Spalis - bibliotekų mėnuo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje

   Šių metų bibliotekų mėnesį Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos biblioteka minėjo ne tik Molekulės dieną, bet ir  115-tąsias Antano Baranausko mirties metines, buvo organizuojama išvyka į Nacionalinį dramos teatrą, o bibliotekos darbuotojai ir bibliotekininkai vyko į specialius mokymus ir edukacines išvykas švietimo centre.

   Molekulės dieną, kuri minima saplio 23 dieną nuo 6:02 val. ryto iki 18:02 val. vakaro (tikslus laikas atitinka Avogadro skaičių), biblioteka minėjo mokyklos skaitykloje pirmokams surengdama integruotą dailės, chemijos ir literatūros pamoką.  Jos metu buvo pristatyta gimnazistų piešinių paroda, kurią pristatė patys mokiniai, raiškiai pasakodami savo piešinių sąsają su parodos tema, piešinių kūrimo istorijas bei skirtingas dailės technikas, panaudotas kuriant savo meno šedevrus. Jauniausi Adolfo Šapokos gimnazistai taip pat sprendė molekulinės chemijos kryžiažodžius, o trys greičiausieji buvo papildomai apdovanoti chemijos dešimtukais.

   Iš Anykščių krašto kilusio Seinių vyskupo bei vieno žymiausių lietuvių poetų – Antano Baranausko 115 metinės buvo paminėtos dar viena integruota pamoka, tik šykart – trečiokams. Pamokos metu mokyklos skaitykloje 3d klasės mokiniai tyrinėjo, ką Antano Baranausko poema „Anykščių šilelis“ kalba šiandienos žmogui, ko moko, ir kaip įkvepia jaunąją kartą. Užsiėmime dalyvavo ir ketvirtokas Kristijonas Legenis, kuris išties unikaliai interpretavo jau klasika tapusią Antano Baranausko poemą, bei buvusio Utenos Adolfo Šapokos mokytojo Stepono Eitmanavičiaus mokiniu Sauliumi Mikalajūnu, kuris ne tik skaitė šio kūrinio fragmentus, bet ir juos komentavo, leisdamas mokiniams rimčiau įsigilinti į Antano Baranausko poemą.

   Galiausiai, mokyklos ketvirtokams buvo surengta ekskursija į Vilniaus Nacionalinį dramos teatrą, pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę „Išvarymas“ Oskaro Koršunovo režisuotą spektaklį. Tuo tarpu bibliotekininkai dalyvavo baigiamuosiuose projekto „kūribiškumas ir bendruomeniškumo stiprinimas“ renginiuose ir išvykoje „(Ne)pažinta Utena“,  kūrybinės dirbtuvės  „Veiksmų planas bendradarbiavimui su bvendruomene“ su pasivaikščiojimais po Utenos miestą, parką, bažmyčias, bažnyčias pagal pagal jų pačių sukurtas programas.

Karolina Rauplėnaitė

Rask mus Facebook'e