Šakių "Žiburio" gimnazijos bibliotekos spalis

  Mūsų gimnazija išgryninta, todėl ir mūsų skaitytojai vyresni, jų skaitymo įpročiai jau susiformavę, jie dažniausiai arba labai užsiėmę, arba laiko turi per daug, kad jaustų poreikį jį produktyviai išnaudoti. Ką ir kaip iš tiesų skaito vyresnieji? Atsakymas aiškus - ką liepia mokytojai. Rugsėjo mėnesį per dvi dienas iš bibliotekos dingo lentyna "Hamletų", pritrūkome E.M. Remarko "Trys draugai". Pernai įsigijom, bet tik 10 egz. O "Altorių šešėly" daugelį prispaudžia savo svoriu... Dalis atvirai prisipažįsta, kad taip ir neperskaitė. 

  Skaitymas kaip laisvalaikio leidimo būdas gana retas reiškinys. Bet pastebiu, kad skaitančių vaikų jau nemažėja. Gal neskaitymo krizę jau išgyvenome? 

  Spalis ir mūsų gimnazijos bibliotekoje darbingas, tradiciškai pravedame pamokas pirmokams ir naujai atėjusiems trečiokams. Turime gražių  pavyzdžių, kai pavyksta nuraminti visą klasę ir mokiniai skaito tai, ką nori. Skaitymas kaip terapija, kaip nusiraminimas, be streso, be reikalavimo surasti reikiamą informaciją, atsakyti į klausimą. Gyvename tokiu laiku, kad biblioteka turi duoti ne tik knygą, bet ir išmokyti surasti laiko patirti skaitymo malonumą. O malonu tada, kai nėra streso, nėra skubėjimo, kai skaitomas tekstas pradeda po truputį įtraukti ir užmiršti rankoje laikomą telefoną, šalia esančius draugus ir mokytoją. 

  Aišku, tokius užsiėmimus reikėtų kartoti reguliariai. Tačiau programa ir artėjantys egzaminai neleidžia...

Žaneta Pratusevičienė, Šakių "Žiburio" gimnazijos bibliotekininkė

Rask mus Facebook'e