Sun

03

Dec

2017

Konferencijoje "Neatskleistos bibliotekininkų galios. Kur jų ieškoti?"

   Gruodžio 1 dieną VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre vyko tarptautinė  konferencija "Neatskleistos bibliotekininkų galios. Kur jų ieškoti?". Joje dalyvavo ir LMBDA atstovai. Klausėme pranešimų apie Suomijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos patirtis, apie naujus bibliotekos ir bibliotekininko vaidmenis, apie naujas inovacijas bibliotekose, socialinės atskirties mažinimo projektus, darbo etikos, motyvacijos problemas, organizacijos įgalinimą ir lyderystę bibliotekų darbe. 

 

Plačiau apie konferenciją 

Tue

23

May

2017

Seminaras apie informacinį raštingumą

  Gegužės 19 d. Kauno rajono švietimo centre vyko seminaras "Informacinis raštingumas ir jo svarba XXI a. mokykloje. Bibliotekininko vaidmuo", kurį vedė Dalia Balčytytė. Buvo kalbėta apie informacijos paieškos procesą ir kaip bibliotekininkas gali padėti mokiniui nepasiklysti tarp įvairių informacijos šaltinių, kaip išmokti sekti laiką, kurį praleidžiame internete. Seminaro klausytojos išreiškė pageidavimą, kad butų dar vienas praktinis seminaras šia tema. 

Wed

25

Jan

2017

Pasitarimas Švietimo informacinių technologijų centre dėl Saugesnio interneto renginių

  Sausis pervirto į antrąją pusę ir artėja vasaris, o su juo ir  nauji mėnesio renginiai. Sausio 19 dieną 13 val., kaip LMBDA atstovė lankiausi Švietimo informacinių technologijų centre. Į susitikimą buvo pakviesti ir kiti partneriai: RRT, asociacija „Langas į ateitį“, VšĮ „Vaikų linija“, TEO, „Microsoft“ . Visi mes susirinkome  pasitarti dėl bendradarbiavimo galimybių, galimų bendrų arba atskirų veiklų, vykdant Saugesnio interneto projektą (www.draugiskasinternetas.lt) ir pagrindinį renginį - Saugaus interneto dieną, kuri vyks 2017 metų vasario 7 dieną.

    Saugesnio interneto centro Lietuvoje koordinatorė Natalija Ignatova pristatė naujus leidinius mokytojams ir mokiniams „Skaitmeniniai aukso ieškotojai“, „Internetas, kokio norime“. Susipažinti su leidiniais  ir  atsisiųsti elektroninius leidinius galite apsilankę šiuo adresu : http://www.draugiskasinternetas.lt.

O jei norite spausdintų leidinių, juos galite įsigyti Švietimo informacinių technologijų centre:  Suvalkų g. 1, Vilniuje. Leidiniai nemokami.

                                                  Nijolė Čepukėnienė, Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja, LMBDA

0 Comments

Wed

25

Jan

2017

Mokyklų bibliotekininkai dalyvavo konferencijoje

  Sausio 20 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko tarptautinė konferencija „Raštingumas skaitmeniniame amžiuje“, skirta pedagogams, bibliotekininkams ir skaitymo skatinimo specialistams. Plačiau http://www.lnb.lt/naujienos/1829-tarptautine-konferencija-rastingumas-skaitmeniniame-amziuje

0 Comments

Tue

13

Dec

2016

Seminaras bibliotekininkams „Šiuolaikinės medijos ir informacija"

  Šiais metais VšĮ “Akademinė

leidykla“ kartu su Vilniaus universiteto komunikacijos ir informacijos mokslų

ekspertais: dr. Arūnu Gudinavičiumi, dr. Modestu Grigaliūnu, dr. Andriumi

Šuminu ir dr. Vincu Grigu pradėjo vykdyti projektą „Šiuolaikinės medijos ir informacija: požeminiai garažai Google karalystėje“. Projektas aktualus ugdant

jaunimo bibliotekinių medijų ir informacinio raštingumo gebėjimus. Projekto partnerė Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija (LMBDA), projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

  Lapkričio 17d. Utenoje, lapkričio 24 d. Jonavoje, lapkričio 25d. Klaipėdoje vyko seminarai mokyklų bibliotekininkams “Šiuolaikinės medijos ir informacija”. Seminaruose dalyvavo ir kaimyninių rajonų

mokyklų bibliotekininkai. Seminare Vincas Grigas pristatė knygą Šiuolaikinės medijos ir informacija: požeminiai garažai Google karalystėje“. Metodinės priemonės elektroninę versiją rasite knygos pristatymo puslapyje:

http://www.aleidyba.lt/knygos/10-knygos/38-siuolaikines-medijos-ir-informacija-pozeminiai-garazai-google-karalysteje

0 Comments

Rask mus Facebook'e