Mokau ir mokausi bibliotekoje

  ͈Skaityk ne tam, kad prieštarautum ir neigtum, ne tam,kad aklai priimtum, ir ne tam, kad rastum temą pokalbiui, bet kad mąstytum ir samprotautum" (Fransis Bekonas).

   Pamoka apie knygas ir bibliotekininko pagalbą mokymosi procese vyko Tauragės ͈Šaltinio" progimnazijos bibliotekoje.Su 5a klasės mokiniais atvirai pasikalbėjome apie knygų skaitymą, saugų internetą. Mąstė, kas geriau - knyga ar kompiuteris. Norėjau atkreipti penktokų dėmesį į tai, kad knygų skaitymas gerina mokymosi rezultatus, suteikia gerų emocijų.

   Aptarėme labdaros paramos fondo ͈Švieskime vaikus” mokyklai dovanotas knygas. Fondo steigėjai -Lietuvoje žinomi žmonės - Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis. Penktos klasės mokiniai papasakojo, ką šiandien skaito, kokios knygos patinka. Nustebino kai kurių mokinių atviras ir nuoširdus pokalbis, kad knygas skaito dėl to, jog reikalauja tėvai arba mokytojai.

   Svarstėme:  ͈kas geriau - knyga ar kompiuteris"? Penktokai samprotavo ir vertino knygos skaitymo ir kompiuterių naudą. Vertino ir socialinių tinkų internete saugumą, grėsmes. Rezultatas lygus. Apie knygų skaitymo naudą kalbėjo bibliotekininkė Danutė Petkuvienė.

 Danutė Petkuvienė

Tauragės “Šaltinio” progimnazijos bibliotekininkė

Rask mus Facebook'e