Kas esu ir kuo būsiu?

   Norėdami turiningai praleisti laisvalaikį  Telšių ,,Kranto“ progimnazijos pailgintos dienos grupės mokiniai dažnai apsilanko progimnazijos bibliotekoje. Čia jie skaito įdomias knygas, žiūri animacinius filmus, žaidžia įvairius stalo žaidimus, mokosi dirbti kompiuteriu. Trečiadieniais, septintą pamoką, bibliotekos vedėja Marija Gureckienė kartu su pailgintos dienos grupės mokytoja Laimute Šliogeriene veda teminius užsiėmimus, kurie stiprina mokinių pasitikėjimą atrandant ir pažįstant pasaulį, ugdo teigiamą požiūrį į mokslą, darbą, bendravimą ir bendradarbiavimą.

   Pasitinkant svarbias mūsų valstybei šventes – Vasario 16 – ąją ir Kovo 11- ąją - organizavome užsiėmimus šioms šventėms paminėti. Pirmosios šventės paminėjime apsilankė mūsų progimnazijos socialinės pedagogės Sonata Končienė ir Jurgita Paulauskienė. Jos supažindino su ,,Vaiko konstitucija“. Mokiniai noriai klausėsi taisyklių apie elgesį, įvairias konstitucines normas, kurias nuosekliai aptarė su specialistėmis. Norėdami būti gerais Lietuvos piliečiais, mokiniai šių normų turi laikytis kiekvieną dieną, pagarbiai elgtis su suaugusiais ir bendraamžiais.

Po pokalbio bibliotekos vedėja Marija Gureckienė pasiūlė pažiūrėti trumpametražį socialinį  filmą ,,Neskatink smurto – netoleruok patyčių“.  Šis filmas vaikams sukėlė įvairias emocijas, kai kurie net ašarą nubraukė. Po filmo aptarimo mokiniai geltona, žalia ir raudona  spalvomis piešė Lietuvos mažųjų  piliečių figūrėles. Piešdami figūrėles mokiniai klausėsi ,,Draugystės dainos“, kurioje dainuojama, jog reikia turėti draugą, kad galėtum tikėti draugyste ir būti laimingas savo gimtajame krašte.

  Antrasis užsiėmimas ,,Kuo būsiu užaugęs?“ supažindino mokinius su profesijomis. Vienos profesijos tokio amžiaus vaikams jau  pažįstamos, nes žino, kuo dirba jų tėvai. Apie kitas jie tik svajoja, na, o kitos atrodo labai paslaptingos, nes nežino, ką veikia tų profesijų atstovai.

Mūsų progimnazijos pailgintos dienos grupės mokiniai svajoja būti gydytojais, dailininkais, policininkais, sporto treneriais, veterinarais, kompiuterių programuotojais, ugniagesiais, kareiviais. Apie šias ir kitas profesijas mokytoja Laimutė Šliogerienė  mokiniams pristatė  P. Holl knygą ,,Viskas apie profesijas. 250 profesijų – kuo norėtum būti?“, o bibliotekos vedėja parodė filmuką ,,Kuo būsiu užaugęs?“, kuriame ketvirtų klasių mokiniai svarstė, kokią profesiją jie galėtų pasirinkti pagal savo gebėjimus ir pomėgius. Taip pat supažindino su Švietimo mainų paramos  fondo filmukais ,,Karjeros planavimo žingsniai“. Parodytas pirmas filmukas pasakojo apie savęs pažinimą, antras-apie profesijos pasirinkimą. Aptarus šiuos du karjeros planavimo žingsnius, mokiniams pasidarė aiškiau, kokią jie turėtų išsirinkti  profesiją ir kad visos jos yra  reikalingos mūsų šaliai, jos žmonėms. Mes, pedagogai, tikim, kad  mažieji mūsų Lietuvos piliečiai ateityje bus svarbūs, geri savo srities specialistai ir dirbs savo Tėvynės labui.  Kiekvienas užsiėmimo dalyvis nusipiešė savo autoportretą ,,Kuo aš būsiu užaugęs“. Šie darbeliai eksponuojami progimnazijos skaitykloje.

  Šiuose minėtuose  užsiėmimuose aptartas pilietiškumas, pradinių klasių mokinių suvokimas apie ateities profesiją ir savęs pažinimą. Kūrybinis darbas suteikė džiugių akimirkų, galimybę pajusti bendruomeniškumo jausmą.

    Telšių ,,Kranto“ progimnazijos bibliotekos vedėja Marija Gureckienė,       pailgintos dienos grupės mokytoja Laimutė Šliogerienė

Write a comment

Comments: 0

Rask mus Facebook'e