Thu

07

Sep

2017

„eTwinning“ nacionaliniai apdovanojimai ir mokymai „Inkliuzinis ugdymas – mokykla visiems“

  Šių metų rugpjūčio 23–25 d. Vilniuje vyko renginys, į kurį susirinko beveik šimtas mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų iš visos Lietuvos, kurie dalyvavo švietimo mainų paramos „eTwinning“ programoje ir vykdė įvairius projektus. Jiems, kaip ir Šeduvos gimnazijos atstovams, buvo įteikti Nacionaliniai kokybės ženkleliai. Gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Aušra Poškienė kokybės ženkleliu buvo įvertinta už sėkmingą tarptautinio projekto „SMURFS, the travellers...“ įvykdymą, o bibliotekininkė Vita Kasarauskienė – už nacionalinį projektą „Mano raidelės“.

Read More

Sun

20

Aug

2017

Kino stovykla

   Birželio 27-30 dienomis šeši Adolfo Šapokos gimnazijos mokiniai (Simona Tumėnaitė, Reda Sabaliauskaitė, Joris Laurinavičius, Liepa Petkūnaitė, Danielius Čekas ir Marina Bogdanova) dalyvavo kino stovykloje „Kartų portretai“ Anykščiuose. Mūsų išvykos kuratorė buvo mokyklos bibliotekininkė Vida Gudelienė. Stovyklos idėja buvo supažindinti „žalius“ jaunuolius ir praplėsti jau patyrusių žinias kino fronte plėtojant temą – kartos. 

Read More

Mon

08

May

2017

Čiupk knygą ir skaityk

  2017 m. gegužės 2 – 5 dienomis Šakių „Žiburio“ gimnazijoje vyko skaitymo savaitės renginiai „Čiupk knygą – paskaityk“.  Mokyklos bendruomenė buvo pakviesta skaityti netradicinėse erdvėse, įvairių dalykų pamokų metu akcentuoti skaitymo strategijų mokymąsi. 

  Pirmos į gimnazijos bibliotekos kvietimą atsiliepė lituanistės. Nuo jų neatsiliko užsienio kalbų, bei kitų dalykų mokytojai ir moksleiviai. Skaitymo savaitės metu grožinių ir informacinių leidinių buvo galima rasti ne tik bibliotekoje ar skaitykloje – knygos „keliavo“ gimnazijos koridorių palangėmis, fojė nišomis, mokytojų kambaryje ir net sporto salėje. Tereikėjo tik ištiesti ranką ir įkritus į patogų sėdmaišį ją paskaityti. Skaitymo akcija pasiteisino su kaupu. Moksleiviams ypač patiko skaityti muziejuje istorijos pamokos metu, daug džiaugsmo suteikė užsienio kalbų pamokos bibliotekoje (įkritus į patogius sėdmaišius), net kelios klasės vienu metu skaitė miesto parke, taip primindamos miesto gyventojams artėjančią spaudos atgavimo dieną. Patys gimnazistai pareiškė norą dažniau keisti mokymosi erdves ir taip paįvairinti mokymosi procesą. 

Birutė Šalkauskienė, Šakių "Žiburio" gimnazijos bibliotekininkė

0 Comments

Fri

05

May

2017

Respublikinis skaitymo skatinimo projektas „Gerasis skaitymo virusas-2"

  2017 m. Šilutės r. Švėkšnos „Saulės“ gimnazija paskelbė respublikinį skaitymo skatinimo konkursą „Gerasis skaitymo virusas 2“. Projekto tikslas - įvairiais būdais skatinti mokinių skaitymą, ugdyti kūrybiškumą. Uždaviniai:  ugdyti kitus su skaitymu susijusius įgūdžius, skatinti neformalų vaikų ugdymą bibliotekoje bei tarpinstitucinį bendradarbiavimą.  Projektas buvo iš dviejų dalių.  Viena dalis – „Gerojo skaitymo viruso loterija“, kuri vyko nuo sausio mėn. 02 d. iki kovo mėn. 20 d. Dalyvavo Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Pagėgių, Šilutės rajonų mokyklų bibliotekos bei Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos ir Inkaklių filialai.  Skaitymo loterijoje dalyvavo 1-XI klasių mokiniai. Mokiniai skaitė knygas ir pildė loterijos bilietus. Iš viso perskaitytos 3669 knygos. 

Read More 0 Comments

Fri

05

May

2017

Bibliotekų savaitė Adolfo Šapokos gimnazijoje

Nacionalinė bibliotekų savaitė. PIRMADIE
Adobe Acrobat Document 120.9 KB
Nacionalinė bibliotekų savaitė. ANTRADIE
Adobe Acrobat Document 35.9 KB
Nacionalinė bibliotekų savaitė. TREČIADI
Adobe Acrobat Document 44.6 KB
Nacionalinė bibliotekų savaitė. KETVIRTA
Adobe Acrobat Document 48.2 KB
Nacionalinė bibliotekų savaitė. PENKTADI
Adobe Acrobat Document 45.1 KB

0 Comments

Fri

05

May

2017

Tarptautinė vaikų knygos diena Šeduvos gimnazijos bibliotekoje

  „Kai buvau mažas, mėgau iš kubelių ir kitokių žaisliukų statyti namus. O vietoj stogo dažnai panaudodavau knygą – vaikišką, su paveikslėliais. Svajonėse apsigyvendavau tokiame name, atsiguldavau ant lovos iš degtukų dėžutės ir žvelgdavau tai į debesis, tai į žvaigždėtą dangų – nelygu koks paveikslėlis labiau patiko“,- tokiais rašytojo Sergejaus Machotino žodžiais Šeduvos gimnazijos bibliotekoje prasidėjo renginys, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai.

