Tarptautinė vaikų knygos diena

   Tarptautinė vaikų knygos diena Merkinės V. Krėvės gimnazijoje buvo švenčiama balandžio 19 d., kai mažieji skaitytojai sugrįžo po velykinių atostogų. Kadangi šie metai paskelbti ir Tautinio kostiumo metais, nusprendėme, jog  ši netradicinio ugdymo diena turėtų prasidėti integruota veikla klasėse, kuomet mokiniai kurs skirtukus, remdamiesi tautinių juostų motyvais. Kai  skirtukai jau buvo vaikų delnuose, pamatėme, kiek daug spalvingų, išraiškingų ir unikalių raštų atsispindėjo kiekvieno iš jų darbelyje. Tai vienas iš būdų, kaip galime paskatinti jau nuo mažų dienų saugoti regioninį, istorinį ir kultūrinį savo šalies savitumą.

  Sugužėjus visiems į aktų salę, prasidėjo šventės atidarymas. Buvo pristatytas Tarptautinės vaikų knygos dienos plakatas ir priminta balandžio 2 - osios dienos reikšmė – Hanso Christiano Anderseno gimtadienis. 2017 - ųjų šventės rėmėjas – IBBY Rusijos skyrius. Kreipimąsi į pasaulio skaitytojus vaikus ir suaugusiuosius parašė vaikų spaudos ir radijo žurnalistas, rašytojas Sergejus Machotinas (g. 1953 m.), plakatą sukūrė garsus dailininkas Michailas Fiodorovas (g. 1941 m.). Kreipimusi kasmet siekiama atkreipti dėmesį į vaikų knygas ir skaitymą kaip vertybę. O gimnazijai plakatą šiai dienai nupiešė IIag klasės mokinė Auksė Jakavonytė. Po to vykusi viktorina „Atversta vaikystės knyga“ vėl visus dalyvius įtraukė į ne tik mąstymo reikalaujančius, bet kartu ir labai žaismingus labirintus. Pradinių klasių mokinukai turėjo pasukti galveles, prisimindami bibliotekoje skaitytas knygeles: „Kurioje knygelėje aš gyvenu, „Surask man porą“, „Raidžių kratinys pagal H. K. Anderseno pasakas“, „Pabaik ketureilį“ ir kt. Vaikams įnirtingai rungiantis, jų mokytojai taip pat turėjo malonaus darbo – inscenizuoti pasaką. Tiesiog ekspromtu mokytojų suvaidinta pasaka „Varlė – kūdros karalienė“ atnešė vaikams tiek džiaugsmo, jog  pasibaigus vaidinimui jie  vis dar žavėjosi savo mokytojų artistiškumu. Į šventę buvo pakviesti ir priešmokyklinio ugdymo vaikučiai kartu su savo auklėtojomis.  Jų atėjimu ir  prasidėjo kita šventės dalis – meninis skaitymas. Vienas po kito pasipuošę ir jaudindamiesi ant scenos lipo mažieji skaitovai. Juos pristatinėjo penktos klasės mokinė Austėja Tarailaitė, kuri ir paskelbė šios šventės dalies pradžią, paskaitydama G. Morkūno ištrauką iš knygos „Vasara su katšuniu“. Austėja, skaitydama šį kūrinį,  užėmė svarias vietas tiek mokykliniame, tiek rajoniniame meninio skaitymo konkurse. Išklausę visų skaitovų deklamavimo, galėjome ir vaikiškai padūkti – pašokti, padainuoti, pasišnekučiuoti. Po pertraukėlės visų susirinkusiųjų laukė Ig klasės mokinių pasirodymas. Jie mus nuskraidino į sapnų karalystę. Vaikai sulaikę kvapą stebėjo Vaikų metų knygos  – S. Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“ – inscenizaciją.

Viskas turi pradžią, bet neišvengiamai – ir pabaigą. Šventė baigėsi aktyviausių dalyvių ir geriausių skaitytojų apdovanojimais. Esame labai dėkingos Ig klasės auklėtojai R. Černiauskienei, pradinių klasių mokytojams, priešmokyklinio ugdymo grupės mokytojai ir visiems, kurie neliko abejingi, rengiant šią šventę. Jos dėka galime ugdyti vaikų norą skaityti, skatinti draugiškumą, nuoširdumą, kūrybiškumą. O svarbiausia yra tai, ką išgirstame iš vaikų lūpų, jau pasibaigus renginiui, ir dėl ko verta stengtis: „Kaip buvo smagu, įdomu, kaip mums patiko..., kada vėl bus tokia diena... kada galėsime iš bibliotekos paimti vieną ar kitą  knygelę (naujos, populiarios knygos reikia laukti ilgai, kol pagaliau ją gali paimti į savo rankas J) ... ?“ O pabaigai noriu pacituoti šių metų kreipimosi autoriaus į pasaulio skaitytojus spaudos ir radijo žurnalisto, rašytojo Sergejus Machotino žodžius: „Kai koks nors berniukas ar mergaitė sako: „Aš nemėgstu skaityti!“, mane ima juokas. Nes aš jais netikiu. Juk jie ir ledus laižo, ir visokius žaidimus žaidžia, ir kino filmus žiūri. Kitaip sakant, mėgsta malonumus. O juk skaityti yra ne vien darbas, jausmų ugdymas, vaizduotės ir asmenybės turtinimas, bet pirmiausia – didžiulis malonumas.“

 Bibliotekininkės Laima ir Margarita

Write a comment

Comments: 0

Rask mus Facebook'e