Wed

22

Nov

2017

Ugdymo diena „Aš skaiTAU“

  2017 lapkričio 16 dieną Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijoje vyko ugdymo diena „Aš skaiTAU“. Šios dienos tikslai: skatinti moksleivius skaityti, ugdyti moksleivių skaitymo gebėjimus, kūrybiškumą.

Read More

Wed

22

Nov

2017

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė "Romuvos" progimnazijoje

  Tamsų pirmadienio rytą Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mokinių laukė kitokia nei įprasta literatūros pamoka. Šį rytą aštuntokai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Samulioniene atsivertė šiaurietišką knygą, jie skaitė paaugliams siūlomos knygos „Maresė“ (aut. Maria Turtschaninoff) ištrauką, diskutavo apie moterų vaidmenis visuomenėje, lyčių lygybę literatūroje, aptarė saloje gyvenančių žmonių bendruomeniškumą bei atskirtį.

  Garsinių skaitymų rytmetį 4c klasės mokiniai su mokytoja Daiva Popoviene sugužėjo į skaityklą, čia bibliotekininkė visus supažindino su Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja, tema. Visi aptarė, ką simbolizuoja šių metų plakatas. Tada žvakių šviesoje keliavo po nepaprastą salą, skaitydami suomių rašytojo Mauri Kunno knygos ištrauką „Lobių sala“. Po skaitymų užvirė diskusija apie jūrų piratus bei lobio paiešką, todėl bibliotekininkė pasiūlė lobio paieškoti progimnazijos bibliotekoje.         Ketvirtokams teko ieškoti paslėptų užuominų, kur jų laukė užduotys apie žinomus Šiaurės šalių autorius bei jų kūrinius, suradę visas užuominas ir įveikę užduotis mokiniai surado saldų lobį. Visi liko sužavėti patirtais nuotykiais bibliotekoje.

  Kitą dieną 5-6 klasių mokiniai buvo pakviesti į popietę „Šiaurės salos“, kur vedini 8a klasės mokinių Viktorijos Perepelicos, Ainės Rudytės ir Geismantės Žukauskaitės (mokinėms padėjo pasiruošti geografijos mokytoja Jūratė Paulauskienė) apkeliavo didžiąsias šiaurės šalių salas, susipažino su jų gamtovaizdžiu, ten gyvenančių žmonių buitimi bei tradicijomis. Šios „kelionės“ metu įdėmiai klausęsi ir teisingai atsakę į merginų pateiktus klausimus, mokinukai dovanų gavo saldainių ir po Šiaurės šalių bibliotekų savaitės skirtuką.

  Smagu buvo žinoti, kad  tuo pačiu metu prie žvakių šviesos tą patį kūrinį savo gimtosiomis kalbomis skaito tūkstančiai mažų ir didelių skaitytojų visose  Baltijos ir Šiaurės šalyse. Niekas kitas taip nestiprina žmonių bendrystės, kaip skaitymas ir literatūra.

                                                        Bibliotekos vedėja Ala Norvilienė

Wed

22

Nov

2017

Biblioteka - šviesos namai

  Už lango rudens vėjas blaško medžių lapus. Lietaus lašai tyliai barbena į langus. O Tauragės „Šaltinio “ progimnazijos bibliotekoje  linksmas mokinių šurmulys. 5a ir 5d klasės mokiniai  su klasės vadovėmis Inesa Siutiliene ir Neringa Jukniene ruošėsi vakaro knygos skaitymui. Mokinių noras - organizuoti knygų skaitymą netradicinėje erdvėje - kūrybiškai.  Renginio uždavinys: geroms emocijoms - gera knyga.

Read More

Mon

20

Nov

2017

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2017

  Virbalio pagrindinės mokyklos biblioteka septintą kartą dalyvavo ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖJE, kuri lapkričio 13 – 19 dienomis vyko Šiaurės ir Baltijos šalyse. Šių metų tema „Šiaurės salos“. Lapkričio 13-ąją mokyklos bibliotekoje 2 klasės mokiniai dalyvavo ryto skaitymų valandoje „Auštant“. Šiemet buvo skaitoma ištrauka iš suomių rašytojo Mauri Kunno  knygos „Aarresaari/ Lobių sala“. Knygų bičiulių iš 6 klasės skaitomas ištraukas papildė skaidrės su labai išraiškingomis ir nuotaikingomis iliustracijomis. Kadangi tekstas buvo apie piratus, antrokai atvyko su piratų vėliava ir labai gražiais piešiniais. Skambant linksmai dainelei, atlikta nuotaikinga piratų mankšta. Vaikai ieškojo ir surado paslėptą lobį ir pirato laišką, apie tikruosius lobius – žinias ir išmintį. Lapkričio 15-ąją šiuolaikiškai Astridos Lindgren 110-ąjį gimtadienį šventė septintokai. Rašytoją ir jos kūrybą pristatė patys mokiniai bei bibliotekininkė. Komandos sprendė kompiuterinės viktorinos užduotis, kurias parengė Monika Saldukaitė ir bibliotekininkė. Mokiniai analizavo knygą „Ronja plėšiko duktė“, atlikdami užduotis portale http://lietuviu5-6.mkp.emokykla.lt/lt/temos/sporto_slenis/

   Ketvirtadienį ir penktadienį bibliotekoje apsilankė 3 ir 4 klasių mokiniai. Trečiaklasiai  taip pat atvyko su savo piešiniais, vaizduojančiais laivus, šiaurės salas, ir jūrą. Pažintis su Šiaurės šalimis ir literatūra vyko stebint, kalbantis, sprendžiant užduotis. Vaikai patys buvo pasiruošę apie šias šalis, o jų pasakojimus vaizdine medžiaga papildė bibliotekininkė. Vaikams patiko nuotaikingi užsiėmimai, ypač komandinis viktorinos užduočių sprendimas. Šviesa ir šiluma, sklindanti iš žvakių ir knygų, sušildė šaltas rudens dienas.

Mon

20

Nov

2017

Atraskime Šiaurės šalių žavesį

  Kaip ir kasmet lapkričio 13-19 d. vyksta tarptautinis projektas- Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Mokiniai tęsia pažintį su šių šalių rašytojų kūriniais, kurių tema – Šiaurės salos.

  Tamsias, niūrias, šlapias lapkričio dienas geromis emocijomis sušildė aktyviai į projektą įsijungę  Užupio pagrindinės mokyklos pradinukai. Išradingai ir nuotaikingai perteikti kūriniai ilgai išlieka vaikų atmintyje. Smagu žinoti, kad tuo pat metu, savo gimtosiomis kalbomis kūrinius skaito tūkstančiai vaikų Baltijos ir Šiaurės šalyse.

Read More

Mon

20

Nov

2017

Šiaurės šalių literatūrą skaito antrokai

Read More

Tue

14

Nov

2017

Drąsučių mokykloje šėlo piratai

  Lapkričio 13 d. Šiaulių r. Drąsučių mokykloje startavo Tarptautinis projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kurio metu 3-4 klasių mokiniai klausėsi ištraukos iš suomių rašytojo Mauri Kuno knygos „Lobių sala“. Todėl neatsitiktinai tarp salų stovėjo inkarą nuleidęs piratų laivas, pasiruošęs bet kurią akimirką kelti bures ir plaukti į  lobių salą, o šventę vedė du šaunūs  šio laivo piratai (bibliotekininkė Laima Jucaitė ir mokytoja Modesta Purienė).

Read More

Tue

14

Nov

2017

Pasaka Knygos drabužiais

   Lapkritį sukanka 215 m. nuo įžymiojo vokiečių rašytojo Vilhelmo Haufo mirties. Jo kūrybinis palikimas be galo įvairus, bet mūsų dienomis populiariausios jo pasakos. 3 kl. mokinukams Tauragės „Aušros“ progimnazijos skaitykloje vyko bibliotekininkės Birutės Vaivadienės vedama pamoka – popietė, skirta daugiau sužinoti apie V.Haufą ir jo pasakas. Vadovaujami mokytojos Rasos Raudonienės mokinukai pasiruošė vaidmenimis skaityti pasaką „Nykštukas Nosis“, piešė „savo“ veikėją. Apie V.Haufą ir jo kūrybą papasakojo B.Vaivadienė, parodė skaidres, pristatė knygų parodėlę. Sužinotus dalykus įtvirtino spręsdami kryžiažodį. Geriausiai sekėsi komandai, kurią sudarė: Kęsmina, Kamilė, Gustas A., Mantvidas, Guoda.

