Malonus susitikimas su rašytoja Lina Žutaute, dovanos ir staigmenos...

   Spalio 12 dieną  Ukmergės mokyklų bibliotekų atstovai buvo pakviesti į Ukmergės viešąją V.Šlaito biblioteką . Jau treti metai iš eilės fondas „Švieskime vaikus“ dovanoja mokyklų bibliotekoms  knygas.   Tą dieną bibliotekoje svečiavosi knygų rašytoja ir dailininkė Lina Žutautė, garsiosios herojės Kakės Makės kūrėja. Viešnia dalijosi savo sėkmės bei knygų atsiradimo istorijomis.

    Ypatingai, L.Žutautės knygelėmis susidomėjo pradinių klasių mokiniai. Jie skaitė „Kakė Makė ir didelė tamsa“. Pasidalino įspūdžiais, kaip nugalėti tamsos baimę, juk „tamsoje slypi tiek daug nuostabių žvaigždžių, tai gal visai neverta jos bijoti?“. Kaip ir kasmet,  šiais metais  mūsų biblioteka pasipildė dovanotomis knygomis.

   Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija (LMBDA) paskelbė  spalį  mokyklų bibliotekų mėnesiu, kurio tema: „Mokau ir mokausi su biblioteka“. Nemažai renginių vyksta Užupio pagrindinėje mokykloje: vienas iš jų skirtas gyvūnų globos dienai. Jau trečius metus  bibliotekoje spalio mėnesį vyksta augintinių fotografijų paroda – konkursas. Jį rengia biologijos ir gamtos mokytoja Laima Motiejūnienė. Konkursas labai mėgstamas ir laukiamas  mokinių, mokytojų, tėvelių. Tai proga parodyti savo mylimą augintinį visiems. Balsuoja bibliotekos lankytojai,  o nugalėtojai apdovanojami  prizais.

   Spalio 18 dieną   bibliotekoje į renginį „Tas kuris..“( pagal Linos Darbutaitės eilėraštį)  rinkosi pradinių klasių mokiniai, kurie nori skaityti naujas, įdomias knygeles, susipažinti su 2017 Metų knygos rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis ir aktyviai dalyvauti rinkimuose. Dešimtokė Inesa gyvai, betarpiškai, nuotaikingai  papasakojo ir pacitavo  labiausiai jai patikusias ištraukas iš skaitytų knygų. Po susitikimo iš bibliotekos mokiniai išėjo nešini naujomis  knygomis.

   Skaitykloje vyko puikus renginys apie gamtą „Ruduo saulutėj miega...“. Vaikai gilino žinias apie medžius, krūmus ir žolinius augalus, mokėsi skirti valgomuosius ir nuodingus grybus ir nepaklysti nuostabiame vaistažolių pasaulyje.

     Nemaža dalis moksleivių dalyvavo balsuojant, Lietuvos Metų medžio rinkimuose. Daugiausiai balsų surinko Raganų eglė (Tauragės rajonas). Ji ir paskelbta 2017 metų Lietuvos medžiu.

 „Grigo ratai

Per dangaus vartus

Atveža spalvotų lapų maišą,

O rudens įgudusi ranka

Kaip kasmet

Ant jų kvietimą žiemai

Paišo.“

             ( M.Marcinkevičius „Voro koja“)

 Bibliotekos ir skaityklos darbuotojos  Nijolė Čepukėnienė ir

 

Rasa Kisielienė

Rask mus Facebook'e