Astridos Lindgren 110 metinių paminėjimas Dainų progimnazijos bibliotekoje

  2017 m. lapkričio mėnesį knygos mylėtojai mini švedų rašytojos Astridos Lindgren 110 metų jubiliejų.  Progimnazijos biblioteka ir 6 – 8 klasių mokinės, bibliotekos pagalbininkės Agnė Butkaitė (6 a kl.), Gabija Januškytė (6 b kl.), Anetė Vozgirdaitė ir Agnetė Vyšniauskaitė (8 b kl.)  paruošė literatūrinę valandėlę „Nuotykių ir fantazijos pasaulis A. Lindgren kūriniuose.“ Pakalbėti  apie rašytojos gyvenimą ir kūrybą panoro 2 b, 2c, 2 e, 3 d ir 3 e klasių mokiniai. Klasės valandėlių metu pradinukai bibliotekoje susipažino su parengta leidinių paroda apie rašytoją Astridą Lindgren, renginio vedėjos  rodė pateiktis  ir pasakojo apie žymesnius rašytojos gyvenimo įvykius,  apžvelgė lietuvių kalba išleistas jos knygas.

   Mokiniams ir jų mokytojoms buvo netikėtumas, kai renginuko vedėjos paskelbė, kad toliau vaikų laukia „Auksinis protas“ – klausimai, sudaryti iš anksčiau pateiktos medžiagos apie A. Lindgren. Atsitiktine tvarka, pagal susėdimo vietas, vaikai susiskirstė į 5 komandas po 4 – 5 mokinius. Tarpusavyje pasitariusios komandos turėjo atsakyti į 6 pateiktus klausimus. Juos rašė į paruoštus atsakymams lapus. Papildomai mokiniai surašė, kiek komandos nariai yra skaitę Astridos Lindgren knygų. Kol organizatorės skaičiavo teisingus atsakymus, renginio dalyviams buvo pasiūlyta pažiūrėti filmuką apie Karlsoną, o 3 d klasė piešė rašytojos kūrinių herojus. Dabar jų piešiniai puikuojasi bibliotekos stende.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad mokiniai atidžiai klausėsi ir suprato pateiktyse rodytą informaciją, dauguma atsakymų buvo  teisingi. Ir  Astridos Lindgren knygas vaikai noriai skaito.  Populiariausios  A. Lindgren knygos – „Pepė ilgakojinė“ ir „ Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“.  

  Literatūrinės valandėlės tikslas – plėsti mokinių akiratį ir skatinti skaityti knygas – pasiteisino, nes susidomėjusieji po renginio išsirinko po rašytojos knygą.

             Informaciją parengė bibliotekos vedėja R. Vainauskienė

Rask mus Facebook'e