Knygų ekspertai Klaipėdoje

   Klaipėdos miesto mokyklų bibliotekininkai ir lietuvių kalbos mokytojai įrodė, kad jaunoji karta yra skaitanti karta ir knygos nepraranda savo aktualumo net XXI amžiaus IT erdvėse. Šį pavasarį mieste startavo bendrojo ugdymo mokyklų 5–8 klasių mokinių, mokytojų ir bibliotekininkų projektas-konkursas „Knygų ekspertų kovos“, skirtas Lietuvių kalbos kultūros metams. 

 Bendras integruotas projektas suorganizuotas, remiant Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, siekiant skatinti moksleivius domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti visuomenėje skaitymo prestižą, ypač 5–8 klasių mokinių amžiaus grupėje, ugdyti mokinių komunikacinę kompetenciją žodžiu bei raštu. Organizatoriai stengėsi įtraukti įvairių dalykų mokytojus, bibliotekininkus ir mokinius į konstruktyvią veiklą, ieškant veiksmingų kūrybiško mokymo(si), bendradarbiavimo ir saviraiškos būdų.

 „Knygų ekspertų kovas“, kurios startavo mokyklose dar vasario mėnesį, vainikavo baigiamasis renginys Klaipėdos A.Brako dailės mokykloje. Gegužės 11 d. 5–6 ir 7–8 klasių grupėse susirungė 12 komandų iš P.Mašioto progimnazijos (mokytoja Vilieta Juškienė), Klaipėdos „Versmės“ progimnazija (mokytojas Mindaugas Urbonas), Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos (mokytojos Areta Tamošaitienė, Jolanta Momkienė), Klaipėdos licėjaus (mokytojos Renata Lygnugarienė, Auksė Norkienė), Gedminų progimnazijos (mokytojos Jurgita Petkienė, Asta Jankauskienė, Vilhelmina Paniuškienė, Inga Lenkauskienė), Klaipėdos „Vitės“ pagrindinės mokyklos (mokytojos Darija Žemaitienė, Beatričė Gutauskienė), „Smeltės“ progimnazijos (mokytojos Regina Bertašienė, Renata Žiliutė), Liudviko Stulpino progimnazijos (mokytoja Auksė Naujokienė). Mokyklų komandos atliko ne tik kūrybines užduotis (pristatė ir išreklamavo bendraamžiams rekomenduojamą skaityti knygą, vaidino ištraukas), bet rungėsi ir protmūšyje dėl geriausios Knygų ekspertų komandos titulo. Projekto dalyviai taip pat pristatė gražiausio Knygų skirtuko konkursui skirtukus, kuriuos rinko publika (skirtukų rinkimų nugalėtojai – Vitės pagrindinės mokyklos, Klaipėdos licėjaus ir Liudviko Stulpino progimnazijos mokiniai. Ruošiantis projektui-konkursui mokiniai džiaugėsi mokyklų bibliotekininkių Vestinos Nemčiauskienės ir Jelenos Zaicevos pagalba, o komisijos darbe talkino Aldona Tilvikienė ir Rita Nakčiūnienė. Pertraukos metu mokiniai turėjo progą susipažinti su Moksleivių saviraiškos centro mokytojų Valdo Ramanausko ir Linos Ramanauskienės improvizuotomis animatorių dirbtuvėmis, kuriose patyrė vaizdą kuriančių technologijų paslaptis.

 „Knygų ekspertų kovas“ laimėjo Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos 5–6 klasių mokinių komanda (mokytojas Mindaugas Urbonas) ir Klaipėdos licėjaus 7–8 klasių mokinių komanda (mokytojos Renata Lygnugarienė, Auksė Norkienė). Visi konkurso dalyviai džiaugėsi, turėję galimybę pasidomėti ne tik šiuolaikine lietuvių literatūra, bet ir galėję susitikti su bendraminčiais, kuriems knyga yra ne tik ekspertų kovos priemonė, bet nekintanti išminties vertybė.

Rask mus Facebook'e