. Ir jos metu dar buvo dovanojamos knygos. Didelį pundą knygų bibliotekai padovanojo nuolatiniai akcijos dalyviai - progimnazijos direktorė Aldona Navickienė, Zarasų parapijos klebonas dekanas Remigijus Kavaliauskas, Zarasų viešosios bibliotekos bibliotekininkė Liudmila Vaitavičienė, lietuvių kalbos mokytoja Andželika Vitkūnienė, visų klasių mokiniai, pagausinę jau anksčiau padovanotų knygų kraitį.

  Renginio metu apie tai, ką reiškia knygų skaitymas, apie knygas, kurios labiausiai patiko, dalijosi progimnazijos direktorė, prisiminusi, kaip skaitė naktimis, pasislėpusi nuo tėvų. Dekanas ragino vaikus skaityti jau vien ir dėl to, kad skaitymas turtina žodyną, lavina kalbą ir priminė labai smagią Vytauto Petkevičiaus knygą „Sieksnis, Sprindžio vaikas". Bibliotekininkė Liuda, cituodama vaikų žurnalą „Laimiukas“, kvietė vaikus ne tik skaityti knygas, nes tai labai smagus užsiėmimas, bet ir tapti knygų mylėtojais. Istorijos mokytoja Rimutė Morozovienė mokiniams „atskleidė“ paslaptį, kad skaitant knygas galima mokytis istorijos. Septintokai Goda ir Eivinas papasakojo apie savo mėgstamiausias knygas, o bibliotekos vedėja Virginija Kukutienė pasiūlė paskaityti australų rašytojo Alano Maršalo knygą „Aš moku šokinėti  per balas“. Ši knyga tikrai gali pakeisti ne tik požiūrį į gyvenimą, bet keisti patį gyvenimą. Tai jaudinanti, šviesi berniuko su negale istorija. Perskaičius šią knygą imi tikėti, kad ir vaikščiojant su ramentais galima džiaugtis gyvenimu, turėti daug svajonių, gyvenimo tikslų, jų siekti ir pasiekti.

  Padėkos pamoką labai nuspalvino, sušildė aštuntokių Rugilės ir Ievos bei penktokių  Miglės ir Airingos atliekamos dainos. Mergaites parengė muzikos mokytojai Diana Skvarčinskaitė ir Gražvydas Gasparavičius.

Renginio pabaigoje buvo dėkojama visiems, padovanojusiems knygas progimnazijos bibliotekai. O kuo pasidžiaugti ir padėkoti tikrai yra už ką. Knygų Kalėdų akcijų metu bibliotekos fondus pasipildė 723 knygos.  2016 metų akcijos metu padovanota 151 knyga. Smagu dovanoti, dar smagiau matyti, kad tavo padovanotos knygos yra skaitomos, populiarios, o tai, kad į kiekvieną knygą įklijuojamas lipdukas su dovanotojo vardu ir pavarde, paskatina ir kitus jungtis prie akcijos ir taip palikti savo pėdsaką progimnazijos bibliotekos istorijoje.

  Taigi, dar kartą nuoširdus Ačiū Zarasų dekanui kunigui Remigijui Kavaliauskui, Zarasų viešosios bibliotekos vaikų skyriaus bibliotekininkei Liudmilai Vaitavičienei, progimnazijos direktorei Aldonai Navickienei, lietuvių kalbos mokytojai Andželikai Vitkūnienei, buvuviems mokyklos direktoriams Daliai Vitkūnienei bei Broniui Latėnui, buvusiems progimnazijos mokytojams Juozui Kaladinskui ir Pranui Vitkūnui, buvusiai mokyklos tarybos pirmininkei Ramunei Šakalienei, Zitai Aleksandravičienei, Alicijai Dumbravienei, „Šviesos“ leidyklai, internetiniam knygynui „Manoknyga“, UAB „Langeza“, UAB„ Zarasų autoservisas“, Žydų muziejui, visiems mokiniams, jų auklėtojams bei tėveliams.

Virginija Kukutienė,

Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos bibliotekos vedėja 

Write a comment

Comments: 0

Rask mus Facebook'e