Sugrįžti ar nesugrįžti?

  Turbūt daugeliui iš jūsų ne kartą teko girdėti posakį, jog mokykla- tai antrieji namai. Ne vienam buvusiam moksleiviui Utenos Adolfo Šapokos gimnazija yra tarsi antri namai. Tai tokia vieta, į kurią visada malonu ir gera grįžti. Ir visai nesvarbu, ar baigei šią mokyklą pernai, ar prieš dešimtmetį, visada čia būsi laukiamas. 

Nors gimnazistai į svečius užsuka gana dažnai, sausio pabaigoje, studentų atostogų metu, gimnazijoje buvo galima jų sutikti gana daug. Vis dėlto tai neturėtų labai stebinti, nes tą dieną gimnazijos bibliotekos vedėja Vida Gudelienė jau septynioliktą kartą surengė tradicinį renginį „Šapokiukas visur šapokiukas“.  Ta proga buvę gimnazistai grįžta į mokyklą ir dalijasi savo patirtimi su esamais moksleiviais: pasakoja apie savo veiklą, pasiekimus ir studijas, atsako į pateiktus klausimus. Svečiai atvyko iki renginio likus kelioms valandoms ir konferencijų salėje susitiko su gimnazijos direktoriumi Sauliumi Brasiūnu, kur prie puodelio kavos aptarė mokyklos pokyčius, prisiminė senus įvykius. Po to dalis gimnazijos svečių ėjo vesti pamokų dabartiniams moksleiviams,  individualiai konsultavo tuos, kurie norėjo daugiau sužinoti apie tam tikrą universitetą ar studijų programą. Nemažai tokių pamokų tęsėsi ir pertraukų metu ar koridoriuose. Kadangi buvusių gimnazistų studijuojamų dalykų spektras gana platus (pamokas vedė farmacijos, informacinių sistemų, kriminologijos, žurnalistikos, cheminės analizės, istorijos, dizaino bei architektūros studentai), kiekvienas galėjo išgirsti įdomių bei naudingų dalykų.

Po šios „oficialiosios dalies“ visi susirinko gimnazijos bibliotekoje, kur vyko renginio pratęsimas. Šio renginio tema keičiasi kiekvienais metais: „Viduramžiai“,  „Sugrįžtantys paukščiai“, „Kinų Naujieji Metai“, „V. A. Mocarto gimtadienis“, „Baroko epocha“ ir daugybė kitų. Šį kartą renginio vedėjas Augustas Žvirblis gimnazijos moksleivius ir absolventus „pakvietė supažinti“ su žymiu anglų rašytoju, poetu ir dramaturgu Viljamu Šekspyru, kuris taip pat „norėjo“ apsilankyti šiame renginyje ir geriau pažinti šiuolaikinį pasaulį. Norėdami padaryti įspūdį šiam ypatingam svečiui, renginio organizatoriai parengė specialius pasirodymus- šokėjai atliko jo gyvenimo laikus primenantį šokį, dainavo, repavo bei deklamavo jo sonetus. Vis dėlto į renginį atvykę asmenys klausėsi ne tik Šekspyro skundų apie šiuolaikinio pasaulio problemas, bet ir gimnazijos alumni pasakojimų apie studijas, juk šapokiukų studijuojami dalykai yra labai įvairūs tai socialiniai, tikslieji mokslai, kalbos, menai. Be to, naudojantis  išmaniosiomis technologijomis („Skype“ programa) pavyko susisiekti su Anglijoje studijuojančiu buvusiu moksleiviu Antonu Romalijskij, kuris paragino visus keliauti ir geriau pažinti mus supantį pasaulį. Po renginio visi norintys vėl galėjo asmeniškai pabendrauti su buvusiais gimnazistais prie puodelio kavos ir gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus. Kadangi dėl įvairių priežasčių ne visi mokytojai galėjo dalyvautio renginyje, dalis jų sutiko prieš kamerą atsakyti į iš anksto pateiktus klausimus. Renginio dalyviai galėjo sužinoti, kas mokytojus paskatino rinktis trokštamą profesiją, išsakė savo nuomonę įvairiais klausimais bei visiems siuntė nuoširdžius linkėjimus.

Gimnazijos absolventai dabartiniams moksleiviams palinkėjo stropiai mokytis, nebijoti klysti, atrasti save visais gyvenimo aspektais, nepamiršti mūsų gimnazijos, išnaudoti visas galimybes, įstoti ten, kur norisi. Renginio metu sudaryta labai jauki atmosfera ir puikios sąlygos laisvai pabendrauti su žmonėmis, kurie gali padėti apsispręsti dėl ateities specialybės pasirinkimo.

 

Karolina Bieliauskaitė, VU studentė

Write a comment

Comments: 0

Rask mus Facebook'e