Mokomės ir mokome bibliotekoje

  Prisijungdama prie Lietuvos mokyklų bibliotekų asociacijos paskelbtos iniciatyvos „Mokau ir mokausi su biblioteka“, Kauno „Nemuno“ mokyklos-daugiafunkcio centro biblioteka spalio mėnesį stengėsi dar aktyviau padėti mokyti ir mokytis mūsų bendruomenės nariams.

  Mėnesio pradžioje bibliotekoje mokėsi pirmokai, o mokytojais pabuvo ketvirtos klasės mokiniai, išsamiai paaiškinę bibliotekos taisykles ir vaizdžiai parodę, kaip turi elgtis geras skaitytojas. Pirmokėliai, norėdami įrodyti, kad jau yra pasirengę tapti pilnateisiais skaitytojais, iš raidžių dėjo žodžius, minė mįsles, spėliojo pasakų pavadinimus bei atliko kitas bibliotekininkės parengtas užduotis.

  Bibliotekoje paminėjome ir iškilaus Lietuvos rašytojo V. Krėvės-Mickevičiaus 135-ąsias gimimo metines. Ta proga bibliotekininkė priminė svarbiausius rašytojo biografijos faktus, na o penktokai, padedami lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Rasos Boreikienės, dalinosi įspūdžiais ir pastebėjimais apie perskaitytus šio rašytojo kūrinius.

  Trečios klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos metodininkės Zitos Skatikienės, šį mėnesį bibliotekoje susipažino su populiariausiais vaikų rašytojo Vytauto Račicko knygų herojais: Edvarduku, Zuika, Nippe ir kitais.

  Spalio mėnesį mokiniai bibliotekoje dėmesį skyrė ne tik knygoms. Mokyklos psichologės Rūtos Vitienės iniciatyva čia minėjome Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Ta proga bibliotekoje atsirado obels medis, pasidabinęs įvairiaspalviais obuoliukais, ant kurių mokiniai surašė pažadus sau. Bibliotekoje mokėmės ir sveikai maitintis. Minėdami Pasaulinę maisto dieną, aštuntos klasės mokiniai savo jaunesniems kolegoms, penktokams ir šeštokams, surengė viktoriną „Sveika gyvensena“.

  Be įvairių veiklų ir užsiėmimų mokiniai bibliotekoje galėjo pasigrožėti ir parodomis: aštuntos klasės mokinių darbų paroda „Metaforų koliažai“ bei literatūros paroda, skirta V. Krėvės –Mickevičiaus 135-osioms gimimo metinėms.

Kauno „Nemuno“ mokyklos-daugiafunkcio centro bibliotekininkė

Rita Drabavičiūtė

Rask mus Facebook'e