Šiaurės šalių bibliotekų savaitė "Romuvos" progimnazijoje

  Tamsų pirmadienio rytą Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mokinių laukė kitokia nei įprasta literatūros pamoka. Šį rytą aštuntokai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Samulioniene atsivertė šiaurietišką knygą, jie skaitė paaugliams siūlomos knygos „Maresė“ (aut. Maria Turtschaninoff) ištrauką, diskutavo apie moterų vaidmenis visuomenėje, lyčių lygybę literatūroje, aptarė saloje gyvenančių žmonių bendruomeniškumą bei atskirtį.

  Garsinių skaitymų rytmetį 4c klasės mokiniai su mokytoja Daiva Popoviene sugužėjo į skaityklą, čia bibliotekininkė visus supažindino su Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja, tema. Visi aptarė, ką simbolizuoja šių metų plakatas. Tada žvakių šviesoje keliavo po nepaprastą salą, skaitydami suomių rašytojo Mauri Kunno knygos ištrauką „Lobių sala“. Po skaitymų užvirė diskusija apie jūrų piratus bei lobio paiešką, todėl bibliotekininkė pasiūlė lobio paieškoti progimnazijos bibliotekoje.         Ketvirtokams teko ieškoti paslėptų užuominų, kur jų laukė užduotys apie žinomus Šiaurės šalių autorius bei jų kūrinius, suradę visas užuominas ir įveikę užduotis mokiniai surado saldų lobį. Visi liko sužavėti patirtais nuotykiais bibliotekoje.

  Kitą dieną 5-6 klasių mokiniai buvo pakviesti į popietę „Šiaurės salos“, kur vedini 8a klasės mokinių Viktorijos Perepelicos, Ainės Rudytės ir Geismantės Žukauskaitės (mokinėms padėjo pasiruošti geografijos mokytoja Jūratė Paulauskienė) apkeliavo didžiąsias šiaurės šalių salas, susipažino su jų gamtovaizdžiu, ten gyvenančių žmonių buitimi bei tradicijomis. Šios „kelionės“ metu įdėmiai klausęsi ir teisingai atsakę į merginų pateiktus klausimus, mokinukai dovanų gavo saldainių ir po Šiaurės šalių bibliotekų savaitės skirtuką.

  Smagu buvo žinoti, kad  tuo pačiu metu prie žvakių šviesos tą patį kūrinį savo gimtosiomis kalbomis skaito tūkstančiai mažų ir didelių skaitytojų visose  Baltijos ir Šiaurės šalyse. Niekas kitas taip nestiprina žmonių bendrystės, kaip skaitymas ir literatūra.

                                                        Bibliotekos vedėja Ala Norvilienė

Rask mus Facebook'e