Kino stovykla

   Birželio 27-30 dienomis šeši Adolfo Šapokos gimnazijos mokiniai (Simona Tumėnaitė, Reda Sabaliauskaitė, Joris Laurinavičius, Liepa Petkūnaitė, Danielius Čekas ir Marina Bogdanova) dalyvavo kino stovykloje „Kartų portretai“ Anykščiuose. Mūsų išvykos kuratorė buvo mokyklos bibliotekininkė Vida Gudelienė. Stovyklos idėja buvo supažindinti „žalius“ jaunuolius ir praplėsti jau patyrusių žinias kino fronte plėtojant temą – kartos. 

  Susirinkome apsimiegoję ankstyvą rytą, net 11 valandą (vasaros atostogų metu tai tikrai ankstyvas rytas) ir nešami rusiškos popso muzikos kaip neskoningo vėjelio dvelksmo lėkėme visu greičiu į Anykščius. Vos įsikūrus mūsų tuoj pat laukė pirmosios veiklos. Po susipažinimo žaidimų kibome į darbus. Gavome įvadą į stovyklos temą bei ateinančias veiklas, papietavome ir susipažinome su pirma įdomia persona Gabriele - studente, kuri pristatė savo kūrybą ir požiūrį į kiną, meną etc. Po to mus pakvietė į salę ir išbandėme daugeliui, kaip vėliau paaiškėjo, neortodoksinę veiklą, kurią geriausiai apibūdinčiau kaip meditaciją per garsą ir judesį. Dieną užraukėme susėdę prie laužo kepdai dešreles, kalbėdami ir klausydami muzikos.

  Kitą dieną mus vėl iš miegų budino dar viena anksčiau minėta meditacija, o po to sekė pusryčiai. Nežiniukai uteniškiai gavo įvadą į kino kalbą ir daugelį techninių dalykų kol anykštėnai su kaišiadoriškiais klausė ir papildė. Didžiąją likusios dienos dalį užėmė žinomas Lietuvos operatorius ir režisierius Mindaugas Survila. Jis mums siurbčiojant arbatėlę pasakojo apie savo patirtį su kamera bei filmavimo paslaptis ir patarimus. Po pietų pasiskirstėme grupėmis ir ėmėme aptarinėti pagrindinę stovyklos užduotį – trumpo filmo kūrimą duota tema. Išskirsčius darbus sužibėjo viena iš naudingiausių stovyklos patirčių - naujokai gavo prisiliesti prie įvairių kino procesų ir išbandyti gana rimtą techniką visiškai nemokamai. Po konsultacijų su profesionalais ir bendrų apkalbų taip užbaigėme antrą turiningą dieną.   

   Trečią dieną pradėjome su režisiere Marija Stonyte ir jos filmu „Kalnai kalnai“. Po filmo peržiūros sekė diskusija ir klausimai režisierei. Apipylę Mariją klausimais gavome progą pasikonsultuoti pas ją privačiai dėl savo kuriamų filmų ir sulaukėme daug naudingų patarimų. Dienai įpusėjus nieko nelaukdami kibome į darbą ir iki pat nakties poliravome savo šedevrus.

  Paskutinės dienos rytą kiekviena grupė baiginėjo savo filmus ir ruošėsi juos pristatyti auditorijai. Mokyklos valgykloje paskutinį kartą papietavę keliavome į „Meno avilį“, kur vyko mūsų filmų peržiūra ir aptarimas. Visų keturių grupių filmai buvo labai skirtingi ir savaip įdomūs. Filmų peržiūra leido suprasti kaip skirtingai galima interpretuoti tą pačią kartų temą. Po to sekė šiltas atsisveikinimas ir kelionė namo.

  Šios keturios dienos pralėkė labai greitai ir atnešė mums daug naujų patirčių. Labiausiai džiugina tai, kad ši stovykla nebuvo vien tik „sausa“ teorija – gavome puikią progą iš arti pamatyti visą filmo kūrimo procesą ir pabendrauti su toje srityje pasikausčiusiais žmonėmis. Taip pat labai smagu kad susipažinome su naujais žmonėmis, su kuriais ir toliau palaikome ryšius.

Rask mus Facebook'e