Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai

  Kovo 14 dieną Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinėje mokykloje vyko renginys „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. Jo metu buvo keliaujama Lietuvos istorijos dešimtmečiais nuo 1918-ųjų iki 2018-ųjų, akcentuojami svarbiausi  įvykiai ir pristatomos vertingiausios kiekvieno dešimtmečio lietuvių vaikų literatūros knygos.

   Bernardo Brazdžionio eilėraščiu „Lietuvos vardas“ išraiškingai ir jautriai renginį pradėjo 5 klasės mokinė Mantė Kijauskaitė. Šaunūs devintokai Klaudija Girdijauskaitė ir Kipras Kailius vedė renginį. Po vieną pasirinktą knygą 5, 6 ir 7 klasės pristatė plačiau. Šeštokai skaitė ištrauką iš Salomėjos Nėries poemos „Eglė žalčių karalienė“ ir atliko muzikinį kūrinį „Gegelės išdavystė“ ( solo partija -  Kristina Karaškaitė) iš miuziklo „Eglė karalienė žalčių“  . Penktokės išradingai inscenizavo Vytauto Petkevičiaus knygos „Kodėlčius“ ištrauką. Septintokai uždavė įdomių klausimų iš Justino Marcinkevičiaus „Grybų karo“.  Vėliau 5, 6 ir 7 klasių komandos dalyvavo viktorinoje apie Lietuvą ir vaikų literatūrą. Ir dalyviai, ir žiūrovai noriai atliko užduotis: atsakinėjo į klausimus iš Lietuvos istorijos, padėjo personažams surasti autorius,  chronologine seka rikiavo svarbius Lietuvai įvykius, asmenybes, knygas.  Geriausiai sekėsi šeštos klasės komandai.  Visos komandos  apdovanotos padėkos raštais, prizais. Saldžių prizų teko ir teisingai į klausimus atsakiusiems žiūrovams. Renginio sumanytoja ir organizatorė mokyklos bibliotekininkė Inesa Mažeikienė pakvietė visus meilę Tėvynei parodyti mažais darbeliais,  šypsena ir geru žodžiu šalia esančiam.  Juk Lietuva – tai mes visi.  

 

   Pažintis su knygomis buvo pradėta nuo Prano Mašioto knygelių bei 1920 metais sukurtos Maironio  baladės „Jūratė ir Kastytis“, o renginio pabaigoje skambėjo patriotinė daina iš roko operos „Jūratė ir Kastytis“.

Rask mus Facebook'e