Read More 0 Comments

Fri

28

Apr

2017

Tarptautinė vaikų knygos diena

   Tarptautinė vaikų knygos diena Merkinės V. Krėvės gimnazijoje buvo švenčiama balandžio 19 d., kai mažieji skaitytojai sugrįžo po velykinių atostogų. Kadangi šie metai paskelbti ir Tautinio kostiumo metais, nusprendėme, jog  ši netradicinio ugdymo diena turėtų prasidėti integruota veikla klasėse, kuomet mokiniai kurs skirtukus, remdamiesi tautinių juostų motyvais. Kai  skirtukai jau buvo vaikų delnuose, pamatėme, kiek daug spalvingų, išraiškingų ir unikalių raštų atsispindėjo kiekvieno iš jų darbelyje. Tai vienas iš būdų, kaip galime paskatinti jau nuo mažų dienų saugoti regioninį, istorinį ir kultūrinį savo šalies savitumą.

Read More 0 Comments

Fri

21

Apr

2017

Tarptautinės  vaikų knygos dienos renginiai Telšių „Kranto“ progimnazijoje

Read More 0 Comments

Wed

12

Apr

2017

Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos svečias - dailininkas ir vaikų knygų autorius Kęstutis Kasparavičius

   Pirmokai ruošiasi skaityti K. Kasparavičiaus knygeles. Apie susitikimą plačiau.

Read More 0 Comments

Wed

12

Apr

2017

Buvusi mokinė gimnazijoje pristatė savo knygas

  Visada smagu, kai į mokyklą sugrįžta ją baigę mokiniai ir papasakoja apie savo profesiją, darbus, pasiekimus, pasidalina sukaupta patirtimi.

Vasario 10 dieną mūsų gimnaziją aplankė Pumpėnų vidurinės mokyklos 36-osios laidos abiturientė, kultūros istorikė, humanitarinių mokslų daktarė, profesorė Rasa Šileikaitė-Čepaitienė. Knygos „Vietos dvasios beieškant“ sudarytoja papasakojo knygos atsiradimo istoriją, pristatė lietuvius ir užsieniečius straipsnių autorius, kurie dalyvavo šiame tarptautiniame projekte, pateikė daug pavyzdžių, nuotraukų.

   Taip pat viešnia kalbėjo apie parašytą, bet dar neišleistą knygą, o tiksliau mokymo priemonę „Pasaulis prasideda čia“, skirtą mokytojams, tėveliams, muziejų edukatoriams vaikus ir jaunimą supažindinti su paveldu.

0 Comments

Wed

12

Apr

2017

Ieva Simonaitytė  – Klaipėdos krašto metraštininkė

   Šių metų sausio 23 dieną sukako 120 metų, kai gimė lietuvių literatūros klasikė Ieva Simonaitytė (Ewa Simoneit 1897–1978). Seimas, įvertindamas rašytojos unikalumą ir talentą, savo kūriniuose vaizduojant išskirtinius lietuvninkų likimus, garsinant Klaipėdos krašto etnografinį savitumą, nutarė 2017-uosius paskelbti Ievos Simonaitytės metais.

  Norėdami kuo daugiau sužinoti apie rašytojos asmenybę, į svečius pasikvietėme literatūrologę Danguolę Šakavičiūtę, kuri mūsų bibliotekoje jau yra skaičiusi pranešimą „Kas man iš to skaitymo?“ bei pasakojusi apie kupiškėno rašytojo Juozo Baltušio kūrybą. Išgirdome emocingą pasakojimą apie protestantiško auklėjimo asmenybę, jos sunkią vaikystę be tėvo, ligas, siuvėjos darbą, kūrybinio darbo pradžią, nelengvą charakterį, neįtikėtinai dideles ambicijas.

  Literatūrologė priminė Simonaitytės aprašytą sudėtingą Klaipėdos krašto istoriją, griežtą kaizerinę mokyklų sistemą, protestantų darbštumą, visiškai pasikeitusią demografinę padėtį po Antrojo pasaulinio  karo.

  Anot Danguolės Šakavičiūtės, rašytoja Ieva Simonaitytė – brangakmenis mūsų literatūroje, pateikusi naujo modelio romaną – genties sagą „Aukštujų Šimonių likimas“, kitą personažų charakterių vertinimą per unikalią žmonių prigimtį, papročius, buitį, tarmę, etnografines detales romane „Vilius Karalius“ ir kituose kūriniuose. Nuostabus pasakotojos talentas prikausto prie jos kūrinių kiekvieną skaitytoją. Ievos Simonaitytės kūryba – tai to krašto chrestomatija. Jos romanas „Aukštujų Šimonių likimas" vėl sugrąžintas į bendrojo ugdymo mokyklų literatūros mokymo programas.

   Bibliotekoje veikė paroda, skirta rašytojai. Susitikime dalyvavo 8-os, IG, IIG klasių mokiniai, aktyvūs bibliotekos lankytojai.

Pumpėnų kaimo ir gimnazijos bibliotekininkė Virginija Čeponienė

 

0 Comments

Wed

12

Apr

2017

Smagi draugystė su raidelėmis

„eTwinning“ projekto „Mano raidelės“ dalyviai - Šeduvos gimnazijos 1b klasės mokiniai. Plačiau 

Read More 0 Comments

Mon

20

Mar

2017

Pamoka „Knygnešių keliais"

  Šeduvos gimnazijos penktos klasės mokiniai pamokoje, skirtoje lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiui bei Knygnešio dienai paminėti. 