Bibliotekininkė Birutė Vaivadienė

Sun

12

Nov

2017

Mokau ir mokausi su biblioteka

   Šiaulių „Romuvos“ Progimnazijos bibliotekoje įvyko renginys 5-8 klasių mokiniams „Mokau ir mokausi su biblioteka“, kur bibliotekininkė Ala Norvilienė išsakė šių laikų bibliotekos  lūkesčius bei  tikslus. 7 klasės mokinės pristatė joms labiausiai patikusias perskaitytas knygas, apžvelgė jų pagrindines temas, mintis, veikėjus, skaitė citatas. Mokinės paskatino visus pasiimti į rankas kurią nors iš jų pristatytų knygų. Lietuvių kalbos mokytoja, Ingrida Samulionienė, pasidalijo mūsų progimnazijos mokinių mintimis apie skaitymą bei biblioteką. Renginio metu  mokiniai išsakė savo patirtį, kaip išsirinkti įdomią knygą, todėl  bibliotekos vedėja dalyvius supažindino su „Penkių pirštų automatinės atrankos metodu“. Visi dalyviai pritarė, kad tokios diskusijos reikalingos, nes smagu ir naudinga išgirsti savo bendraamžių patirtį apie skaitymą.

Read More

Mon

06

Nov

2017

Spalio mėnuo Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje

  Kasmet mūsų progimnazijos bibliotekoje, skaitykloje  vyksta įvairūs renginiai. Tad šiemet bibliotekos darbuotojos ir vėl savo skaitytojus kvietė kartu švęsti ir aktyviai dalyvauti šiuose renginiuose:

1.  Gražiausias žodis mokytojui. 3 klasių mokinių darbelių paroda.

2. Akcija "Tvarkingi vadovėliai".

3. Sveika, knygele! Pirmokų apsilankymas bibliotekoje, skaitykloje.

4.  Paskaita "Kompiuterinių žaidimų žala".

5. Popietė su pailgintos grupės mokiniais " Ką reiškia būti mandagiam".

6. Projektas su 4b klase "Knyga kitaip".

Read More

Mon

06

Nov

2017

Kūrybiniu džiaugsmu dalinamės

   Visą spalio mėnesį, pagal inicijuotą rajono bibliotekininkų metodinio ratelio programą ,,Kūrybiniu džiaugsmu dalinamės“ ,Telšių „Kranto" progimnazijos  bibliotekoje - skaitykloje vyko teminiai užsiėmimai, veikė kūrybinių darbų parodos. Šių teminių – kūrybinių užsiėmimų organizatorė progimnazijos bibliotekos vedėja Marija Gureckienė.

Read More

Mon

06

Nov

2017

6-tų klasių mokiniai dalyvauja Tarptautiniame knygų skirtukų projekte


Read More

Thu

02

Nov

2017

Šakių "Žiburio" gimnazijos bibliotekos spalis

  Mūsų gimnazija išgryninta, todėl ir mūsų skaitytojai vyresni, jų skaitymo įpročiai jau susiformavę, jie dažniausiai arba labai užsiėmę, arba laiko turi per daug, kad jaustų poreikį jį produktyviai išnaudoti. Ką ir kaip iš tiesų skaito vyresnieji? Atsakymas aiškus - ką liepia mokytojai. Rugsėjo mėnesį per dvi dienas iš bibliotekos dingo lentyna "Hamletų", pritrūkome E.M. Remarko "Trys draugai". Pernai įsigijom, bet tik 10 egz. O "Altorių šešėly" daugelį prispaudžia savo svoriu... Dalis atvirai prisipažįsta, kad taip ir neperskaitė. 

  Skaitymas kaip laisvalaikio leidimo būdas gana retas reiškinys. Bet pastebiu, kad skaitančių vaikų jau nemažėja. Gal neskaitymo krizę jau išgyvenome? 

  Spalis ir mūsų gimnazijos bibliotekoje darbingas, tradiciškai pravedame pamokas pirmokams ir naujai atėjusiems trečiokams. Turime gražių  pavyzdžių, kai pavyksta nuraminti visą klasę ir mokiniai skaito tai, ką nori. Skaitymas kaip terapija, kaip nusiraminimas, be streso, be reikalavimo surasti reikiamą informaciją, atsakyti į klausimą. Gyvename tokiu laiku, kad biblioteka turi duoti ne tik knygą, bet ir išmokyti surasti laiko patirti skaitymo malonumą. O malonu tada, kai nėra streso, nėra skubėjimo, kai skaitomas tekstas pradeda po truputį įtraukti ir užmiršti rankoje laikomą telefoną, šalia esančius draugus ir mokytoją. 

  Aišku, tokius užsiėmimus reikėtų kartoti reguliariai. Tačiau programa ir artėjantys egzaminai neleidžia...

Žaneta Pratusevičienė, Šakių "Žiburio" gimnazijos bibliotekininkė

Thu

02

Nov

2017

Vaikų skatinimas skaityti Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje

 Šiais laikais, kai mūsų laiką bei dėmesį glemžiasi televizija, kompiuteriniai žaidimai ir išmanieji telefonai, knyga dažnai lieka užversta, dulkėdama lentynoje.

  Mūsų progimnazijos bibliotekos patirtis rodo, kad knygų skaitomumas pagerėja po susitikimų su knygų autoriais, rašytojais. Jau kelintus metus į progimnaziją kviečiame vaikiškų knygų autorius. Susitikti su skaitytojais kvietėme rašytojus Vytautą Račicką, Sigutę Ach, Kęstutį Kasparavičių.

  Šias metais nusprendėme užsimoti didesniu ir stipresniu mostu. Surengėme renginių ciklą „Palieskime ranka knygos autorių“.  Šiuos renginius skyrėme Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui pasitikti.

Read More

Tue

31

Oct

2017

Mokomės ir mokome bibliotekoje

  Prisijungdama prie Lietuvos mokyklų bibliotekų asociacijos paskelbtos iniciatyvos „Mokau ir mokausi su biblioteka“, Kauno „Nemuno“ mokyklos-daugiafunkcio centro biblioteka spalio mėnesį stengėsi dar aktyviau padėti mokyti ir mokytis mūsų bendruomenės nariams.

  Mėnesio pradžioje bibliotekoje mokėsi pirmokai, o mokytojais pabuvo ketvirtos klasės mokiniai, išsamiai paaiškinę bibliotekos taisykles ir vaizdžiai parodę, kaip turi elgtis geras skaitytojas. Pirmokėliai, norėdami įrodyti, kad jau yra pasirengę tapti pilnateisiais skaitytojais, iš raidžių dėjo žodžius, minė mįsles, spėliojo pasakų pavadinimus bei atliko kitas bibliotekininkės parengtas užduotis.

Read More

Tue

31

Oct

2017

Mokė ir mokėsi gimnazijos bibliotekoje

 Biblioteka. Pirmoji asociacija – knygos, žurnalai, laikraščiai. Tyla... Biblioteka mokykloje – žymiai platesnis diapazonas. Tai ir tyloj paskendę, palinkę prie savo knygų ar užrašų mokiniai, tai ir šurmulingi užsiėmimai, energinga informacijos paieška, integruotos įvairių dalykų pamokos, renginiai ar individualus darbas, o kartais – ir pasiplepėjimas. Nes mokykloje saviraiška – labai svarbus dalykas.

 

 

Read More

Tue

31

Oct

2017

Knygelės mus moko ir saugo

   Spalį, minint mokyklų bibliotekų mėnesį, pradinių klasių mokiniai buvo pakviesti į gimnazijos biblioteką, kur vyko renginių ciklas „Knygelės moko ir saugo“. Mažieji skaitytojai, kurie dar tik pradeda lankytis bibliotekoje, sužinojo, kas yra biblioteka, ką joje galima veikti, kur ir kokias  rinktis knygeles, aptarė kiek daug žmonių prisideda išleidžiant knygeles, susipažino su knygų vieta lentynose „knygos adresu“, praktiškai mokydamiesi kaip surasti reikiamą knygą, susipažino su bibliotekos „knygų adresais“. Daug gerų emocijų sukėlė mokinukų darbas grupelėmis ir savo  žinių pateikimas apie rašytojus ir kitus žymius  ar jiems žinomus žmones. Vėliau pradinukai pasiklausė pamokomos istorijos, ją aptarė, pasidalino savo mintimis ir patirtimis ir išsirinkę knygelių atsisveikino.

Josvainių gimnazijos bibliotekininkė Sandra Jociuvienė

Tue

31

Oct

2017

Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos bibliotekos spalis

Read More

Tue

31

Oct

2017

Spalis - bibliotekų mėnuo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje

   Šių metų bibliotekų mėnesį Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos biblioteka minėjo ne tik Molekulės dieną, bet ir  115-tąsias Antano Baranausko mirties metines, buvo organizuojama išvyka į Nacionalinį dramos teatrą, o bibliotekos darbuotojai ir bibliotekininkai vyko į specialius mokymus ir edukacines išvykas švietimo centre.

