Kuriančių popietė "Rudens vasara" Merkinės gimnazijos bibliotekoje

  Nors už lango jau matyti  atskubėjusio rudens požymiai: gelsta žolė, vėsta oras, dangus keičia spalvą, saulės spinduliai jau kitokie... Tačiau spalio 2 – ąją Merkinės V. Krėvės gimnazijos bibliotekoje tvyrojo vasariška nuotaika. Ne tik dėl to, kad  tądien  mus džiugino saulužė,  prasiskverbianti pro tirštėjantį dangų, bet ir dėl to, kad kuriančiųjų popietės tema buvo „Rudens vasara“.

    Atsisveikinant su vasara ir pasitinkant rudenį, tradiciškai susirinkome  skaitykloje, mūsų mylimo poeto Just. Marcinkevičiaus žodžiais tariant, „savo širdį pasivaikščioti išleisti“ –  pasidalinti tuo, ką patys sukūrėme ir pasiklausyti kitų. Visi dalyvavusieji (nuo 5 klasės  iki IVg klasės kuriantys mokiniai) pripažino, kad vasarą jie labiausiai myli ir nori, jog ji niekada nesibaigtų. Kai tik prasideda mažiausi pasikeitimai, bylojantys apie tai, jog vasara praeina, apima nusivylimas... Tada belieka vasarą prisišaukti savo prisiminimais apie ją. Taigi vasaros vaizdinius mokiniai pabandė perkelti į savo kūrybą. Parodė, koks gali būti žavingas  ruduo, kuris taip pat turi savo vasarą. Nebijodami atsiverti, pažinti, svajoti  jie labai nuoširdžiai skaitė savo kūrybą. Nė kiek savo nuoširdumu nenusileido ir IIIg klasės mokinės Modestos Čaplikaitės bei IVg klasės mokinio Kristupo Černiausko, pritariančio gitara, atliekamos ispaniškos dainos, kurios irgi kalbėjo apie amžiną rugpjūtį, apie žmogaus ryšį su kitu žmogumi...  

   Skaitykloje kvepėjo ne tik garuojanti arbata, plazdančios žvakių liepsnelės, bet galėjai  užuosti ir rudens dienas dar kvepiančias vasaros žiedais. Ir visa tai kaskart sukuriame mes, kurie patys kuriame, kurie įžiebiame kūrybos kibirkštėlę kitiems ir kurie suburiame kuriančiuosius.

  „Tegul ruduo būna tiesiog geras metų laikas širdyje“ (R. M. Rilkė)

 Merkinės V. Krėvės gimnazijos

bibliotekininkės Laima ir Margarita

Rask mus Facebook'e