Read More 0 Comments

Mon

20

Mar

2017

Praeities neverta užmiršti

  Šių metų kovo 14-ąją Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos biblioteka paminėjo išties įdomiai. Mokyklos bibliotekoje lankėsi Utenos raj. muziejaus darbuotoja B.  Juknevičienė, kuri mokiniams papasakojo apie Utenos krašto knygnešius. Integruotos istorijos pamokos metu 1 c klasės mokiniai ne tik susitiko su viešnia bei  prisiminė knygnešius,  bet ir turėjo progą pasitikrinti savo istorijos žinias, dalyvaudami specialiai jiems surengtoje olimpiadoje. 

0 Comments

Mon

20

Mar

2017

Žvilgsnis į Suomijos mokyklos biblioteką

 Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos darbuotojai, dalyvaujantys projekte Erasmus+ KA1 (mobilumas mokymosi tikslais), dalinasi įspūdžiais apie kelionę į Suomijos Kulosaari  vidurinę mokyklą, kur susipažino ir su mokyklos bibliotekos darbo specifika.

 

0 Comments

Tue

14

Mar

2017

Kas esu ir kuo būsiu?

   Norėdami turiningai praleisti laisvalaikį  Telšių ,,Kranto“ progimnazijos pailgintos dienos grupės mokiniai dažnai apsilanko progimnazijos bibliotekoje. Čia jie skaito įdomias knygas, žiūri animacinius filmus, žaidžia įvairius stalo žaidimus, mokosi dirbti kompiuteriu. Trečiadieniais, septintą pamoką, bibliotekos vedėja Marija Gureckienė kartu su pailgintos dienos grupės mokytoja Laimute Šliogeriene veda teminius užsiėmimus, kurie stiprina mokinių pasitikėjimą atrandant ir pažįstant pasaulį, ugdo teigiamą požiūrį į mokslą, darbą, bendravimą ir bendradarbiavimą.

Read More 0 Comments

Thu

23

Feb

2017

Paminėta Tarptautinė gimtosios kalbos diena

  Vasario 21-oji pasaulyje minima kaip Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Šią dieną paminėjo ir Šakių "Žiburio" gimnazijos bendruomenės nariai. Bibliotekoje įvykusiame reginyje gimnazistai, lietuvių kalbos mokytojai, bibliotekos darbuotojos kalbėjo apie gimtojo žodžio svarbą, skambėjo raiškiai skaitomos ištraukos iš M. Daukšos ir V. Kudirkos kūrinių ir iš antrokų esė apie gimtąją kalbą. Mokiniai užrašė ir suklijavo stende, jų nuomone, gražiausius lietuviškus žodžius. Tarp jų buvo ne tik išrinktas pats gražiausias lietuviškas žodis "ačiū", bet ir kiti skambūs ir prasmingi žodžiai. 

0 Comments

Thu

23

Feb

2017

Ilgiausia trispalvė

Read More 0 Comments

Thu

23

Feb

2017

Meilės knygai diena gimnazijos bibliotekoje

  Siekiant populiarinti skaitymą, jau ne pirmi metai Šeduvos gimnazijos bibliotekoje vyko šv. Valentino dienos šventė „Knygų, kaip ir meilės, niekada nebus per daug“, jaunimo vadinama tiesiog meilės diena. Vasario 14-osios rytą atėję į mokyklą mokiniai galėjo pasidžiaugti vestibiulyje širdelėmis papuoštu taku, vedančiu į biblioteką, skambančia muzika, kuri grojo per visas pertraukas, atsigerti gardžios rytmetinės arbatos. Bibliotekoje vyko ,,aklas pasimatymas“ su knyga - buvo galima išsirinkti knygą, nežinant jos pavadinimo. Skaitykloje veikė knygų apie meilę paroda, etikos mokytojos Ritos Šlivinskaitės ir I-IV klasių mokinių meninių interpretacijų pagal laišką Korintiečiams  „Himnas meilei“ paroda,  kūrybinės dirbtuvės. 

Read More 0 Comments

Mon

13

Feb

2017

Dar apie Knygų Kalėdas Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos bibliotekoje

Read More 0 Comments

Mon

13

Feb

2017

Takk Iceland (ačiū Islandija)

    Vertas perskaityti straipsnis apie švietimo sistemą Islandijoje, pamokas Tarptautinėje Islandijos mokykloje, mokyklos biblioteką, kurios fondas išdėstytas po visą mokyklą, skaitymo pamokas, per kurias mokiniai įsitaiso kur kam patogiau: ant palangių, grindų, sėdmaišių, stalo - ir tiesiog skaito.

   Savo įspūdžiais apie Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos darbuotojų išvyką į Islandiją pagal projektą Erasmus+ KA1 (mobilumas mokymosi tikslais) dalinasi bibliotekos vedėja Laima Vaičiūnienė ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Odeta Grušelionienė. 

Read More 0 Comments

Mon

13

Feb

2017

Pirmokų skaitymo šventė Telšių „Kranto“ progimnazijoje

Read More 0 Comments

Mon

13

Feb

2017

Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku

  Vasario 7 dieną Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos 3-5 klasių mokiniai skubėjo į susitikimą su populiariu vaikų rašytoju Vytautu Račicku. Susitikimą pradėjo 3c klasės mokinė Elana Kanišauskaitė. Ji deklamavo Almos Karosaitės eilėraštį „Apie Vytautą Račicką“. Susitikimą rašytojas pradėjo klausimu – kodėl reikia skaityti? Vaikai pasakojo, kad skaitymo procesas žmogui padeda išmokti naujų žodžių, raiškaus skaitymo bei tobulina rašymo gebėjimus. Rašytojas sutiko su mokinių nuomone ir papildė, kad skaitymas lavina vaizduotę, kuri reikalinga ne tik rašytojui, bet kiekvienos profesijos žmogui. V. Račickas vaikams pasakojo, kad potraukį skaityti jautė nuo pat vaikystės. Su knyga laikas prabėgdavo labai greitai, todėl vaikystėje būsimas rašytojas skaitė daug. Jo manymu, būtent ,,skaitymas ir išugdė jo vaizduotę“.

