Kriūkų mokyklos – daugiafunkcio centro bibliotekos metai

  Dalyvaudama Bibliotekų metams skirtuose renginiuose, Kriūkų mokykla- daugiafunkcis centras stengėsi skatinti  vaikus skaityti  per renginius.

Vienas iš didžiausių šių metų uždavinių buvo paraginti vaikus  geriau pažinti ir pamilti savo krašto poetų ir rašytojų kūrybą.

  Kriūkų seniūnijoje, ant aukšto Nemuno kranto 1913m. gimė XX amžiaus vaikų ir jaunimo literatūros klasikas Vytautas Tamulaitis, kuris 1970 Tarptautinių vaikų metų literatūros konkurse tapo vienu geriausių pasaulio rašytojų. Jo kūrinys „Petruko vėliava“ buvo išleistas milijoniniu tiražu. Puikiai mūsų krašte žinomas ir jo brolis – poetas Stasys Tamulaitis. Kitame Eiciūnų kaime, Kriūkų seniūnijoje gyveno poetas- žinomos lietuvių dainos „Tau, sesute, puikios gėlės“ autorius, Pranas Lembertas. Ir šiandien Kriūkuose gyvena ir kuria nemažas pulkelis talentingų vietinių poetų. Todėl  vienu iš svarbiausių Bibliotekų metų renginių pasirinkome Kriūkų krašto rašytojų populiarinimą ir išsamią pažintį su jų kūryba.

  Susipažinę su V. Tamulaičio knygelėmis, vaikai nusprendė perskaityti ir aptarti jo kūrinį „Skruzdėlytės Greitutės  nuotykiai”.  Padedami mokytojos Z. Bastienės, jie inscenizavo knygos ištrauką, kur kiekvienas pirmokas vaidino savo pasirinktą herojų. Renginys, skirtas P. Lembertui vyko integruotai su muzikos ir literatūros pamokomis. Pasiklausę mokytojų ir mokinių skaitomų žinomiausių poeto eilėraščių, mokėmės dainuoti patriotinę P. Lemberto dainą „Tau, sesute, puikios gėlės“.

  Trečios klasės mokiniai prieš didžiąsias žiemos šventes nusprendė pasidomėti lietuvių etnine literatūra, plačiau pasigilinti į tautosakos paslaptis, pasidomėti papročiais, kaip seniau žmonės gamtine medžiaga puošdavo savo namus, kodėl kalėdiniams papuošalams dažniausiai naudodavo eglutės šakas, kankorėžius, medžių šakeles. Sukauptos literatūrinės žinios, vadovaujant darbelių mokytojai, virto įdomia darbelių iš gamtinės medžiagos paroda mokyklos bibliotekoje, kurią gausiai lankė mokiniai ir mokytojai. 

Write a comment

Comments: 0

Rask mus Facebook'e