Ievos Simonaitytės gyvenimo keliais

    Klaipėdos miesto mokyklų bibliotekininkių gausus būrys spalio 26d. edukacine išvyka pažymėjo Tarptautinę mokyklų bibliotekų dieną. Kadangi 2017-ieji Seimo nutarimu yra paskelbti I.Simonaitytės metais, o ši rašytoja garsėjo kaip Mažosios Lietuvos metraštininkė, tad ir klaipėdietės edukacinę išvyką paskyrė šios kūrėjos gyvenimo keliams.

  Pirmiausia bibliotekininkės aplankė Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešąją biblioteką, kuri įsikūrusi Priekulėje. Smagios įstaigos šeimininkės aprodė bibliotekos patalpas, kurios įrengtos buvusios ligoninės patalpose, pasidalijo savo džiaugsmais ir rūpesčiais. Jaukioje skaityklos erdvėje buvo leista suorganizuoti  biblioterapiją, kurią vedė Klaipėdos Gedminų progimnazijos bibliotekininkė R.Kavaliauskienė. Šįkart kolegė dalijosi knygų išmintimi ir savo patirtimi tema „Aukštesnio kelio principas “. Taikli mintis ir laiku perskaitytas žodis nepaliko abejingų bibliotekininkių. Visą biblioterapiją vainikavo pagrindinė mintis- kai į tave kažkas meta akmenį, atsidėkok jam duona.

  Po šilto priėmimo J.Lankučio bibliotekoje laukė daug staigmenų I.Simonaitytės memorialiniame muziejuje. Muziejaus direktorė Laima Lemežienė prisipažino, kad nedrąsu tokiam bibliotekininkių gausiam būriui pasakoti apie I.Simonaitytės biografiją ir kūrybą. Tačiau pradėjus aiškintis eksponatų istorijas visa įtampa baigėsi. Bibliotekininkei R.Kavaliauskienei jaunystėje teko porą kartų susitikti su rašytoja Priekulės vasarnamyje, netgi yra išsaugojusi kvietimą į rašytojos jubiliejinį susitikimą.  Prisiminimų detalės buvo ypač įdomios muziejaus direktorei, nes buvo įsitikinta, kad dar daug įdomių faktų apie Mažosios Lietuvos iškilią asmenybę nėra įamžinta. Bibliotekininkės džiaugėsi, kad eksponuojamos ne tik pirmosios I.Simonaitytės išleistos knygos, kurių išlikę tik po kelis egzempliorius, bet yra galimybė pamatyti ir visą išlikusią rašytojos biblioteką, kuri taip pat daug byloja apie savininkės asmenybę. O kur dar detektyvinės istorijos plunksnos verti pasakojimai apie rašytojos santykius su giminaičiais, išlikusių nuotraukų mįslės... Apie tai ir dar daugiau kiekvienas gali sužinoti, jeigu suskubs atvykti į muziejų iki jo renovacijos.

  Po įdomių pokalbių ir diskusijų buvo aplankytas Drevernos uostelis ir apžvalgos bokštas. Negąsdino uolių bibliotekininkių nei stiprus vėjas, nei pro debesis vangiai lendantys saulės spinduliai, nei didelis bokšto aukštis, tik atsiveriantys apylinkės nuostabiausi vaizdai įkvėpė naujiems projektams ir tolimesnėms kelionėms, kurių įspūdžiai visgi daro didelę įtaką kasdieniuose kūrybiniuose darbuose.

Rask mus Facebook'e