Vaikų skatinimas skaityti Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje

 Šiais laikais, kai mūsų laiką bei dėmesį glemžiasi televizija, kompiuteriniai žaidimai ir išmanieji telefonai, knyga dažnai lieka užversta, dulkėdama lentynoje.

  Mūsų progimnazijos bibliotekos patirtis rodo, kad knygų skaitomumas pagerėja po susitikimų su knygų autoriais, rašytojais. Jau kelintus metus į progimnaziją kviečiame vaikiškų knygų autorius. Susitikti su skaitytojais kvietėme rašytojus Vytautą Račicką, Sigutę Ach, Kęstutį Kasparavičių.

  Šias metais nusprendėme užsimoti didesniu ir stipresniu mostu. Surengėme renginių ciklą „Palieskime ranka knygos autorių“.  Šiuos renginius skyrėme Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui pasitikti.

  Spalio 10 d. pas mažuosius skaitytojus lankėsi knygų  „Kakė Makė“ autorė ir iliustratorė Lina Žutautė. Tai puiki, šilta, laisvai bendraujanti vaikų rašytoja. Po pasakojimo apie knygų kūrimą, rašytoja sulaukė begalės klausimų iš mažųjų skaitytojų. Visi norintys skaitytojai, į renginį atsinešę autorės knygelių, stojosi į eilę rašytojos autografui. Po renginio autorė stebėjosi, tokia gausa mokinių,  skaitančių jos knygeles.

  Spalio 11 d. vyko susitikimas su kitu, ne mažiau mylimu, knygų autoriumi Vytautu Račicku. Skaitytojų susirinko pilna salė. Tai labai populiarus rašytojas mūsų skaitytojų tarpe. Jo knygos bibliotekos lentynose ilgai neišguli. Renginio metu rašytojas pasakojo knygų kūrimo istorijas, kaip jos gimsta, kiek laiko rašo jas, atsakė į mokiniams rūpimus klausimus. Po renginio mokiniai galėjo įsigyti naujų ir kitų autoriaus knygų su autografais.

  Na ir spalio 25-oji- skirta susitikimui su visiems gerai žinomu poetu, publicistu, teatro ir kino režisieriumi, vaikų rašytoju Vytautu V. Landsbergiu.

Susitikimas prasidėjo nuo dainų. Vaikai, pritariant rašytojui gitara, traukė mūsų progimnazijoje populiariausią dainą “O žvaigždė puodynėj”. Šią dainą moka visa progimnazija.

Autorius pristatė savo knygas „Milžinas Antanas“, „Pasaka apie Dievo vaikelį“, „Berniukas ir žuvėdros“, „Varlė bunkeryje“.

  Atsakęs į daugybę klausimų, V. V. Landsbergis patarė vaikams labai daug skaityti, lavinti vaizduotę, atmintį. Už įdomiausius klausimus, originaliausius atsakymus vaikai buvo apdovanoti knygomis ir CD.

  O progimnazija atsidėkodama rašytojams už šiltus ir nuostabius susitikimus įteikė progimnazijos Padėkos raštus už bendradarbiavimą ir mokinių skatinimą skaityti.

  Štai tokia mūsų skaitymo skatinimo patirtis.

Vyr. bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė

Rask mus Facebook'e