Mokau ir mokausi su mokyklos biblioteka

 Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinės mokyklos bibliotekoje spalio mėnesį vyko įvairi veikla. Mėnesio pradžioje  mokyklos bibliotekininkė Inesa Mažeikienė skaitė  pranešimą  „Skaitymas mažiesiems“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų tėvelių visuotiniame susirinkime. Spalio 19 dieną  minėjome 135-ąjį rašytojo Vinco Krėvės gimtadienį. Mokyklos bibliotekoje vyko literatūros pamoka-viktorina, skirta šiam žmogui ir jo kūrybai.  Pamokoje dalyvavo 9 klasės mokiniai su mokytoja Inga Merkevičiūte. Užduotis parengė mokiniai ir  bibliotekininkė. Atlikdami jas, moksleiviai sužinojo, kokia spalvinga asmenybė buvo rašytojas ir kuo jis svarbus. Spalio 26 dieną bibliotekininkė vedė pamokėlę penktokams „Informacijos pasaulyje“.   Jos metu mokiniai aiškinosi sąvokas „informacija“, „reikšminiai žodžiai“, „informaciniai leidiniai“, susipažino su didžiausiomis pasaulio bibliotekomis, informacijos paieškos etapais, naudojosi informaciniais lediniais, sprendė kryžiažodį,  ieškojo paslėpto lobio. Tą pačią dieną  bibliotekoje vyko diskusija apie skaitymo reikšmę, kurioje dalyvavo 9 ir 11 klasių mokiniai. Devintokai atliko mokykloje apklausą apie knygų reikšmę mokinių gyvenime. Rezultatai nėra džiuginantys. Vis dėlto, smagu, kad bendroje diskusijoje mokiniai pateikė daugiau argumentų už knygų skaitymą nei prieš.

  Spalio mėnesį bibliotekoje veikė šios parodos:  literatūros parodos, skirtos rašytojo Vinco Krėvės 135-osioms gimimo metinėms bei rašytojo Maironio  155-osioms gimimo metinėms, piešinių paroda „Rudens spalvos mokinių darbuose“. Skaitykloje vyko dailės pamoka  (9 klasė, mokytoja G. Ivaškevičiūtė).

  Skaitykloje nuolat vyksta įvairūs pasitarimai. Mokiniai dirba individualiai ir grupėse (ruošiasi renginiams). Kaip ir kasmet dalyvaujame  akcijoje "Metų knygos rinkimai“. Šiuo metu aktyviausios knygų bičiulės skaito vaikų ir paauglių knygas, kurias lapkritį pristatys skaitytojams.

Mokyklos bibliotekos veikla natūraliai įsijungia į formalų bei neformalų ugdymo procesą. Bibliotekos erdvėmis ir resursais naudojamasi ne tik Tarptautinio mokyklų bibliotekų mėnesio metu. Visus metus vyksta veikla. Juk „Biblioteka – tai vieta, kur susitinka žmogus su žmogumi, žmogus su knyga, mintis su mintimi.“ (V. Daujotytė).

Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

Inesa Mažeikienė

Rask mus Facebook'e