Read More

Sun

29

Oct

2017

Informacijos apie Reformaciją ieškojo bibliotekoje

  Šiemet daugelis krikščioniškų šalių švenčia 500-ąsias metines nuo Bažnyčios reformacijos pradžios. Reformacija turėjo lemiamos įtakos ne vien tik teologijos, žmogaus dvasinio kelio raidai, bet ir stipriai paveikė Europos, tame tarpe ir Lietuvos kultūrą, kalbą, raštą. Šiai sukakčiai skirta integruota liuteronų ir katalikų tikybos bei etikos pamoka vyko ir mūsų, Tauragės Žalgirių  gimnazijos, bibliotekoje. Etikos mokytojas Jonas Kalvanas ir tikybos mokytoja Kristina Tymalkienė pirmų klasių gimnazistus supažindino su Reformacijos laikmečiu bei raida. O mokiniai, remdamiesi bibliotekoje esančiais šaltiniais – enciklopedijomis, žinynais, istorine literatūra paruošė ir pristatė medžiagą apie Lietuvos raštijos pradininkus, žymiausius lietuvybės puoselėtojus, liuteronų kunigus – Martyną Mažvydą, Joną Bretkūną, Kristijoną Donelaitį, lietuvių didikus Juodąjį ir Rudąjį Radvilas bei patį reformacijos pradininką - Martyną Liuterį.

 Bibliotekininkė Diana Kazlauskienė 

Sun

29

Oct

2017

Utenos bibliotekininkai dalyvauja projekte

   Spalio mėn. Utenos švietimo centras baigė vykdyti projektą „Kūrybiškumo ir bendruomeniškumo stiprinimas“, kurio veiklas finansavo Lietuvos kultūros taryba. 

 

Read More

Sun

29

Oct

2017

Mokau ir mokausi su mokyklos biblioteka

 Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinės mokyklos bibliotekoje spalio mėnesį vyko įvairi veikla. Mėnesio pradžioje  mokyklos bibliotekininkė Inesa Mažeikienė skaitė  pranešimą  „Skaitymas mažiesiems“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų tėvelių visuotiniame susirinkime. Spalio 19 dieną  minėjome 135-ąjį rašytojo Vinco Krėvės gimtadienį. Mokyklos bibliotekoje vyko literatūros pamoka-viktorina, skirta šiam žmogui ir jo kūrybai.  Pamokoje dalyvavo 9 klasės mokiniai su mokytoja Inga Merkevičiūte. Užduotis parengė mokiniai ir  bibliotekininkė. Atlikdami jas, moksleiviai sužinojo, kokia spalvinga asmenybė buvo rašytojas ir kuo jis svarbus. Spalio 26 dieną bibliotekininkė vedė pamokėlę penktokams „Informacijos pasaulyje“.   Jos metu mokiniai aiškinosi sąvokas „informacija“, „reikšminiai žodžiai“, „informaciniai leidiniai“, susipažino su didžiausiomis pasaulio bibliotekomis, informacijos paieškos etapais, naudojosi informaciniais lediniais, sprendė kryžiažodį,  ieškojo paslėpto lobio. Tą pačią dieną  bibliotekoje vyko diskusija apie skaitymo reikšmę, kurioje dalyvavo 9 ir 11 klasių mokiniai. Devintokai atliko mokykloje apklausą apie knygų reikšmę mokinių gyvenime. Rezultatai nėra džiuginantys. Vis dėlto, smagu, kad bendroje diskusijoje mokiniai pateikė daugiau argumentų už knygų skaitymą nei prieš.

Read More

Thu

26

Oct

2017

Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos mokiniai tarptautiniame knygų skirtukų mainų projekte

Read More

Thu

26

Oct

2017

Moksleivių parodos Šiaulių Dainų progimnazijos biblioteka

Read More

Thu

26

Oct

2017

Netradicinės anglų kalbos pamokos bibliotekoje

  Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos anglų kalbos mokytoja Rita Lamokovskienė  su bibliotekininke Irena Gripkauskiene vedė netradicines anglų kalbos pamokas I-os klasės gimnazistams “Anglų kalbos mokymosi šaltiniai mokyklos bibliotekoje“. Pamokos pradžioje bibliotekininkė supažindino gimnazistus su žodynais, žinynais, kompiuterinėmis mokymosi priemonėmis ir kitais informaciniais leidiniais. Dirbdami grupėse mokiniai turėjo atlikti paruoštas užduotis pasinaudodami įvairiais informaciniais šaltiniais: CD, DVD, grožine literatūra anglų kalba. Atliktas užduotis gimnazistai išradingai ir kūrybingai pristatė.

Janina Skirgailienė

Thu

26

Oct

2017

Malonus susitikimas su rašytoja Lina Žutaute, dovanos ir staigmenos...

   Spalio 12 dieną  Ukmergės mokyklų bibliotekų atstovai buvo pakviesti į Ukmergės viešąją V.Šlaito biblioteką . Jau treti metai iš eilės fondas „Švieskime vaikus“ dovanoja mokyklų bibliotekoms  knygas.   Tą dieną bibliotekoje svečiavosi knygų rašytoja ir dailininkė Lina Žutautė, garsiosios herojės Kakės Makės kūrėja. Viešnia dalijosi savo sėkmės bei knygų atsiradimo istorijomis.

    Ypatingai, L.Žutautės knygelėmis susidomėjo pradinių klasių mokiniai. Jie skaitė „Kakė Makė ir didelė tamsa“. Pasidalino įspūdžiais, kaip nugalėti tamsos baimę, juk „tamsoje slypi tiek daug nuostabių žvaigždžių, tai gal visai neverta jos bijoti?“. Kaip ir kasmet,  šiais metais  mūsų biblioteka pasipildė dovanotomis knygomis.

Read More

Wed

25

Oct

2017

Augu skaitydamas

  "Visas vertingas knygas sieja viena,-jas perskaitę įsivaizduojate, kad visa tai atsitiko jums, ir visa tai jums lieka: gera ir bloga, džiaugsmas, sielvartas ir gailestis, žmonės ir vietovės…“ ( Ernestas Hemigviejus)

  Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 4 a klasės mokiniai atėjo į netradicinę skaitymo pamoką „Augu skaitydamas“. Pamoka vyko mokyklos bibliotekoje. Apie skaitymo džiaugsmą ir mokymosi naudą kalbėjo bibliotekininkė Danutė Petkuvienė. Pamokos uždavinys – garsinis knygos skaitymas ir teksto suvokimas. Ketvirtokai garsiai skaitė Gintarės Adomaitytės knygą „Debesėlis ieško pasakos“. Ši knyga - viena iš dovanotų knygų labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“. Perskaitę pasaką, aptarė pasakos turinio herojų gerus ir blogus darbus, paryškino kūrinio nuotaiką, patirtas nesėkmes. Mokiniams labai patiko pasaka „Debesėlis ieško vardo“. Džiaugiuosi, kad ketvirtokai ėmė knygas skaityti į namus. Pamokos metu įsivertino savo skaitymo įgūdžius.

Danutė Petkuvienė

Tauragės„Šaltinio“ progimnazijos bibliotekininkė

Wed

25

Oct

2017

Vinco Krėvės gyvenimo ir kūrybos keliais

  Kiekvienas Lietuvos regionas turi iškilią asmenybę, garsinusią mūsų šalį kultūrine, politine veikla. Toks nepaprastas žmogus mums, dzūkams, yra rašytojas Vincas Mickevičius- Krėvė, kurio 135 -ąsias gimimo metines paminėjome.

Read More

Fri

20

Oct

2017

Knygų ekspertai Klaipėdoje

   Klaipėdos miesto mokyklų bibliotekininkai ir lietuvių kalbos mokytojai įrodė, kad jaunoji karta yra skaitanti karta ir knygos nepraranda savo aktualumo net XXI amžiaus IT erdvėse. Šį pavasarį mieste startavo bendrojo ugdymo mokyklų 5–8 klasių mokinių, mokytojų ir bibliotekininkų projektas-konkursas „Knygų ekspertų kovos“, skirtas Lietuvių kalbos kultūros metams. 

Read More

Fri

20

Oct

2017

Senų knygų paroda

   Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos bibliotekos skaitykloje  vyksta senų knygų paroda „Knygos kuria išliekamąją vertę“, skirta Tarptautinei mokytojų dienai paminėti. Šią parodą organizavo pradinių klasių mokytoja V. Rauktienė bei mokyklos bibliotekininkės K. Šivickienė ir O. Jankūnienė. 

   Parodoje  eksponuojamos senos knygos: vadovėliai, metodinė pedagoginė literatūra, periodika bei grožinė literatūra. Seniausios  eksponuojamos knygos:  1928 m. „Saulutė“,  1932 m.  J. Bačiūno „Saulių trimitai“ ir  1934 m. J. Bendoriaus „ Aušrelei beauštant“.  Laikraštis -1889 m. „Varpas“,   žurnalai: 1936 m. „Mūsų Vilnius“, 1937 m. „Talka“ bei vaikų laikraščiai - 1927 m.  „Žvaigždutė“ ir „ Žiburėlis“  . Parodą papuošė  tarpukario  metų autentiška rašalinė, kuri buvo rasta prie pirmosios Radviliškio mokyklos, Laisvės alėjos gatvės teritorijoje.

