Pradinukai susipažino su S. Daukanto istoriniu veikalu

 Šie metai paskelbti Simono Daukanto metais. gegužės 10 d. „ Kranto“ progimnazijos 1-4 klasių pailgintos dienos mokiniai  skaitykloje  aptarė šio autoriaus knygą „būdas senovės lietuvių  kalnėnų ir žemaičių“. Ištrauką apie senovės lietuvių gyvenimo būdą ir trobesius skaitė bibliotekos vedėja Marija Gureckienė. Kaip gyveno senovės lietuviai, kokiais amatais vertėsi, kokia buvo buitis ir kasdienybė tais gūdžiais laikais.? Mūsų  pradinių klasių mokiniai uždavė daug klausimų apie praeitį. Juk kaip sunku suprasti senovės lietuvių gyvenimą be telefonų, išmaniųjų technologijų, visų buitinių įrangų, televizorių, susisiekimo be transporto priemonių.  Kaip susisiekdavo,  koks buvo  paštas, ar mokėjo rašyti ir skaityti, ar jų namuose buvo knygų? Ar senovės lietuviai turėjo laisvalaikį, kaip jį leisdavo? Nejaugi neturėjo net dviračių? Tokius klausimus uždavinėjo mokiniai.

 

  Viso to senovės lietuviai neturėjo, o jų gyvenimo būdas aprašytas šiame istoriniame veikale supažindina mus su sunkia tikrove, kuri kasdien versdavo juos dirbti sunkius ūkio darbus, kad išgyventų, išmaitintų dideles savo šeimas. Ir tas jų gyvenimo būdas mums dabar būtų didžiulis iššūkis, kurį ne kiekvienas įveiktumėm.  Knygos  iliustracijose pavaizduoti  sėjos, rugių rišimo, kūlimo, verpimo, audimo darbai mūsų mokiniams sunkiai suprantami, juk dabar visa tai padaroma mašinomis, o ne žmogaus rankomis.

  Spalvindami   pateiktas knygos  iliustracijas mokiniai ne tik sužinojo apie duonos kelią pas senovės lietuvius, jų gyvenimo būdą, bet įvertino ir šios knygos svarbą.  Simonas Daukantas knyga „būdas senovės lietuvių kalnėnų ir žemaičių“ su praeities istorija supažindins dar ne vieną mūsų kartą.

       Telšių „Kranto“ progimnazijos bibliotekos vedėja

Marija Gureckienė

Rask mus Facebook'e