Biblioteka - šviesos namai

  Už lango rudens vėjas blaško medžių lapus. Lietaus lašai tyliai barbena į langus. O Tauragės „Šaltinio “ progimnazijos bibliotekoje  linksmas mokinių šurmulys. 5a ir 5d klasės mokiniai  su klasės vadovėmis Inesa Siutiliene ir Neringa Jukniene ruošėsi vakaro knygos skaitymui. Mokinių noras - organizuoti knygų skaitymą netradicinėje erdvėje - kūrybiškai.  Renginio uždavinys: geroms emocijoms - gera knyga.

„Biblioteka – šviesos namai” buvo skirtas Šiaurės šalių bibliotekų savaitei.Šių metų tema -„Šiaurės šalys“. Projektą pristatė ir mokinius į renginį pakvietė bibliotekininkė Danutė Petkuvienė. Penktokai mokyklos bibliotekoje uždegė žvakes ir drauge skaitė, inscenizavo Šiaurės šalių rašytojų knygas.Viktorinoje „Nežinau – sužinosiu” mokiniai turėjo atsakyti į klausimus apie tų šalių miestus, žymias vietas ir jų literatūrą. Penktokai paminėjo švedų rašytojos Astridos Lindgren 110 –ąsias gimimo metines. Inscenizavo knygą „Pepė Ilgakojinė“.

   Smagios akimirkos tęsėsi  kūrybinėse „Akmenų pasaka“ dirbtuvėlėse. Mokiniai kūrė pasakų herojus pagal lietuvių autoriaus Aido Jurašiaus knygą „Akmenukų pasakos“. Kad pasakų herojai būtų spalvingi, akmenukus dažė akrilo dažais. Gerų emocijų laikas prabėgo nepastebimai. Puiku. Taip įvertino penktokai vakarą,  praleistą su knyga ir draugu.

Danutė Petkuvienė

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos bibliotekininkė

Rask mus Facebook'e