Read More 0 Comments

Mon

13

Feb

2017

Prisimenant istoriką Adolfą Šapoką

  Šaltą ir vėjuotą vasario 8-ąją, Adolfo Šapokos gimnazijoje prasidėjo renginių ciklas, skirtas 111-osioms, žymaus istoriko, rašytojo, istorijos tyrinėtojo Adolfo Šapokos gimimo metinėms paminėti. Gimnazijos bibliotekoje buvo pristatyta integruoto informacinių technologijų ir pilietiškumo projekto, kurį paruošė patys gimnazistai, paroda. Po pristatymo, bibliotekos skaitykloje prisiminimais apie istoriką Adolfą Šapoką dalijosi Adolfo Šapokos sūnėnas – Algirdas Šapoka iš Šiaulių, jo sesers sūnus, sporto žurnalistas, Marius Grinbergas. Taip pat savo įspūdžius apie viešnagę Toronte pasakojo istorijos mokytoja, Adolfo Šapokos atminimo puoselėtoja Birutė Kairienė bei lietuvių kalbos mokytojas Romualdas Baura – pirmasis  Adolfo Šapokos gimnazijos  mokytojas, apsilankęs žymiojo istoriko darbo vietoje – Kanados redakcijoje „Tėviškės žiburiai“.  Bibliotekos vedėja Vida Gudelinė papasakojo apie savo dukros – Rasos Gudelytės kelionę į Torontą, kurios metu ji aplankė Adolfo Šapokos kapą,  Kanados lietuvių muziejų–archyvą bei „Tėviškės žiburių“ redakciją, atnaujino kontaktus su redakcijos ir muziejaus darbuotojais, kurie padės vykdyti bendrus projektus.

 

 Karolina Ruplėnaitė, 3c klasės mokinė 

0 Comments

Mon

13

Feb

2017

Knygos juda arba paralelės

  Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos 3A ir 3B klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų Aurelijos Kovzonienės ir Gražinos Vencienės sausio 27 dienos vakare pakvietė į projekto baigiamojo etapo koncertą „Knygos juda arba paralelės“. Jo metu mokiniai pristatė savo veiklas, skirtas stiprinti ir skatinti  skaitymo bei rašymo motyvaciją. Tai tarsi nauja strategija, žadinanti meilę knygai, norą skaityti, taisyklingai rašyti, ugdant kūrybiškumą, padedantį mokiniui suformuoti gilesnį pasaulio pažinimą. Tai nelengvas uždavinys šiuolaikineje informacinių technologijų visuomenėje.

Read More 0 Comments

Mon

13

Feb

2017

Metų knygos rinkimai Telšių „Atžalyno “ progimnazijoje

  Mūsų mokykla jau šeštus metus dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Šiemet Metų knyga vaikų kategorijoje pretenduoja tapti 5 knygos : J. Baltrukonytės „Filmukai“,  A. Jurašiaus „Akmenukų pasakos“ , G. Morkūno„Traškančios žvaigždės“ ,N. Kovaliovos „Meškis ir Žąsis“ ir S. Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“. Šias knygas mūsų mokykla laimėjo, dalyvaudama projekte.

 

Read More 0 Comments

Fri

03

Feb

2017

Skaitymai darželinukams arba trumpas sugrįžimas į vaikystę

  Penktadienį, sausio 27 dieną, Rūdiškių gimnazijos aštuntokai su bibliotekininke G. Stanievič apsilankė vaikų darželyje "Pasaka“. Mokiniai į darželį ėjo ne praėjusios vaikystės ieškoti (nors gal truputį ir norėjo pasižiūrėti, kaip dabar ten viskas atrodo), o skaityti darželinukams. Ši veikla – antrus metus Rūdiškių gimnazijoje vykdomo integruoto lietuvių kalbos ir bibliotekos projekto „Mokausi skaityti pats ir mokau kitus“ dalis. Praėjusių mokslo metų rudenį, tada dar būdami 7-okais, mokiniai vedė skaitymo pamokas pradinukams, patys tyrinėjo ir atrado įvairių skaitymo ir teksto suvokimo būdų, kad galėtų juos perteikti mažesniems.

  Taigi Rūdiškių lopšelyje-darželyje svečius šiltai priėmė, pasitiko auklėtojos ir direktorė D. Šeštokienė ir palydėjo iki grupės, kur jau laukė darželinukai. Visi šypsojosi ir nekantriai laukė pažinties su vyresniaisiais. Vaikai, didieji ir mažieji, susipažino, pasikalbėjo ir pradėjo skaityti. Mažiesiems perskaitytos 5 knygelės, kelios iš jų dalyvavo metų knygos rinkimuose. Vaikams labiausiai patiko Olios Kovaliovos knygelė „Žąsis ir meškis”. Per pertraukėlę aštuntokai organizavo žaidimus ir vėl kibo prie darbo. Pabaigę knygeles, mokiniai pasiteiravo, kaip sekasi darželyje, taip pat papasakojo apie gyvenimą mokykloje.

   Tokius užsiėmimus tęsime ir toliau.

                               Dominyka Steponkevičiūtė, 8 a klasės mokinė

0 Comments

Fri

03

Feb

2017

Sugrįžti ar nesugrįžti?

  Turbūt daugeliui iš jūsų ne kartą teko girdėti posakį, jog mokykla- tai antrieji namai. Ne vienam buvusiam moksleiviui Utenos Adolfo Šapokos gimnazija yra tarsi antri namai. Tai tokia vieta, į kurią visada malonu ir gera grįžti. Ir visai nesvarbu, ar baigei šią mokyklą pernai, ar prieš dešimtmetį, visada čia būsi laukiamas. 