Parodą „Knygos kuria išliekamąją vertę“ apžiūrėjo mokytojai, mokiniai, mokinių tėveliai, mokyklos senjorai bei buvę mokyklos mokiniai.

Radviliškio Gražinos pagrindinės  mokyklos

bibliotekininkė Kęstutė Šivickienė

Fri

20

Oct

2017

Mokau ir mokausi bibliotekoje

  ͈Skaityk ne tam, kad prieštarautum ir neigtum, ne tam,kad aklai priimtum, ir ne tam, kad rastum temą pokalbiui, bet kad mąstytum ir samprotautum" (Fransis Bekonas).

   Pamoka apie knygas ir bibliotekininko pagalbą mokymosi procese vyko Tauragės ͈Šaltinio" progimnazijos bibliotekoje.Su 5a klasės mokiniais atvirai pasikalbėjome apie knygų skaitymą, saugų internetą. Mąstė, kas geriau - knyga ar kompiuteris. Norėjau atkreipti penktokų dėmesį į tai, kad knygų skaitymas gerina mokymosi rezultatus, suteikia gerų emocijų.

   Aptarėme labdaros paramos fondo ͈Švieskime vaikus” mokyklai dovanotas knygas. Fondo steigėjai -Lietuvoje žinomi žmonės - Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis. Penktos klasės mokiniai papasakojo, ką šiandien skaito, kokios knygos patinka. Nustebino kai kurių mokinių atviras ir nuoširdus pokalbis, kad knygas skaito dėl to, jog reikalauja tėvai arba mokytojai.

   Svarstėme:  ͈kas geriau - knyga ar kompiuteris"? Penktokai samprotavo ir vertino knygos skaitymo ir kompiuterių naudą. Vertino ir socialinių tinkų internete saugumą, grėsmes. Rezultatas lygus. Apie knygų skaitymo naudą kalbėjo bibliotekininkė Danutė Petkuvienė.

 Danutė Petkuvienė

Tauragės “Šaltinio” progimnazijos bibliotekininkė

Fri

20

Oct

2017

Dovana konkurso nugalėtojams

   Kasmet, baigiantis mokslo metams, Utenos r. Užpalių gimnazijos pradinukai ir penktokai kviečiami dalyvauti akcijoje – konkurse „Mano vasara su knyga“, o rudenį suvedami rezultatai ir skelbiami nugalėtojai. 

Read More

Fri

20

Oct

2017

Spalis­-tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo Velžio gimnazijos bibliotekoje

Read More

Wed

18

Oct

2017

Vaizdo konferencija Šeduvos gimnazijos bibliotekoje

  Šeduvos gimnazijos 2-okai ir Balsvų pamatskola ( Latvija) 4-okai, eTwinning projekto „Once upon a time...“ dalyviai, virtualiai susitikę pristatė pasirinktas pasakas.  Šio projekto metu mokiniai vaidins vieni kitų liaudies pasakas: lietuvišką "Katinėlis ir gaidelis"“ ir latvišką „ Senio pirštinė“. 

Read More

Wed

18

Oct

2017

Pirmokai susipažino su biblioteka

   Prasidėjus naujiems mokslo metams Krokialaukio viešojoje bibliotekoje atsiranda ir naujų skaitytojų – tai pirmokėliai. Pirmasis užsiėmimas jiems visuomet būna skirtas pažinčiai su biblioteka. Mažieji bibliotekos skaitytojai susipažino su biblioteka, knygų skyriais, jiems skirta literatūra, bibliotekos taisyklėmis. Bibliotekininkė Daiva Kalasauskienė atsakė į daugybę juos dominusių klausimų.

Read More

Tue

17

Oct

2017

Pasakų popietė „Kai beldžiasi ruduo“

   Spalio 12 dieną  Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos bibliotekoje vyko pasakų popietė „Kai beldžiasi ruduo“. Šioje popietėje dalyvavo 4b klasės mokiniai ir jų mokytoja Inga Svinkūnienė.

   Mokyklos bibliotekininkė Kęstutė Šivickienė popietę pradėjo poeto Vytės Nemunėlio eilėraščiu „Dėdė Rudenėlis“ žodžiais. Vėliau su ketvirtokais diskutavo, kaip rudenį pasikeičia gamta, kokios medžių lapų spalvos, rudens gėrybės, kokie yra rudens mėnesiai.

  Pokalbio  pabaigoje vaikai minė mįsles, skaitė pasaką „Rudeniukė ir Derlinukas“‚ mokėsi sekti pasaką be galo, deklamavo eilėraščius apie rudenį, dainavo dainelę apie lietaus lašelį, vaidino rudens gamtos stichijas.

  Ši pasakų popietė bibliotekoje jau tampa tradicine.

Fri

13

Oct

2017

Kelionė į knygų šalį...

   Spalis­-tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Todėl Velžio gimnazijos bibliotekoje - informaciniame centre vyko atviros pamokos pirmokams „Kelionė į Knygų šalį“. Bibliotekininkės supažindino mažuosius su biblioteka, papasakojo kaip atsiranda knyga, kokia jos sandara. Pirmokai sužinojo, kad knyga turi autorių, dailininką, leidyklą. Pamatė didžiausią, mažiausią, ilgaamžę knygas. Sužinojo, kad elektronines knygas galima skaityti elektroniniu knygų skaitytuvu. Mokiniai domėjosi knygų įvairove. Pamoką paįvairino grupinės užduotys. Reikėjo pasukti galvą, kad surasti kur yra enciklopedijos, pasakų lentyna ar knygos skirtos pirmokams. Pirmokėliai pažadėjo saugoti knygas.  Džiugu, kad net dešimt mokinių iš pirmosios „a“ ir du mokiniai iš pirmosios „b“ jau yra mūsų skaitytojai. Dovanų vaikai gavo  ,,Knygelės prašymą“ ir  knygelę „Vaiko konstitucija“.

   Pirmokai pasižadėjo kuo greičiau išmokti skaityti, lankytis bibliotekoje, pasidalinti žiniomis su savo draugais.

    Daugiau nuotraukų 1a klasės tinklapyje https://mokytojasjonas.jimdo.com/ ir 1b klasės tinklapyje  https://mokytojajolanta.jimdo.com/  

Bibliotekos vedėja Dalia Kukenienė

Fri

13

Oct

2017

Virtualios realybės knygų pristatymas Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos bibliotekoje

Read More

Fri

13

Oct

2017

Ievai Simonaitytei skirta prisiminimų popietė „Ak, buvo visko...“

  2017 m. spalio 11 d. Klaipėdos "Aukuro" gimnazijos skaitykloje vyko jauki prisiminimų popietė „Ak, buvo visko...“, skirta rašytojai Ievai Simonaitytei. Iš viešnios  S. Kazlauskienės, kuri ilgus metus rašytojai buvo draugė, slaugė, medicinos sesuo, gimnazistai  sužinojo apie rašytojos „kietą“ lietuvininkės charakterį, pomėgius, linksmus ar liūdnus atsitikimus, galėjo paskaityti viešniai skirtus autografus ir palinkėjimus.

Susitikimo iniciatorė ir organizatorė Regina Adomavičienė, bibliotekininkė , jai talkino bibliotekininkė  Svetlana Samoiliuk ir lietuvių kalbos mokytoja Aldona Stankovičienė.

Read More

Thu

12

Oct

2017

Kuriančių popietė "Rudens vasara" Merkinės gimnazijos bibliotekoje

Read More

Tue

10

Oct

2017

Spalis - mokyklų bibliotekų mėnuo profesinėje mokykloje

 Inciatyvoje „Spalis - Lietuvos mokyklų bibliotekų mėnuo“ aktyviai dalyvauja ne tik bendrojo lavinimo, bet ir profesinių mokyklų bibliotekos.

  Spalio mėnesį Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus bibliotekoje mokiniams buvo pristatyta literatūra, skirta geriau pažinti savo profesinį kryptingumą, asmenines savybes ir gebėjimus.  Profesinio rengimo centro absolventams svarbu būti konkurencingiems, mokėti prisistatyti darbdaviui ne tik standartinėmis frazėmis. Gilesnis savęs pažinimas, žodyno, kuriuo galima nusakyti asmenybės savybes, praplėtimas bei sugebėjimas iliustruoti savo savybes realiais pavyzdžiais iš asmeninės patirties - svarbūs bruožai tiek renkantis karjeros kelią, tiek prisistatant įvairiose karjeros situacijose.

  Bendradarbiaujant su centro psichologe Migle Damanskyte, mokiniai atliko savęs pažinimo užduotis, taikant inovatyvius profesinio konsultavimo metodus. 

   Renginį organizavo Buitinių paslaugų skyriaus bibliotekininkė Asta Abukaitienė.

Wed

04

Oct

2017

Akmenukų knyga

  Jau ketvirtus metus pailgintos dienos grupės mokiniai kartą savaitėje lankosi  progimnazijos bibliotekoje. Eina noriai, nes žino, kad čia jų laukia įdomybės. Štai šiemet bibliotekos vedėja Marija Gureckienė pakvietė įsitraukti į projektinę veiklą. Jau atlikome keletą jos etapų, bet noriu aprašyti  vieną iš jų.

