Spalis - mokyklų bibliotekų mėnuo

Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija (LMBDA)  skelbia:

SPALIS - LIETUVOS MOKYKLŲ BIBLIOTEKŲ MĖNUO

 

Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija  kviečia spalio mėnesį Lietuvos mokyklų bendruomenes aktyviai ir kūrybingai savo bibliotekose organizuoti veiklas, diskusijas, renginius tema: „Mokau ir mokausi su biblioteka“.

Šios iniciatyvos tikslas – paskatinti Lietuvos mokyklas, jų bibliotekas ir bendruomenes glaudesniam ir efektyvesniam bendradarbiavimui, siekiant bendrų švietimo ir ugdymo tikslų.

Mokyklos biblioteka atvira iššūkiams ir pokyčiams, kurių pagrindinis tikslas – padėti sėkmingai augti mokiniui, mokytojui ir visai bendruomenei. „Turime sau atsakyti į klausimą, ar norime, kad mūsų vaikai žinių lauke būtų turistai, nuotykių ieškotojai, ar tyrinėtojai ?..“ (Suomijos švietimo ekspertas Juha Lahtinenas). Šiuolaikinė biblioteka yra siekianti asmens ugdymosi sėkmės, kur saviraiškus besimokančiųjų dalyvavimas bibliotekos veiklose yra toks pat svarbus asmenybės augimui, kaip ir formalusis  ugdymas.

Kviečiame mokyklų bendruomenes diskutuoti, ieškoti bendrų susitarimų, dalintis patirtimis, kaip mokyklų bibliotekos gali prisidėti siekiat mokinių pažangos, telkiant ir vienijant bendradarbiavimui mokyklų bei gyvenamosios vietos bendruomenes ir t.t.

2017 m. gegužės mėn. Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija  tapo IASL (International Association of Shool Librarianship) nare. IASL  vienas iš tikslų - skatinti ir remti mokyklų bibliotekų vystymąsi visame pasaulyje. IASL biuras nuo 2008 m. kiekvieną spalio mėn. skelbia Tarptautiniu mokyklų bibliotekų mėnesiu. 2017 m. spalio mėn. tema "Bendruomenių ir kultūrų bendradarbiavimas". Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija  palaiko šią IASL iniciatyvą ir  2017 m. spalio mėnesį skelbia  Lietuvos mokyklų bibliotekų mėnesiu. Mokykla, rajonas gali savarankiškai pasiskelbti visą spalio mėnesį ar savaitę.

 

                      Informacija apie spalio mėnesį vykdomas veiklas ir diskusijas kviečiame pasidalinti  Mokyklų bibliotekų tinklaraštyje (www.inmedio.jimdo.com) bei Facebook paskyroje „Mokyklos biblioteka“ pavadinimu „Spalis- Lietuvos mokyklų bibliotekų mėnuo“.

 

Organizuoja

Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija

 

 Partneriai 

Vilniaus universiteto biblioteka

 Ugdymo plėtotės centras

 

 

Rask mus Facebook'e