Spalio mėnuo Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje

  Kasmet mūsų progimnazijos bibliotekoje, skaitykloje  vyksta įvairūs renginiai. Tad šiemet bibliotekos darbuotojos ir vėl savo skaitytojus kvietė kartu švęsti ir aktyviai dalyvauti šiuose renginiuose:

1.  Gražiausias žodis mokytojui. 3 klasių mokinių darbelių paroda.

2. Akcija "Tvarkingi vadovėliai".

3. Sveika, knygele! Pirmokų apsilankymas bibliotekoje, skaitykloje.

4.  Paskaita "Kompiuterinių žaidimų žala".

5. Popietė su pailgintos grupės mokiniais " Ką reiškia būti mandagiam".

6. Projektas su 4b klase "Knyga kitaip".

  Skaitykloje vyko 3 klasių mokinių darbelių paroda, kuri buvo pavadinta ,,Gražiausias žodis Mokytojui‘‘. Mokiniai rašė gražiausius žodžius mokytojams ir juos puošė.

  Spalio 2-10 dienomis progimnazijoje skelbėme akciją „Tvarkingi vadovėliai“, kurios tikslas  gerbti, saugoti, tausoti vadovėlius, iš kurių mokysis dar kelios mokinių laidos. Spalio 11 dieną, progimnazijos bibliotekininkė Gražina Ivanauskienė kartu su mokyklos aktyvių mokinių tarybos narėmis Gabriele, Toma ir Ema tikrino, kaip mokyklos mokiniai tausoja savo vadovėlius. Padarėme išvadą, jog labiausiai vadovėliais rūpinasi pradinių klasių mokiniai, tačiau nuo jų neatsilieka ir vyresnieji. Mokiniai, kurie nebuvo susitvarkę vadovėlių, buvo paraginti tai padaryti.   Tvarkingų vadovėlių savininkams tarybos narės padovanojo šalies mokinių pieštus skirtukus, taip buvo skatinama tausoti mokyklos vadovėlius.

  Spalio 10 - 12 dienomis  progimnazijos bibliotekoje, skaitykloje pirmą kartą apsilankė pirmokai.  Kad galėtų tapti tikrais skaitytojais, pirmokai turėjo susipažinti su bibliotekos, skaityklos elgesio taisyklėmis. Džiugu, jog visi žinojo, kad bibliotekoje reikia elgtis gražiai: negalima garsiai kalbėti, bėgioti, trukdyti kitiems skaitytojams. Taip pat būsimi mažieji skaitytojai buvo supažindinti su ,,knygelių prašymais‘‘. Skaitykloje, bibliotekininkė Vlada skaitė J. Marcinkevičiaus  ,,Grybų karą‘‘, grįžę į klases pirmokėliai turėjo iliustruoti šį kūrinį, o gražiausi piešinukai buvo eksponuojami skaitykloje.

  Spalio 17-18 dienomis 1 – 4 klasių moksleiviai rinkosi į aktų salę pasiklausyti paskaitos apie ,,Kompiuterinių žaidimų  žalą‘‘ kurią vedė mokyklos psichologė A.Kuprytė–Ivanauskienė. Psichologė akcentavo, kad kompiuteriniai žaidimai sukelia priklausomybę,  agresyvumą. Per ilgas buvimas prie kompiuterio sukelia galvos skausmus, gali prisidėti prie regos prastėjimo. Pernelyg ilgas sėdėjimas prie kompiuterio riboja vaikų fizinį aktyvumą, sukelia nugaros problemų. Ilgalaikis laiko leidimas prie kompiuterio taip pat ir  trikdo vaikų socialinius įgūdžius.

  Spalio 18d. bibliotekininkė Vlada Šiaudvytienė pakvietė  pailgintos grupės mokinius į popietę ,,Ką reiškia būti mandagiam‘‘. Popietės tikslas - skatinti mokinius būti mandagiais ir gražiai bendrauti, padėti vaikams suprasti, kad elementarios mandagumo taisyklės ugdo pagarbą kitam žmogui.

  Popietėje buvo kalbėta apie mandagumo taisykles, paaiškinta apie svarbiausius mandagaus bendravimo žodelius: ačiū, prašau, atsiprašau. Bibliotekininkė pateikė   elgesio situacijų ir po to su mokiniais aptarinėjo kaip elgiamasi blogai ir kaip reikia elgtis gerai.  Visi pritarė bibliotekininkei, kad mokėti kultūringai elgtis – ypatingas menas.

Spalio 19 dieną 4b klasėje per dailės ir technologijų pamokas vyko projektas su mokyklos biblioteka „Knyga kitaip“. Mokiniai aktyviai ir kūrybingai įsitraukė į bibliotekininkės Gražinos Ivanauskienės pasiūlytą diskusiją, veiklą, apie knygas, kurių niekam nebereikia, ką su jomis daryti?

  Iš senų biologijos knygų vaikai lankstė laikiklius informacijos lapeliams, nuotraukoms, karpė drugelius ... Po dviejų pamokų darbo – knyga atgimė kitaip: stovu – laikikliu, spalvingais, margais drugeliais.

Tikimės, kad ir ateityje panašūs renginiai ir iniciatyvos bus įdomios visai progimnazijos bendruomenei.

                           Vlada Šiaudvytienė, Gražina Ivanauskienė,

                           Vinco Kudirkos progimnazijos bibliotekininkės


Rask mus Facebook'e