   Po vasaros atostogų bibliotekoje vaikų laukė knygos „karkasas“, kurį turėjome užpildyti. Kuo? Ogi – akmenukais!  Ant jų mokiniai piešė ką tik prabėgusios vasaros įspūdžius. Žinoma, prieš tai susipažino su Aido Jurašiaus knyga “Akmenukų pasakos”. Kaip smagu buvo prisiminti vasarą, kai ką net papasakoti šalia sėdinčiam draugui, o tada – kibti į darbą! Pabaigę darbą,  visi nusifotografavo prie bendro savo kūrinio – knygos “Akmenukai pasakoja”. Kaip smagu buvo matyti tarp knygos autorių savo vardą, pavardę.

                       Telšių ,,Kranto” progimnazijos 1-4 klasių

pailgintos dienos mokytoja Laimutė Šliogerienė

Wed

04

Oct

2017

Naktis Šeduvos gimnazijos bibliotekoje

  Rugsėjo 29-osios vakarą 7b klasės mokiniai kartu su auklėtoja Aušra Mickute rinkosi į renginį  ,,Naktinės dūzgės“ gimnazijos bibliotekoje. Papuoštose bibliotekos erdvėse mokinių jau laukė bibliotekininkė Vita Kasarauskienė.  Renginio dalyvių laukė nemažai iššūkių. Jiems reikėjo sukurti literatūrinį komandos prisistatymą, suvaidinti bibliotekininkės parinktas pasakas. Taip pat mokiniams teko  skaityti pasakas pagal iš anksto parinktas emocijas, pvz. DŽIAUGSMAS, LIŪDESYS, PALAIMA, PYKTIS, RAMYBĖ ir kt. Pasistiprinę naktipiečiais mokiniai kibo į dar vieną užduotį. Jiems teko sudėlioti mažai žinomos pasakos tekstą iš atskirų teksto dalių. Tai buvo viena sunkiausiai įveikiamų užduočių.  Vėliau mokiniai žaidė žaidimą ,,Atrask ir sudėliok dainos žodžius“, emocijas liejo sportinėse varžybose. Nors ir pavargę po nemiegotos nakties, bet kupini gerų emocijų ryte mokiniai keliavo į namus. Bendravimas neformalioje aplinkoje visada praturtina  emociškai, leidžia geriau pažinti  vieni kitus.

 Aušra Mickutė

Read More

Thu

07

Sep

2017

„eTwinning“ nacionaliniai apdovanojimai ir mokymai „Inkliuzinis ugdymas – mokykla visiems“

  Šių metų rugpjūčio 23–25 d. Vilniuje vyko renginys, į kurį susirinko beveik šimtas mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų iš visos Lietuvos, kurie dalyvavo švietimo mainų paramos „eTwinning“ programoje ir vykdė įvairius projektus. Jiems, kaip ir Šeduvos gimnazijos atstovams, buvo įteikti Nacionaliniai kokybės ženkleliai. Gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Aušra Poškienė kokybės ženkleliu buvo įvertinta už sėkmingą tarptautinio projekto „SMURFS, the travellers...“ įvykdymą, o bibliotekininkė Vita Kasarauskienė – už nacionalinį projektą „Mano raidelės“.

Read More

Sun

20

Aug

2017

Kino stovykla

   Birželio 27-30 dienomis šeši Adolfo Šapokos gimnazijos mokiniai (Simona Tumėnaitė, Reda Sabaliauskaitė, Joris Laurinavičius, Liepa Petkūnaitė, Danielius Čekas ir Marina Bogdanova) dalyvavo kino stovykloje „Kartų portretai“ Anykščiuose. Mūsų išvykos kuratorė buvo mokyklos bibliotekininkė Vida Gudelienė. Stovyklos idėja buvo supažindinti „žalius“ jaunuolius ir praplėsti jau patyrusių žinias kino fronte plėtojant temą – kartos. 

Read More

Mon

08

May

2017

Čiupk knygą ir skaityk

  2017 m. gegužės 2 – 5 dienomis Šakių „Žiburio“ gimnazijoje vyko skaitymo savaitės renginiai „Čiupk knygą – paskaityk“.  Mokyklos bendruomenė buvo pakviesta skaityti netradicinėse erdvėse, įvairių dalykų pamokų metu akcentuoti skaitymo strategijų mokymąsi. 

  Pirmos į gimnazijos bibliotekos kvietimą atsiliepė lituanistės. Nuo jų neatsiliko užsienio kalbų, bei kitų dalykų mokytojai ir moksleiviai. Skaitymo savaitės metu grožinių ir informacinių leidinių buvo galima rasti ne tik bibliotekoje ar skaitykloje – knygos „keliavo“ gimnazijos koridorių palangėmis, fojė nišomis, mokytojų kambaryje ir net sporto salėje. Tereikėjo tik ištiesti ranką ir įkritus į patogų sėdmaišį ją paskaityti. Skaitymo akcija pasiteisino su kaupu. Moksleiviams ypač patiko skaityti muziejuje istorijos pamokos metu, daug džiaugsmo suteikė užsienio kalbų pamokos bibliotekoje (įkritus į patogius sėdmaišius), net kelios klasės vienu metu skaitė miesto parke, taip primindamos miesto gyventojams artėjančią spaudos atgavimo dieną. Patys gimnazistai pareiškė norą dažniau keisti mokymosi erdves ir taip paįvairinti mokymosi procesą. 

Birutė Šalkauskienė, Šakių "Žiburio" gimnazijos bibliotekininkė

0 Comments

Fri

05

May

2017

Respublikinis skaitymo skatinimo projektas „Gerasis skaitymo virusas-2"

  2017 m. Šilutės r. Švėkšnos „Saulės“ gimnazija paskelbė respublikinį skaitymo skatinimo konkursą „Gerasis skaitymo virusas 2“. Projekto tikslas - įvairiais būdais skatinti mokinių skaitymą, ugdyti kūrybiškumą. Uždaviniai:  ugdyti kitus su skaitymu susijusius įgūdžius, skatinti neformalų vaikų ugdymą bibliotekoje bei tarpinstitucinį bendradarbiavimą.  Projektas buvo iš dviejų dalių.  Viena dalis – „Gerojo skaitymo viruso loterija“, kuri vyko nuo sausio mėn. 02 d. iki kovo mėn. 20 d. Dalyvavo Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Pagėgių, Šilutės rajonų mokyklų bibliotekos bei Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos ir Inkaklių filialai.  Skaitymo loterijoje dalyvavo 1-XI klasių mokiniai. Mokiniai skaitė knygas ir pildė loterijos bilietus. Iš viso perskaitytos 3669 knygos. 

Read More 0 Comments

Fri

05

May

2017

Tarptautinė vaikų knygos diena Šeduvos gimnazijos bibliotekoje

  „Kai buvau mažas, mėgau iš kubelių ir kitokių žaisliukų statyti namus. O vietoj stogo dažnai panaudodavau knygą – vaikišką, su paveikslėliais. Svajonėse apsigyvendavau tokiame name, atsiguldavau ant lovos iš degtukų dėžutės ir žvelgdavau tai į debesis, tai į žvaigždėtą dangų – nelygu koks paveikslėlis labiau patiko“,- tokiais rašytojo Sergejaus Machotino žodžiais Šeduvos gimnazijos bibliotekoje prasidėjo renginys, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai.

Read More 0 Comments

Fri

28

Apr

2017

Tarptautinė vaikų knygos diena

   Tarptautinė vaikų knygos diena Merkinės V. Krėvės gimnazijoje buvo švenčiama balandžio 19 d., kai mažieji skaitytojai sugrįžo po velykinių atostogų. Kadangi šie metai paskelbti ir Tautinio kostiumo metais, nusprendėme, jog  ši netradicinio ugdymo diena turėtų prasidėti integruota veikla klasėse, kuomet mokiniai kurs skirtukus, remdamiesi tautinių juostų motyvais. Kai  skirtukai jau buvo vaikų delnuose, pamatėme, kiek daug spalvingų, išraiškingų ir unikalių raštų atsispindėjo kiekvieno iš jų darbelyje. Tai vienas iš būdų, kaip galime paskatinti jau nuo mažų dienų saugoti regioninį, istorinį ir kultūrinį savo šalies savitumą.

Read More 0 Comments

Fri

21

Apr

2017

Tarptautinės  vaikų knygos dienos renginiai Telšių „Kranto“ progimnazijoje

Read More 0 Comments

Wed

12

Apr

2017

Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos svečias - dailininkas ir vaikų knygų autorius Kęstutis Kasparavičius

   Pirmokai ruošiasi skaityti K. Kasparavičiaus knygeles. Apie susitikimą plačiau.