Read More 0 Comments

Fri

03

Feb

2017

Kaip mes siekėme rekordo ir paminėjome Bibliotekų metus

Read More 0 Comments

Wed

25

Jan

2017

Kriūkų mokyklos – daugiafunkcio centro bibliotekos metai

Read More 0 Comments

Wed

25

Jan

2017

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos mokiniai dalyvavo tarptautiniame knygų skirtukų mainų projekte

  Spalio mėnesį pro­gim­na­zi­jos PUG2, 6d klasė, ir 7-8 klasių moki­niai įsi­traukė į tarp­tau­tinį knygų skir­tukų mainų pro­jektą. Šis pro­jek­tas apima bend­ra­dar­biau­jan­čias mokyk­las iš įvai­rių pasau­lio šalių. Moki­niai kuria knygų skir­tu­kus ir jais kei­čiasi su kitų šalių mokyk­lo­mis.

 PUG2 mokinukai apsikeitė skirtukais su Alabamos valstijos mokiniais (JAV valstija), 6d klasės mokiniai skirtukų sulaukė iš Teksaso valstijos mokinių, 7-8 klasių mokiniai skirtukais pasikeitė su Vengrijos ir Portugalijos mokiniais. Smagiausia buvo stebėti 6d klasės mokinių reakciją, džiaugsmą ir palinkėjimų skaitymą, kuriuos jiems siuntė Amerikos draugai. Mokiniai pažadėjo, kad ir kitais metais būtinai tęs dalyvavimą šiame mainų projekte.

  Skir­tukų mainų pro­jek­tas yra papras­tas, įdo­mus būdas dalin­tis skai­tymo malo­numu ir susi­ra­sti naujų draugų, nau­do­jan­tis mokyklų bib­lio­te­ko­mis visame  pasau­lyje. Smagu daly­vauti pro­jekte, kuris ska­tina moki­nių bend­ra­vimą, kūry­biš­kumą, dali­ji­mąsi skai­tymo malonumu.

  Dėkojame mokytojoms Rimai Čepulienei, Jolitai Kakanauskienei ir Jūratei Kapcevičiūtei už mokinių paskatinimą ir pagalbą jiems kuriant knygų skirtukus pasaulio draugams.

 

Vyr. bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė

0 Comments

Wed

25

Jan

2017

Knygų Kalėdos Tauragės „Versmės“ gimnazijos bibliotekoje

 Akcija „Knygų Kalėdos“ skatina bendrauti ir dalytis knygomis su tais, kuriems jų trūksta, dalytis ta knyga, kuri kažkuriam skaitytojui parodys

naujus kelius, atvers gražesnius horizontus. Knyga gali gyventi net pačiuose skurdžiausiuose namuose, jeigu ten ji yra laukiama ir mylima. 

 Tauragės „Versmės“ gimnazijos bibliotekoje per ilgąją pertrauką vyko „Knygų Kalėdų“ renginys. Susirinko mokytojai, mokiniai ir tėveliai. Pradžioje žodį tarė gimnazijos direktorė, kuri pasveikino visus susirinkusius ir padovanojo knygą. Mokinių parlamento narės paruošė poetinę-muzikinę kompoziciją. Buvo padovanota 20 egz. knygų.

Iš anksto buvau sudariusi reikalingų knygų sąrašą. Jame visos šių metų paauglių ir jaunimo konkurso nominantės. Taip pat padovanojo ir kitų grožinės literatūros knygų.

  Už dovanotas knygas renginio dalyviai pavaišinti saldainiais ir įteikti knygų skirtukai. 

Bibliotekininkė Laima Ščerbakova

0 Comments

Mon

16

Jan

2017

Padėkos renginys Knygų Kalėdų akcijos dalyviams

  Knygų Kalėdų dvasia Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje sklandė jau visą gruodžio mėnesį, kviesdama prisijungti prie  akcijos, o sausio 10 dieną vyko baigiamasis „Knygų Kalėdų 2016“ renginys, kuomet akcijos dalyviai tradiciškai kviečiami į progimnazijos bibliotekos padėkos pamoką. Ir jos metu dar buvo dovanojamos knygos. Didelį pundą knygų bibliotekai padovanojo nuolatiniai akcijos dalyviai - progimnazijos direktorė Aldona Navickienė, Zarasų parapijos klebonas dekanas Remigijus Kavaliauskas, Zarasų viešosios bibliotekos bibliotekininkė Liudmila Vaitavičienė, lietuvių kalbos mokytoja Andželika Vitkūnienė, visų klasių mokiniai, pagausinę jau anksčiau padovanotų knygų kraitį.

Read More 0 Comments

Tue

20

Dec

2016

Susitikimas su kardinolu Audriu Juozu Bačkiu

  Gruodžio 19 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje viena pamoka buvo ypatinga, nes ją vedė garbingas svečias kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Jo Eminencija pristatė šiais metais išleistą knygą „Taip, laimingas“ bei šiltai bendravo su mokyklos bendruomene. Kardinolą atlydėjo knygos autorius poetas, vertėjas, Nacionalinės premijos laureatas Antanas Gailius, buvusi Vilniaus arkivyskupijos kurijos sekretorė ir Nukryžiuotojo Kristaus seserų kongregacijos vyresnioji sesuo Aldona Daugėlaitė, Lietuvos istorikė, istorijos mokslų daktarė Vida Kniuraitė, Utenos dekanato dekanas kun. Henrikas Kalpokas. Jo Eminencija pristatė knygą, kurioje pasakojama apie ilgą ir margą jo gyvenimą – vaikystę lietuvių inteligentų šeimoje Paryžiuje, tarnystę Bažnyčiai apaštališkose nunciatūrose Turkijoje, Nigerijoje ir kituose tolimuose kraštuose, glaudų bendradarbiavimą su popiežiumi Jonu Pauliumi Il. Šis susitikimas vainikavo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekos renginių ciklą, kurie buvo skirti paminėti Bibliotekų metus.

