Tarptautinė vaikų knygos diena Šeduvos gimnazijos bibliotekoje

  „Kai buvau mažas, mėgau iš kubelių ir kitokių žaisliukų statyti namus. O vietoj stogo dažnai panaudodavau knygą – vaikišką, su paveikslėliais. Svajonėse apsigyvendavau tokiame name, atsiguldavau ant lovos iš degtukų dėžutės ir žvelgdavau tai į debesis, tai į žvaigždėtą dangų – nelygu koks paveikslėlis labiau patiko“,- tokiais rašytojo Sergejaus Machotino žodžiais Šeduvos gimnazijos bibliotekoje prasidėjo renginys, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai.

  Šios šventės pagrindinis tikslas – įkvėpti meilę knygai, daugiau dėmesio atkreipti į vaikų literatūrą. Dažniausiai knygose rašoma apie tai, kas jau buvo, tad skaitydami galime sužinoti apie praėjusį laikmetį, įvykius, pabūti neįprastose erdvėse. Šiai šventei labai atsakingai ruošėsi 6b klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Aušros Mickutės. Vaikai kartu su mokytoja ir bibliotekininke sukūrė net dešimt įvairių Hanso Christiano Anderseno pasakų inscenizacijų. Visos jos buvo parodytos žiūrovams. Jie ne tik stebėjo inscenizacijas, kartu turėjo atlikti užduotį- pasakyti, kokia pasaka buvo suvaidinta. Susirinkusieji į šventę buvo džiugiai nusiteikę, nes jiems labai patiko ne tik žiūrėti pasirodymus, bet ir spėlioti.

  Renginio metu buvo apdovanoti aktyviausi skaitymo skatinimo projekto „Su knyga į žinių šalį“ dalyviai. Šiais metais aktyviausiai skaitančia tapo 2b klasė, vadovaujama mokytojos Ingos Rutkauskienės. Pačia aktyviausia projekto dalyve tapo 4a klasės mokinė Aistė Kosevičiūtė. Visi laimėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir naujomis knygomis.

  Po smagios šventės padėkojau bibliotekos draugams, projekto dalyviams, mokytojoms. Išsiskyrėme  puikiai nusiteikę ir nekantriai laukdami susitikimo su naujais knygų herojais kitais metais.

 Vita Kasarauskienė,

Šeduvos gimnazijos vyr. bibliotekininkė

Write a comment

Comments: 0

Rask mus Facebook'e