Read More 0 Comments

Wed

12

Apr

2017

Buvusi mokinė gimnazijoje pristatė savo knygas

  Visada smagu, kai į mokyklą sugrįžta ją baigę mokiniai ir papasakoja apie savo profesiją, darbus, pasiekimus, pasidalina sukaupta patirtimi.

Vasario 10 dieną mūsų gimnaziją aplankė Pumpėnų vidurinės mokyklos 36-osios laidos abiturientė, kultūros istorikė, humanitarinių mokslų daktarė, profesorė Rasa Šileikaitė-Čepaitienė. Knygos „Vietos dvasios beieškant“ sudarytoja papasakojo knygos atsiradimo istoriją, pristatė lietuvius ir užsieniečius straipsnių autorius, kurie dalyvavo šiame tarptautiniame projekte, pateikė daug pavyzdžių, nuotraukų.

   Taip pat viešnia kalbėjo apie parašytą, bet dar neišleistą knygą, o tiksliau mokymo priemonę „Pasaulis prasideda čia“, skirtą mokytojams, tėveliams, muziejų edukatoriams vaikus ir jaunimą supažindinti su paveldu.

0 Comments

Wed

12

Apr

2017

Ieva Simonaitytė  – Klaipėdos krašto metraštininkė

   Šių metų sausio 23 dieną sukako 120 metų, kai gimė lietuvių literatūros klasikė Ieva Simonaitytė (Ewa Simoneit 1897–1978). Seimas, įvertindamas rašytojos unikalumą ir talentą, savo kūriniuose vaizduojant išskirtinius lietuvninkų likimus, garsinant Klaipėdos krašto etnografinį savitumą, nutarė 2017-uosius paskelbti Ievos Simonaitytės metais.

  Norėdami kuo daugiau sužinoti apie rašytojos asmenybę, į svečius pasikvietėme literatūrologę Danguolę Šakavičiūtę, kuri mūsų bibliotekoje jau yra skaičiusi pranešimą „Kas man iš to skaitymo?“ bei pasakojusi apie kupiškėno rašytojo Juozo Baltušio kūrybą. Išgirdome emocingą pasakojimą apie protestantiško auklėjimo asmenybę, jos sunkią vaikystę be tėvo, ligas, siuvėjos darbą, kūrybinio darbo pradžią, nelengvą charakterį, neįtikėtinai dideles ambicijas.

  Literatūrologė priminė Simonaitytės aprašytą sudėtingą Klaipėdos krašto istoriją, griežtą kaizerinę mokyklų sistemą, protestantų darbštumą, visiškai pasikeitusią demografinę padėtį po Antrojo pasaulinio  karo.

  Anot Danguolės Šakavičiūtės, rašytoja Ieva Simonaitytė – brangakmenis mūsų literatūroje, pateikusi naujo modelio romaną – genties sagą „Aukštujų Šimonių likimas“, kitą personažų charakterių vertinimą per unikalią žmonių prigimtį, papročius, buitį, tarmę, etnografines detales romane „Vilius Karalius“ ir kituose kūriniuose. Nuostabus pasakotojos talentas prikausto prie jos kūrinių kiekvieną skaitytoją. Ievos Simonaitytės kūryba – tai to krašto chrestomatija. Jos romanas „Aukštujų Šimonių likimas" vėl sugrąžintas į bendrojo ugdymo mokyklų literatūros mokymo programas.

   Bibliotekoje veikė paroda, skirta rašytojai. Susitikime dalyvavo 8-os, IG, IIG klasių mokiniai, aktyvūs bibliotekos lankytojai.

Pumpėnų kaimo ir gimnazijos bibliotekininkė Virginija Čeponienė

 

0 Comments

Wed

12

Apr

2017

Smagi draugystė su raidelėmis

„eTwinning“ projekto „Mano raidelės“ dalyviai - Šeduvos gimnazijos 1b klasės mokiniai. Plačiau 

Read More 0 Comments

Mon

20

Mar

2017

Pamoka „Knygnešių keliais"

  Šeduvos gimnazijos penktos klasės mokiniai pamokoje, skirtoje lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiui bei Knygnešio dienai paminėti. 

Read More 0 Comments

Mon

20

Mar

2017

Praeities neverta užmiršti

  Šių metų kovo 14-ąją Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos biblioteka paminėjo išties įdomiai. Mokyklos bibliotekoje lankėsi Utenos raj. muziejaus darbuotoja B.  Juknevičienė, kuri mokiniams papasakojo apie Utenos krašto knygnešius. Integruotos istorijos pamokos metu 1 c klasės mokiniai ne tik susitiko su viešnia bei  prisiminė knygnešius,  bet ir turėjo progą pasitikrinti savo istorijos žinias, dalyvaudami specialiai jiems surengtoje olimpiadoje. 

0 Comments

Mon

20

Mar

2017

Žvilgsnis į Suomijos mokyklos biblioteką

 Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos darbuotojai, dalyvaujantys projekte Erasmus+ KA1 (mobilumas mokymosi tikslais), dalinasi įspūdžiais apie kelionę į Suomijos Kulosaari  vidurinę mokyklą, kur susipažino ir su mokyklos bibliotekos darbo specifika.

 

0 Comments

Tue

14

Mar

2017

Kas esu ir kuo būsiu?

   Norėdami turiningai praleisti laisvalaikį  Telšių ,,Kranto“ progimnazijos pailgintos dienos grupės mokiniai dažnai apsilanko progimnazijos bibliotekoje. Čia jie skaito įdomias knygas, žiūri animacinius filmus, žaidžia įvairius stalo žaidimus, mokosi dirbti kompiuteriu. Trečiadieniais, septintą pamoką, bibliotekos vedėja Marija Gureckienė kartu su pailgintos dienos grupės mokytoja Laimute Šliogeriene veda teminius užsiėmimus, kurie stiprina mokinių pasitikėjimą atrandant ir pažįstant pasaulį, ugdo teigiamą požiūrį į mokslą, darbą, bendravimą ir bendradarbiavimą.

Read More 0 Comments

Thu

23

Feb

2017

Paminėta Tarptautinė gimtosios kalbos diena

  Vasario 21-oji pasaulyje minima kaip Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Šią dieną paminėjo ir Šakių "Žiburio" gimnazijos bendruomenės nariai. Bibliotekoje įvykusiame reginyje gimnazistai, lietuvių kalbos mokytojai, bibliotekos darbuotojos kalbėjo apie gimtojo žodžio svarbą, skambėjo raiškiai skaitomos ištraukos iš M. Daukšos ir V. Kudirkos kūrinių ir iš antrokų esė apie gimtąją kalbą. Mokiniai užrašė ir suklijavo stende, jų nuomone, gražiausius lietuviškus žodžius. Tarp jų buvo ne tik išrinktas pats gražiausias lietuviškas žodis "ačiū", bet ir kiti skambūs ir prasmingi žodžiai. 

0 Comments

Thu

23

Feb

2017

Meilės knygai diena gimnazijos bibliotekoje

  Siekiant populiarinti skaitymą, jau ne pirmi metai Šeduvos gimnazijos bibliotekoje vyko šv. Valentino dienos šventė „Knygų, kaip ir meilės, niekada nebus per daug“, jaunimo vadinama tiesiog meilės diena. Vasario 14-osios rytą atėję į mokyklą mokiniai galėjo pasidžiaugti vestibiulyje širdelėmis papuoštu taku, vedančiu į biblioteką, skambančia muzika, kuri grojo per visas pertraukas, atsigerti gardžios rytmetinės arbatos. Bibliotekoje vyko ,,aklas pasimatymas“ su knyga - buvo galima išsirinkti knygą, nežinant jos pavadinimo. Skaitykloje veikė knygų apie meilę paroda, etikos mokytojos Ritos Šlivinskaitės ir I-IV klasių mokinių meninių interpretacijų pagal laišką Korintiečiams  „Himnas meilei“ paroda,  kūrybinės dirbtuvės. 

Read More 0 Comments

Mon

13

Feb

2017

Dar apie Knygų Kalėdas Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos bibliotekoje

Read More 0 Comments

Mon

13

Feb

2017

Takk Iceland (ačiū Islandija)

    Vertas perskaityti straipsnis apie švietimo sistemą Islandijoje, pamokas Tarptautinėje Islandijos mokykloje, mokyklos biblioteką, kurios fondas išdėstytas po visą mokyklą, skaitymo pamokas, per kurias mokiniai įsitaiso kur kam patogiau: ant palangių, grindų, sėdmaišių, stalo - ir tiesiog skaito.

   Savo įspūdžiais apie Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos darbuotojų išvyką į Islandiją pagal projektą Erasmus+ KA1 (mobilumas mokymosi tikslais) dalinasi bibliotekos vedėja Laima Vaičiūnienė ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Odeta Grušelionienė. 