0 Comments

Tue

20

Dec

2016

Pamoka-reveransas „Šekspyro metams baigiantis“

  Eilinę gūdžią rudens dieną Adolfo Šapokos gimnazijoje lietuvių kalbos mokytojas R.

Baura ir bibliotekos vedėja V. Gudelienė mokiniams pasiūlė organizuoti renginį skirtą Viljamo Šekspyro 400-osioms mirties metinėms bei Bibliotekų metams paminėti, tokiu būdu praskaidrindami liūdną rudeninę nuotaiką. Mokykloje Šekspyro kūrinius skaitančių mokinių tikrai netrūksta, todėl norinčių vaidinti atsirado daug. Renginį mokiniai nusprendė pateikti vaidindami scenas iš poeto tragedijų

„Hamletas" , „Romeo ir Džiuljeta" ir „Julijus Cezaris", taip pat to meto nuotaikai išlaikyti renginį papildė šokiu, muzikiniu soneto atlikimu.

Siekiant jaunam žmogui kuo patraukliau pateikti V. Šekspyro kūrybą sonetai buvo repuojami bei dainuojami. Pasirinkta pateikimo forma tapo savotišku įrodymu, jog sonetus galima ne tik deklamuoti ar skaityti, bet ir atlikti šiuolaikiškai - taip, kad Šekspyro kūriniai būtų įdomūs ir šiandien. Kiti epizodai iš anglų literatūros klasiko tragedijų „Romeo ir Džiuljeta“, „Julijus Cezaris“ bei „Hamletas“ pasirinkti siekiant parodyti autoriaus, kaip dramaturgo, genialumą - kupini meilės dialogai, tragiškumas, žmogaus mąstymas apie būtį bei santykiai su aplinkiniais nepraranda grožio net po daugelio metų.

0 Comments

Tue

13

Dec

2016

Anykščių kultūros premija įteikta mokyklos bibliotekininkei

 Sveikiname savo kolegę, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos bibliotekininkę, gimnazijos „Kino klubo“ vadovę Renatą Miškinienę, kuri už nuopelnus  Anykščių kultūrai apdovanota 2016 – ųjų metų Teresės Mikeliūnaitės kultūros premija. Jos darbas - tai pavyzdys, kaip savo idėjomis uždegti jaunimą, kad jie skaitytų, kurtų, šoktų, gyventų ir būtų laimingi šalia mūsų.

0 Comments

Wed

07

Dec

2016

Bibliotekos savaitė Žalgiriuose

  Baigiasi 2016-ieji, paskelbti Bibliotekų metais. Dalis renginių vyko pavasarį, o metų užbaigimui Tauragės Žalgirių gimnazijos

bibliotekos darbuotojos Irina Gomienė ir Diana Kazlauskienė organizavo Bibliotekos savaitę.  

Read More 0 Comments

Wed

07

Dec

2016

Platus bibliotekos pasaulis

   Į Bibliotekos ir Tauragės rajono mokyklų bibliotekininkių pasaulį lapkričio 24 dieną sutilpo išties daug: ir knygos su savo herojais, ir

lėlių spektaklis ir prieškalėdinis dalijimasis su dviejų Vaiko dienos centrų lankytojais. Su lauknešėliais ir džiugia nuotaika mokyklų bibliotekininkės susirinko „Aušros“ pagrindinės mokyklos skaitykloje į renginuką ,,Platus bibliotekos pasaulis“. Ten kantriai didžiųjų ir mažųjų žiūrovų jau laukė šeimininkė Birutė Vaivadienė ir jos lėlių teatro „Boružė“ aktoriukai. Mažieji žiūrovai atvežti iš Vaiko dienos centrų: „ Mes esame“ ir „Gelbėkit vaikus“ su energingąja šio centro auklėtoja Jovita Sabaliauskiene pasinėrė į bendrą šurmulį, klausėsi B.Vaivadienės paruošto pasakojimo apie įžymiąją švedų rašytoją Astridą Lindgren, domėjosi ir žadėjo skaityti jaunųjų aktorių gražiai pristatomus jos kūrinius, stengėsi atsakyti į klausimus. Bet labiausiai visiems patiko lėlių spektaklis „ Pepė Ilgakojinė“. O paskui buvo labai smalsu kas sudėta po eglutėmis... Nežinia, kuriems buvo smagiau: dienos centrų vaikams, kurie grįžę ir kartu su visais lukšteno paketėlius, dalijosi pirštinėmis, kojinėmis, saldainiais... ar pačioms moterims, kurios ruošėsi tam susitikimui, rinko savo užaugusių vaikų daiktelius, rūbelius, pirko knygas, saldumynus,

žaidimus ar papuošalus. Juk tai prieškalėdinis laikotarpis. Dalijimosi

laikas...

  Mokyklų bibliotekininkės nori paprašyti Jūsų visų: artėja Knygų Kalėdų metas. Jei jos pasibels į Jūsų gyvenimą, padovanokit bibliotekoms

knygą. Juk visi norime, kad mūsų vaikai būtų ne tik sotūs, bet ir išsilavinę. Ir geri. Juk žodis moko, o pavyzdys patraukia...

