SOS! Dingo Mažasis princas!

  Mažajam princui -75-eri. Ne kiekvienas ir ne visada jį sutinka, suranda, prisijaukina. Mes pabandėme - projektinės  dienos „Skaitau mokykloje“ metu ieškojome mažojo princo. Alytaus Panemunės pagrindinėje mokykloje nuo pat ankstyvo ryto šurmuliavo, bėgiojo mokinukai klausinėdami: „Gal tu jį sutikai kur nors?“. Visi skubėjo  surasti šį paslaptingą veikėją mokyklos erdvėse ir pranešti bibliotekininkėms. Vieni tarė suradę apsiaustą, kiti batus, treti klausinėjo, kas tai – daiktas, žmogus, tikras ar ne.

  Ir suradę, ir ne rinkosi į integruotą lietuvių kalbos, matematikos, gamtos ir žmogaus, dailės pamoką „Mažojo princo klajonės Žemėje“. Joje stebėjo 7a klasės mokinių parengtą inscenizaciją, pagilino matematikos, gamtos ir žmogaus mokslų žinias  bei kūrybiškai pažvelgė į paslaptingas  Antuano de  Sent  -Egziuperi  alegorinės pasakos ,,Mažasis princas“ gelmes.

 

  Matematikos modulio pamokose mokiniai sukūrė  mažojo princo knygą „Žemė – žmonių planeta“ ir renginyje pateikė matematinius  skaičiavimus, citatas bei pastebėjimus  apie Žemę (planetą, rutulį). Gamtos ir žmogaus modulyje  buvo tyrinėtos baobabų, rožių rūšys, pagilintos astronominės žinios, pamokoje pateikta vaizdinė medžiaga leido artimiau pažinti Žemės planetą  bei dangaus kūnus. Sceną puošė mokinių kūrybiniai darbai, atlikti dailės pamokų  metu.

  Nepamiršome ir autoriaus – septintokai Oskaras ir Smiltė papasakojo apie šį prancūzų rašytoją ir lakūną, grafą Antuaną de Sent-Egziuperi, jo vaikystę, artimiausius žmones ir gražiąją Konsuelą.

  Mažasis princas sužadino apmąstymus, kažkam priartino liūdesį, suteikė viltį, padrąsino. Kažkas liko ir abejingas. Taip būna. „Bet akys aklos. Reikia ieškoti širdimi...“

  Ar atradome? Klausimas retorinis. Tai ne taip jau lengva, nes mažasis princas gyvena mumyse, tai mūsų vidinis pasaulis, nuoširdumas, meilė ir išmintis.

 

Asta Novikienė, bibliotekos vedėja

Rask mus Facebook'e