Read More 0 Comments

Mon

13

Feb

2017

Pirmokų skaitymo šventė Telšių „Kranto“ progimnazijoje

Read More 0 Comments

Mon

13

Feb

2017

Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku

  Vasario 7 dieną Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos 3-5 klasių mokiniai skubėjo į susitikimą su populiariu vaikų rašytoju Vytautu Račicku. Susitikimą pradėjo 3c klasės mokinė Elana Kanišauskaitė. Ji deklamavo Almos Karosaitės eilėraštį „Apie Vytautą Račicką“. Susitikimą rašytojas pradėjo klausimu – kodėl reikia skaityti? Vaikai pasakojo, kad skaitymo procesas žmogui padeda išmokti naujų žodžių, raiškaus skaitymo bei tobulina rašymo gebėjimus. Rašytojas sutiko su mokinių nuomone ir papildė, kad skaitymas lavina vaizduotę, kuri reikalinga ne tik rašytojui, bet kiekvienos profesijos žmogui. V. Račickas vaikams pasakojo, kad potraukį skaityti jautė nuo pat vaikystės. Su knyga laikas prabėgdavo labai greitai, todėl vaikystėje būsimas rašytojas skaitė daug. Jo manymu, būtent ,,skaitymas ir išugdė jo vaizduotę“.

Read More 0 Comments

Mon

13

Feb

2017

Prisimenant istoriką Adolfą Šapoką

  Šaltą ir vėjuotą vasario 8-ąją, Adolfo Šapokos gimnazijoje prasidėjo renginių ciklas, skirtas 111-osioms, žymaus istoriko, rašytojo, istorijos tyrinėtojo Adolfo Šapokos gimimo metinėms paminėti. Gimnazijos bibliotekoje buvo pristatyta integruoto informacinių technologijų ir pilietiškumo projekto, kurį paruošė patys gimnazistai, paroda. Po pristatymo, bibliotekos skaitykloje prisiminimais apie istoriką Adolfą Šapoką dalijosi Adolfo Šapokos sūnėnas – Algirdas Šapoka iš Šiaulių, jo sesers sūnus, sporto žurnalistas, Marius Grinbergas. Taip pat savo įspūdžius apie viešnagę Toronte pasakojo istorijos mokytoja, Adolfo Šapokos atminimo puoselėtoja Birutė Kairienė bei lietuvių kalbos mokytojas Romualdas Baura – pirmasis  Adolfo Šapokos gimnazijos  mokytojas, apsilankęs žymiojo istoriko darbo vietoje – Kanados redakcijoje „Tėviškės žiburiai“.  Bibliotekos vedėja Vida Gudelinė papasakojo apie savo dukros – Rasos Gudelytės kelionę į Torontą, kurios metu ji aplankė Adolfo Šapokos kapą,  Kanados lietuvių muziejų–archyvą bei „Tėviškės žiburių“ redakciją, atnaujino kontaktus su redakcijos ir muziejaus darbuotojais, kurie padės vykdyti bendrus projektus.

 

 Karolina Ruplėnaitė, 3c klasės mokinė 

0 Comments

Mon

13

Feb

2017

Knygos juda arba paralelės

  Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos 3A ir 3B klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų Aurelijos Kovzonienės ir Gražinos Vencienės sausio 27 dienos vakare pakvietė į projekto baigiamojo etapo koncertą „Knygos juda arba paralelės“. Jo metu mokiniai pristatė savo veiklas, skirtas stiprinti ir skatinti  skaitymo bei rašymo motyvaciją. Tai tarsi nauja strategija, žadinanti meilę knygai, norą skaityti, taisyklingai rašyti, ugdant kūrybiškumą, padedantį mokiniui suformuoti gilesnį pasaulio pažinimą. Tai nelengvas uždavinys šiuolaikineje informacinių technologijų visuomenėje.

Read More 0 Comments

Mon

13

Feb

2017

Metų knygos rinkimai Telšių „Atžalyno “ progimnazijoje

  Mūsų mokykla jau šeštus metus dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Šiemet Metų knyga vaikų kategorijoje pretenduoja tapti 5 knygos : J. Baltrukonytės „Filmukai“,  A. Jurašiaus „Akmenukų pasakos“ , G. Morkūno„Traškančios žvaigždės“ ,N. Kovaliovos „Meškis ir Žąsis“ ir S. Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“. Šias knygas mūsų mokykla laimėjo, dalyvaudama projekte.

 

Read More 0 Comments

Fri

03

Feb

2017

Skaitymai darželinukams arba trumpas sugrįžimas į vaikystę

  Penktadienį, sausio 27 dieną, Rūdiškių gimnazijos aštuntokai su bibliotekininke G. Stanievič apsilankė vaikų darželyje "Pasaka“. Mokiniai į darželį ėjo ne praėjusios vaikystės ieškoti (nors gal truputį ir norėjo pasižiūrėti, kaip dabar ten viskas atrodo), o skaityti darželinukams. Ši veikla – antrus metus Rūdiškių gimnazijoje vykdomo integruoto lietuvių kalbos ir bibliotekos projekto „Mokausi skaityti pats ir mokau kitus“ dalis. Praėjusių mokslo metų rudenį, tada dar būdami 7-okais, mokiniai vedė skaitymo pamokas pradinukams, patys tyrinėjo ir atrado įvairių skaitymo ir teksto suvokimo būdų, kad galėtų juos perteikti mažesniems.

  Taigi Rūdiškių lopšelyje-darželyje svečius šiltai priėmė, pasitiko auklėtojos ir direktorė D. Šeštokienė ir palydėjo iki grupės, kur jau laukė darželinukai. Visi šypsojosi ir nekantriai laukė pažinties su vyresniaisiais. Vaikai, didieji ir mažieji, susipažino, pasikalbėjo ir pradėjo skaityti. Mažiesiems perskaitytos 5 knygelės, kelios iš jų dalyvavo metų knygos rinkimuose. Vaikams labiausiai patiko Olios Kovaliovos knygelė „Žąsis ir meškis”. Per pertraukėlę aštuntokai organizavo žaidimus ir vėl kibo prie darbo. Pabaigę knygeles, mokiniai pasiteiravo, kaip sekasi darželyje, taip pat papasakojo apie gyvenimą mokykloje.

   Tokius užsiėmimus tęsime ir toliau.

                               Dominyka Steponkevičiūtė, 8 a klasės mokinė

0 Comments

Fri

03

Feb

2017

Sugrįžti ar nesugrįžti?

  Turbūt daugeliui iš jūsų ne kartą teko girdėti posakį, jog mokykla- tai antrieji namai. Ne vienam buvusiam moksleiviui Utenos Adolfo Šapokos gimnazija yra tarsi antri namai. Tai tokia vieta, į kurią visada malonu ir gera grįžti. Ir visai nesvarbu, ar baigei šią mokyklą pernai, ar prieš dešimtmetį, visada čia būsi laukiamas. 

Read More 0 Comments

Fri

03

Feb

2017

Kaip mes siekėme rekordo ir paminėjome Bibliotekų metus

Read More 0 Comments

Wed

25

Jan

2017

Kriūkų mokyklos – daugiafunkcio centro bibliotekos metai

Read More 0 Comments

Wed

25

Jan

2017

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos mokiniai dalyvavo tarptautiniame knygų skirtukų mainų projekte

  Spalio mėnesį pro­gim­na­zi­jos PUG2, 6d klasė, ir 7-8 klasių moki­niai įsi­traukė į tarp­tau­tinį knygų skir­tukų mainų pro­jektą. Šis pro­jek­tas apima bend­ra­dar­biau­jan­čias mokyk­las iš įvai­rių pasau­lio šalių. Moki­niai kuria knygų skir­tu­kus ir jais kei­čiasi su kitų šalių mokyk­lo­mis.

 PUG2 mokinukai apsikeitė skirtukais su Alabamos valstijos mokiniais (JAV valstija), 6d klasės mokiniai skirtukų sulaukė iš Teksaso valstijos mokinių, 7-8 klasių mokiniai skirtukais pasikeitė su Vengrijos ir Portugalijos mokiniais. Smagiausia buvo stebėti 6d klasės mokinių reakciją, džiaugsmą ir palinkėjimų skaitymą, kuriuos jiems siuntė Amerikos draugai. Mokiniai pažadėjo, kad ir kitais metais būtinai tęs dalyvavimą šiame mainų projekte.

  Skir­tukų mainų pro­jek­tas yra papras­tas, įdo­mus būdas dalin­tis skai­tymo malo­numu ir susi­ra­sti naujų draugų, nau­do­jan­tis mokyklų bib­lio­te­ko­mis visame  pasau­lyje. Smagu daly­vauti pro­jekte, kuris ska­tina moki­nių bend­ra­vimą, kūry­biš­kumą, dali­ji­mąsi skai­tymo malonumu.

  Dėkojame mokytojoms Rimai Čepulienei, Jolitai Kakanauskienei ir Jūratei Kapcevičiūtei už mokinių paskatinimą ir pagalbą jiems kuriant knygų skirtukus pasaulio draugams.