 Tauragės mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė

Diana Kazlauskienė 

Read More 0 Comments

Wed

07

Dec

2016

„Knygų Kalėdos“  Tauragės Jovarų pagrindinėje mokykloje

Read More 0 Comments

Wed

07

Dec

2016

Tarptautinio knygų skirtukų mainų projekto antrasis etapas

 Šiame etape Telšių ,,Kranto“

progimnazijos 2-4 klasių mokiniai laukė knygų skirtukų iš Kroatijos, Vengrijos ir Australijos mokyklų. Pirmieji knygų žymeklius atsiuntė Postiros

Vladimiro Nazoro pagrindinės mokyklos mokiniai, mielai bendradarbiaujantys su

mūsų progimnazijos 3b klasės mokinukais. Atsiųsti skirtukai, žiūrėtas filmukas apie Postiros miestą labai sudomino mūsų pradinukus , jie panoro daugiau sužinoti apie Kroatiją, jos geografinę padėtį, žmones, tradicijas. 

Read More 0 Comments

Wed

07

Dec

2016

Susitikimas su poetu Dariumi Rekiu

  Lapkričio 25d. Telšių ,,Džiugo“ gimnazijoje bibliotekos vedėjos Aušros Vaičiulienės ir skaityklos vedėjos Janinos Pronskienės iniciatyva lankėsi poetas, rašytojas, mokslininkas ir visuomenininkas Darius Rekis.

  Kūrybinė Dariaus Rekio veikla prasidėjo dar mokyklos metais, tačiau savo pirmąją poezijos rinktinę „Pasislėpusios saulės šviesoj“ autorius išleido tik 2011 m. Šiemet skaitytojus pasiekė antroji autoriaus poezijos knygutė „Pražydusios klumpės“. Naujais eilėraščiais poetas Darius įrodo, kad ir šiais laikais galima gyventi be sumaišties, prasmingai, rašyti suprantamai, neįmantraujant forma ar žodžiais ir teigiamai paveikti žmogaus vidinį pasaulį.

  Puiku, kad „Džiugo“ gimnazistai turėjo galimybę pabendrauti su įdomia asmenybe, paklausyti poezijos. Pasak lietuvių kalbos mokytojos Aušros Ramančauskienės, šis susitikimas jauniems žmonėms padėjo suprasti, jog poezija – puiki galimybė išreikšti save, tai – dvasinė terapija skubančiame, kartais chaotiškame pasaulyje.

„Džiugo“ gimnazijos skaityklos vedėja Janina Pronskienė 

0 Comments

Wed

23

Nov

2016

Laimėjimais dosnus ruduo Šiaulių r. Drąsučių mokyklos bibliotekai

   Atsisveikinantis ruduo pažėrė malonių staigmenų Šiaulių r. Drąsučių mokyklos bibliotekai. Laimėta I-oji vieta respublikiniame konkurse, skirtame „Bibliotekų metams”. Bibliotekininkės vadovaujamos trys 6, 8 klasių moksleivės parengė du darbus šalies kraštotyriniam-kūrybiniam konkursui „Senų knygų, rankraščių lobiai bibliotekoje”, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras Vilniuje. Konkurso

dalyvės: Gabrielė Jokubauskaitė, Greta Vaišvilaitė, Raminta Kontautaitė. Darbo vadovė – mokyklos bibliotekininkė Laima Jucaitė. 

Read More 0 Comments

Wed

23

Nov

2016

Skaitymo  naktis „Ateitis“

 Kai už lango lietus ir rudenio vėsa,Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 5a klasės mokiniai kartu su klasės vadove Audra Paulauskiene nakčiai įsikūrė mokyklos bibliotekoje ir dalyvavo skaitymo naktyje „Ateitis“.

Read More 0 Comments

Thu

17

Nov

2016

Snieguoti pirmokų linkėjimai eTwinning draugams

  eTwinning - tai bendruomenė Europos mokykloms. Švietimo darbuotojams dirbantiems mokykloje vienoje iš Europos šalių, suteikiama platformą, kurioje jie gali bendrauti, bendradarbiauti, kurti projektus, dalintis ir, trumpai tariant, jaustis bei būti įdomiausios besimokančios Europos bendruomenės dalimi.

  Šeduvos gimnazijos 1b klasės mokiniai kartu su mokytoja Aušra Poškiene ir bibliotekininke tapo šios bendruomenės dalimi. Įsijungėme į projekto „Mano raidelės“ veiklą. Šiame projekte dar dalyvauja Šiaulių

„Saulės“ pradinės mokyklos ir Rokiškio Obelių gimnazijos pirmokai, Radviliškio dailės mokykla, Rokiškio rajono Pandėlio gimnazija.

  Labai apsidžiaugėme už lango pamatę sniegą. Visi kartu nusprendėme, kad reiktų raideles išpiešti ant balto sniego. Kaip tarėme, taip ir padarėme. Nuo pat ryto, ,,apsiginklavę“ spalvotais dažais ir gera nuotaika, braidėme po sniegą. Vaikams tai buvo nauja patirtis. Jie dar niekad nepiešė ant sniego. Dirbome net sušilę. Visų pirma reikėjo sugalvoti kokią raidę norime išpiešti sniege, po to ją išmindžioti kojomis ir tik tada nuspalvinti. Buvo labai smagu. Darbo ir džiugių emocijų užteko visiems.

