Laisvė skaityti Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos bibliotekoje

  Balandžio 23 dieną garsiniais skaitymais prisijungėme prie Pasaulinės knygos dienos ir pradėjome Lietuvos bibliotekų savaitės renginius. Skaitymo šventėje skambėjo įvairių žanrų įdomūs, linksmi, žadinantys vaizduotę ir mąstymą literatūros kūriniai. Vyresni skaitė mažesniems, skaitė direktorė, pavaduotojos, mokytojos, bibliotekininkės.

  Bibliotekų savaitės renginių plane gražiai įsikomponavo susitikimas su buvusiu mokiniu, diplomuotu inžinieriumi, „vieciniu“ verslininku, keliautoju, nenuilstančiu iššūkių mėgėju Justinu Staugaičiu. Pilnas entuziazmo ir sumanymų Justinas pasidalino savo įgytos patirties, išmintingų sprendimų taktika. Justino patarimai ir nusiteikimas paskatinti septintokus drąsiai priimti iššūkius, ugdyti reikalingus įgūdžius sudomino klausytojus – iš mokinių sulaukėme prašymų suorganizuoti daugiau tokių susitikimų. O mums mokinių nuomonės - visada geriausias įvertinimas ir pripažinimas.

 Tiesiog atradimas – puikiai paruoštas mokytojos Jūratės Krunglevičiūtės ir priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių vaidinimas pagal Evelinos Daciūtės parašytą ir Aušros Kiudulaitės nupieštą istoriją „Laimė yra lapė".

  Mokyklos erdvėse eksponuojami dailės mokytojos Gailutės Lankelienės mokinių kūrybiniai darbai ,,Sena knyga naujai‘‘. Iš senų nebenaudojamų vadovėlių ir nurašytų knygų per dailės pamokas mokiniai sukūrė originalius, meniškus darbus. Rankomis lankstomi puslapiai pamažu virto knygomis su erdvinėmis figūromis ir įvairiais objektais.

  Laisvė skaityti netradicinėse vietose neįprastu laiku pamažu tampa atsipalaidavimo būdu, relaksacijos forma ir įprastine norma, kai jau be knygos ir skaitymo nebeįmanoma išsiversti. Skaitymas tampa madingu.

 

Asta Novikienė,

Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja

Rask mus Facebook'e