Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos svečias - dailininkas ir vaikų knygų autorius Kęstutis Kasparavičius

   Pirmokai ruošiasi skaityti K. Kasparavičiaus knygeles. Apie susitikimą plačiau.

  Balandžio 4 d. minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, progimnazijos biblioteka pakvietė  pradinių klasių mokinius į susitikimą su Pasaulinio garso knygų vaikams kūrėju, dailininku ir rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi. Dailininkas iliustravo apie 55 kitų autorių knygas vaikams. Pats parašė ir iliustravo 16 knygų vaikams. Tai – „Kvailos istorijos", „Trumpos istorijos", „Braškių diena", „Dingęs paveikslas", „Sodininkas Florencijus", „Kiškis Morkus Didysis" ir naujausią knygą “Šuniškos dienos”.  Jo knygos išverstos į 22 kalbas.

  Kęstučio Kasparavičiaus braižą visada lengva atpažinti, nes iliustracijų pagrindinė technika – pieštukas ir akvarelė. Jose perteikiama literatūros personažų charakterių įvairovė, dažnai sužmoginami gyvūnai, būdingi subtilūs pastelinių spalvų deriniai, pustoniai, detalizuoto realistinio piešinio ir fantastinių elementų derinimas.

   Dailininkas rodė vaikams ir aiškino, kaip gimsta piešiniai vienai ar kitai istorijai, kiek laiko skiria rašytojo kūrybai ir dailei. Bendraudamas su vaikais K.Kasparavičius pasakojo apie teptukus, uždavė mokiniams klausimus. Vaikai spėliojo, iš kokių gyvūnų plauko jie pagaminti. Mokiniams įdomiausia buvo patiems paklausti. Klausimus sugalvojo pačius įvairiausius: apie mėgiamiausias spalvas, knygų herojus, draugus rašytojus, internetą. Svečias nuoširdžiai atsakinėjo į visus vaikų klausimus ir teigė, jog blogų klausimų nebūna.

   Susitikimo pabaigoje vaikai galėjo gauti Kęstučio Kasparavičiaus autografą,  nusipirktos knygelės puslapyje, įsiamžinti su dailininku foto nuotraukose. Tikime, kad po susitikimo su rašytoju mokiniai dar labiau pamėgs ir taip mielai skaitomas šio rašytojo knygas.

Write a comment

Comments: 0

Rask mus Facebook'e