Vita Kasarauskienė, Šeduvos gimnazijos vyr. bibliotekininkė

0 Comments

Thu

17

Nov

2016

„Šiaurės šalių bibliotekų savaitė" Tauragės Jovarų pagrindinėje mokykloje

  Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitė švenčia dvidešimties metų sukaktį. Tamsėjančiomis dienomis visas Šiaurės ir Baltijos šalis vienija šiaurietiška knyga. Šių metų  Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema - „Ateitis Šiaurės šalyse“. Ateitis - tai kas mus vienija. Su ja visi mes vienaip ar kitaip susiję. Vieni apie ateitį svajojame kaip apie jaudinantį ir galimybių kupiną laiką, kiti dėl jos nerimaujame ar netgi prisibijome. O gal ateitis yra visa ko mišinys?
  Lapkričio 14 d. Jovarų pagrindinėje mokykloje jau  startuoja Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Kaip ir įprasta savaitei renginys prasidėjo garsiniu skaitymu - norvegų rašytojo Stiano Hūles „Garmano vasarą“ ištrauka.
 Mokykloje renginiai vyks visą savaitę. Renginius organizuoja mokyklos biblioteka ir skaitykla.
0 Comments

Fri

11

Nov

2016

Pamokos kitaip

  Visa mūsų aplinka prisodrinta informacijos. Reikalingos didžiulės pastangos šiai informacijos masei atrinkti, susisteminti ir įsiminti. Kad

gimnazistai mokėtų tikslingai naudotis informaciniais šaltiniais, atrinkti

reikiamą informaciją tekste, glaustai sukonspektuoti medžiagą Tauragės Žalgirių gimnazijos bibliotekininkės siūlo informacinį raštingumą integruoti į dalykų pamokas. Pirmąsias „pamokas kitaip“ šiemet išbandė istorijos mokytojos.

  III, IV klasių mokiniai per istorijos modulį dirbo bibliotekoje. Kartu su bibliotekininkėmis mokėsi surasti, atrinkti, susisteminti ir apibendrinti pamokos medžiagą. Mokiniai turėjo galimybę pasinaudoti įvairiais šaltiniais: knygomis, enciklopedijomis, vadovėliais, žinynais, ieškoti internete. Vyko darbas grupėse, o atliktą darbą mokiniai turėjo pristatyti vieni kitiems. Per pilietinio ugdymo pamokas dirbę su įvairiais

šaltiniais gimnazistai turėjo išbandyti ir įsiminti dar ir bibliografinio

aprašo subtilybes.

Žalgirių gimnazijos bibliotekos vedėja Irina Gomienė 

0 Comments

Fri

11

Nov

2016

Skirtukų akcija Šakių "Žiburio" gimnazijos bibliotekoje

 Gimnazijos

bibliotekininkės Žaneta Pratusevičienė ir Birutė Šalkauskienė labai dėkingos mokiniams ir mokytojams, kurie bibliotekai padarė ir padovanojo apie 800

skirtukų knygoms. Šiuo metu vyksta parodėlė, o vėliau skirtukai bus įdedami į išduodamą knygą, o ant skirtuko užrašyta sentencija galbūt padės, duos išmintingą patarimą, suintriguos ir paskatins perskaityti visą knygą.

 

Read More 0 Comments

Mon

07

Nov

2016

Progimnazijos bibliotekoje mums smagu!

 Pokemonai - kišeniniai monstrai”, gyvenantys

Pokemonų pasaulyje šią vasarą sugrįžo su ypač dideliu trenksmu. Pokemon Go” žaidime virtualūs pokemonai ieškomi ir pagrobiami realiame gyvenime ir prijungiami” prie žaidėjo pokemonų veikėjų kolekcijos. Vėliau galima jį personalizuoti. Tokiu istorijos pasakojimu 1-4 klasių pailgintos dienos grupės mokiniams prasidėjo kūrybinė kelionė Pokemonų pasaulyje”, kurį vedė Ateities”

progimnazijos 4a klasės mokinys Kipras Gureckas. Juk geriausiai ir įtaigiausiai perduoti žinias gali patys mokiniai, vieni kitiems. Šiame užsiėmime kiekvienas dalyvis galėjo reikšti savo nuomonę, požiūrį į šį žaidimą, jo pasekmes. 

Read More 0 Comments

Mon

07

Nov

2016

Pasaka "Ropė" Šeduvos gimnazijoje

Read More 0 Comments

Mon

07

Nov

2016

Tėvynės ir žmogaus tema I-okų skaitomose eilėse

  Spalio 25 dieną per 4 pamoką Šeduvos gimnazijos Ib klasės mokiniai ir lietuvių kalbos mokytoja Aida Šereivienė rinkosi į meninio skaitymo konkursą, kuriame raiškiai skaitė lietuvių poetų eiles tėvynės tema. Susirinkusius gimnazistus, pritariant gitaros garsams, pasveikino aštuntokas Rapolas-Kęstutis Meškauskas. Mokiniai deklamavo Liūnės Sutemos, Algimanto Mackaus, Janinos Degutytės eiles. Ir konkurso dalyviai, ir vertinimo komisija (Jūratė Petraitienė, Rita Šlivinskaitė ir Vita Kasarauskienė), įdėmiai klausė skaitovų, nes po konkurso turėjo išaiškėti, kas geriausiai atitiko raiškaus skaitymo vertinimo kriterijus ir užėmė prizines vietas. Kol vertinimo komisija tarėsi, mokiniai ir mokytoja diskutavo apie asmens ir tėvynės ryšio pagrindimą lietuvių poetų kūryboje. Komisija paskelbė nugalėtojus: I vietą užėmė – Emilija Bardauskaitė, II vietą – Giedrė Stukonytė ir Karolina Koriznaitė, III vietą – Inesa Venslavičiūtė.

 Nugalėtojams įteiktos lietuvių kalbos mokytojos padėkos, gimnazijos atminimo dovanėlės, įvertinimas dešimtuku ir bibliotekininkės įsteigti prizai – knygų skirtukai. Kitų mokinių skaitomos eilės taip pat buvo įvertintos. Po konkurso bibliotekininkė pakvietė daugiau apsilankyti bibliotekoje ir dažniau organizuoti joje netradicines pamokas.

Aida Šereivienė, lietuvių kalbos mokytoja 

0 Comments

Rask mus Facebook'e