 

Vyr. bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė

0 Comments

Wed

25

Jan

2017

Knygų Kalėdos Tauragės „Versmės“ gimnazijos bibliotekoje

 Akcija „Knygų Kalėdos“ skatina bendrauti ir dalytis knygomis su tais, kuriems jų trūksta, dalytis ta knyga, kuri kažkuriam skaitytojui parodys

naujus kelius, atvers gražesnius horizontus. Knyga gali gyventi net pačiuose skurdžiausiuose namuose, jeigu ten ji yra laukiama ir mylima. 

 Tauragės „Versmės“ gimnazijos bibliotekoje per ilgąją pertrauką vyko „Knygų Kalėdų“ renginys. Susirinko mokytojai, mokiniai ir tėveliai. Pradžioje žodį tarė gimnazijos direktorė, kuri pasveikino visus susirinkusius ir padovanojo knygą. Mokinių parlamento narės paruošė poetinę-muzikinę kompoziciją. Buvo padovanota 20 egz. knygų.

Iš anksto buvau sudariusi reikalingų knygų sąrašą. Jame visos šių metų paauglių ir jaunimo konkurso nominantės. Taip pat padovanojo ir kitų grožinės literatūros knygų.

  Už dovanotas knygas renginio dalyviai pavaišinti saldainiais ir įteikti knygų skirtukai. 

Bibliotekininkė Laima Ščerbakova

0 Comments

Mon

16

Jan

2017

Padėkos renginys Knygų Kalėdų akcijos dalyviams

  Knygų Kalėdų dvasia Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje sklandė jau visą gruodžio mėnesį, kviesdama prisijungti prie  akcijos, o sausio 10 dieną vyko baigiamasis „Knygų Kalėdų 2016“ renginys, kuomet akcijos dalyviai tradiciškai kviečiami į progimnazijos bibliotekos padėkos pamoką. Ir jos metu dar buvo dovanojamos knygos. Didelį pundą knygų bibliotekai padovanojo nuolatiniai akcijos dalyviai - progimnazijos direktorė Aldona Navickienė, Zarasų parapijos klebonas dekanas Remigijus Kavaliauskas, Zarasų viešosios bibliotekos bibliotekininkė Liudmila Vaitavičienė, lietuvių kalbos mokytoja Andželika Vitkūnienė, visų klasių mokiniai, pagausinę jau anksčiau padovanotų knygų kraitį.

Read More 0 Comments

Tue

20

Dec

2016

Susitikimas su kardinolu Audriu Juozu Bačkiu

  Gruodžio 19 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje viena pamoka buvo ypatinga, nes ją vedė garbingas svečias kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Jo Eminencija pristatė šiais metais išleistą knygą „Taip, laimingas“ bei šiltai bendravo su mokyklos bendruomene. Kardinolą atlydėjo knygos autorius poetas, vertėjas, Nacionalinės premijos laureatas Antanas Gailius, buvusi Vilniaus arkivyskupijos kurijos sekretorė ir Nukryžiuotojo Kristaus seserų kongregacijos vyresnioji sesuo Aldona Daugėlaitė, Lietuvos istorikė, istorijos mokslų daktarė Vida Kniuraitė, Utenos dekanato dekanas kun. Henrikas Kalpokas. Jo Eminencija pristatė knygą, kurioje pasakojama apie ilgą ir margą jo gyvenimą – vaikystę lietuvių inteligentų šeimoje Paryžiuje, tarnystę Bažnyčiai apaštališkose nunciatūrose Turkijoje, Nigerijoje ir kituose tolimuose kraštuose, glaudų bendradarbiavimą su popiežiumi Jonu Pauliumi Il. Šis susitikimas vainikavo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekos renginių ciklą, kurie buvo skirti paminėti Bibliotekų metus.

0 Comments

Tue

20

Dec

2016

Pamoka-reveransas „Šekspyro metams baigiantis“

  Eilinę gūdžią rudens dieną Adolfo Šapokos gimnazijoje lietuvių kalbos mokytojas R.

Baura ir bibliotekos vedėja V. Gudelienė mokiniams pasiūlė organizuoti renginį skirtą Viljamo Šekspyro 400-osioms mirties metinėms bei Bibliotekų metams paminėti, tokiu būdu praskaidrindami liūdną rudeninę nuotaiką. Mokykloje Šekspyro kūrinius skaitančių mokinių tikrai netrūksta, todėl norinčių vaidinti atsirado daug. Renginį mokiniai nusprendė pateikti vaidindami scenas iš poeto tragedijų

„Hamletas" , „Romeo ir Džiuljeta" ir „Julijus Cezaris", taip pat to meto nuotaikai išlaikyti renginį papildė šokiu, muzikiniu soneto atlikimu.

Siekiant jaunam žmogui kuo patraukliau pateikti V. Šekspyro kūrybą sonetai buvo repuojami bei dainuojami. Pasirinkta pateikimo forma tapo savotišku įrodymu, jog sonetus galima ne tik deklamuoti ar skaityti, bet ir atlikti šiuolaikiškai - taip, kad Šekspyro kūriniai būtų įdomūs ir šiandien. Kiti epizodai iš anglų literatūros klasiko tragedijų „Romeo ir Džiuljeta“, „Julijus Cezaris“ bei „Hamletas“ pasirinkti siekiant parodyti autoriaus, kaip dramaturgo, genialumą - kupini meilės dialogai, tragiškumas, žmogaus mąstymas apie būtį bei santykiai su aplinkiniais nepraranda grožio net po daugelio metų.

0 Comments

Tue

13

Dec

2016

Anykščių kultūros premija įteikta mokyklos bibliotekininkei

 Sveikiname savo kolegę, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos bibliotekininkę, gimnazijos „Kino klubo“ vadovę Renatą Miškinienę, kuri už nuopelnus  Anykščių kultūrai apdovanota 2016 – ųjų metų Teresės Mikeliūnaitės kultūros premija. Jos darbas - tai pavyzdys, kaip savo idėjomis uždegti jaunimą, kad jie skaitytų, kurtų, šoktų, gyventų ir būtų laimingi šalia mūsų.

0 Comments

Wed

07

Dec

2016

Bibliotekos savaitė Žalgiriuose

  Baigiasi 2016-ieji, paskelbti Bibliotekų metais. Dalis renginių vyko pavasarį, o metų užbaigimui Tauragės Žalgirių gimnazijos

bibliotekos darbuotojos Irina Gomienė ir Diana Kazlauskienė organizavo Bibliotekos savaitę.  

Read More 0 Comments

Wed

07

Dec

2016

Platus bibliotekos pasaulis

   Į Bibliotekos ir Tauragės rajono mokyklų bibliotekininkių pasaulį lapkričio 24 dieną sutilpo išties daug: ir knygos su savo herojais, ir

lėlių spektaklis ir prieškalėdinis dalijimasis su dviejų Vaiko dienos centrų lankytojais. Su lauknešėliais ir džiugia nuotaika mokyklų bibliotekininkės susirinko „Aušros“ pagrindinės mokyklos skaitykloje į renginuką ,,Platus bibliotekos pasaulis“. Ten kantriai didžiųjų ir mažųjų žiūrovų jau laukė šeimininkė Birutė Vaivadienė ir jos lėlių teatro „Boružė“ aktoriukai. Mažieji žiūrovai atvežti iš Vaiko dienos centrų: „ Mes esame“ ir „Gelbėkit vaikus“ su energingąja šio centro auklėtoja Jovita Sabaliauskiene pasinėrė į bendrą šurmulį, klausėsi B.Vaivadienės paruošto pasakojimo apie įžymiąją švedų rašytoją Astridą Lindgren, domėjosi ir žadėjo skaityti jaunųjų aktorių gražiai pristatomus jos kūrinius, stengėsi atsakyti į klausimus. Bet labiausiai visiems patiko lėlių spektaklis „ Pepė Ilgakojinė“. O paskui buvo labai smalsu kas sudėta po eglutėmis... Nežinia, kuriems buvo smagiau: dienos centrų vaikams, kurie grįžę ir kartu su visais lukšteno paketėlius, dalijosi pirštinėmis, kojinėmis, saldainiais... ar pačioms moterims, kurios ruošėsi tam susitikimui, rinko savo užaugusių vaikų daiktelius, rūbelius, pirko knygas, saldumynus,

žaidimus ar papuošalus. Juk tai prieškalėdinis laikotarpis. Dalijimosi

laikas...

  Mokyklų bibliotekininkės nori paprašyti Jūsų visų: artėja Knygų Kalėdų metas. Jei jos pasibels į Jūsų gyvenimą, padovanokit bibliotekoms

knygą. Juk visi norime, kad mūsų vaikai būtų ne tik sotūs, bet ir išsilavinę. Ir geri. Juk žodis moko, o pavyzdys patraukia...

 Tauragės mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė

Diana Kazlauskienė 

Read More 0 Comments

Wed

07

Dec

2016

„Knygų Kalėdos“  Tauragės Jovarų pagrindinėje mokykloje

Read More 0 Comments

Rask mus Facebook'e