Mon

12

Mar

2018

Lietuva mūsų lūpomis

 Vasario 12-15 d. Šeduvos gimnazijoje buvo vykdomas projektas ,,Lietuvą mūsų lūpomis“. Šio projekto metu, per pertraukas, visi gimnazijos bendruomenės nariai skaitė prozos ir poezijos tekstus apie Lietuvą. Tai dar viena mūsų šimtmečio dovana savo valstybei Lietuvai. Skaitydami gražiausius žodžius skirtus mūsų šaliai visi prisidedame prie sveikinimų valstybei, linkėdami jai ir jos žmonėms klestėjimo, supratingumo, kūrybiškumo, užsibrėžtų tikslų siekimo.

 Vita Kasarauskienė

Šeduvos gimnazijos vyr. bibliotekininkė

Read More

Tue

06

Mar

2018

Knygos įkvepia kūrybai

  Lewiso Carrollio "Alisa Stebuklų šalyje“ – knyga, ligi šiol žavinti vaikus ir intelektualus. Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus floristo specialybės absolventė Monika Elijošienė sukūrė šiai knygai floristinę inspiraciją  "Kvepia pasakom" , o savo profesinį kelią su gėlėmis siejanti Lina Garnienė knygos motyvus sudėliojo floristinėje kompozijoje "Skrybėlius". Į biblioteką semtis idėjų ir įkvėpimo maloniai kviečia bibliotekininkė Asta Abukaitienė.

Wed

21

Feb

2018

Aš tikrai myliu Lietuvą ir knygą

   Valentino dienos iššūkis priimtas. Visa savaitė Šeduvos gimnazijoje buvo skirta Lietuvos 100-mečiui. Biblioteka į šv. Valentino dieną nutarė pažvelgti kiek kitaip. Ši diena buvo paskirta Lietuvai ir knygai. Nuo pat ryto buvo galima užeiti į biblioteką ir nusifotografuoti trispalvių širdelių fone, paskanauti gimnazistės Viktorijos keptų sausainių, išgerti šiltos emocijų arbatos, išreikšti savo mintis emocijų plakate. Skaitykloje veikė kūrybinės dirbtuvės. Mokiniai, kartu su mokytoja Dovile Šerpetauskiene, gamino 100 širdelių Lietuvai.

Diena bibliotekoje buvo įdomi ir nekasdieniška, kiekvienas galėjo pasijusti laukiamas ir mylimas. Ši šventė gimnazijos bibliotekoje tampa tradicine. Tikiuosi, kad šis renginys suteikė gimnazistų širdims daugiau meilės ne tik Lietuvai, knygai, bet ir žmogui.

Read More

Wed

21

Feb

2018

Interaktyvi viktorina Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriaus bibliotekoje

  Vasario 13 d. Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriuje susirinko mokiniai į netradicinę  informacinių technologijų pamoką- viktoriną, skirtą Lietuvos 100-mečiui paminėti. Bibliotekininkė A. Abukaitienė ir IT profesijos mokytoja A. Grajauskienė jaunuolius pakvietė pasitikrinti, kiek žino apie Lietuvą – jos istoriją, kultūrą, tradicijas, žmones, gamtą, literatūrą.

  Z kartai priskirtini mokiniai bibliotekoje elgiasi kitaip. Susibūrę į komandas, ateina į biblioteką. Jie mėgsta dirbti komandomis, diskutuoti, komunikuoti, naudodamiesi IT priemonėmis. Reiškia, kad jų įpročiai keičia bibliotekos erdves ir paslaugas.

 Viktorinos dalyviai turėjo atsakyti į 40 klausimų per nustatytą laiką ir įrašyti kuo daugiau atsakymų.  Bibliotekoje mokiniai susipažino su leidinių paroda "Atkurtai Lietuvai 100" bei galėjo rasti atsakymus į tuos klausimus, kurių anksčiau nežinojo. 

Jaunuoliai patvirtino, kad rašytojo N. Gaimano teiginys:, „Google“ gali jums duoti 100 tūkst. atsakymų, o knyga Jums duos vieną – teisingą“ šiomis dienomis yra aktualus.  

Wed

21

Feb

2018

Šiaulių PRC Statybos skyriaus bibliotekoje netradicinė integruota pamoka.

 Vasario 7d. Šiaulių PRC Statybos skyriuje, buvo pravesta netradicinė integruota technologijos  pamoka „Lietuvos statyba“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

 Šios pamokos tikslas, supažindinti mokinius su Lietuvos statyba, jos architektūra nuo seniausių  laikų iki šių dienų. Į Statybos skyrių mokytis, mokiniai suvažiuoja iš įvairių Lietuvos kampelių, todėl daugumai, Šiauliai nėra gimtasis miestas, kad geriau pažintų Šiaulius, jo istoriją buvo nutarta pasikviesti Šiaulių miesto dizainerį, dailininką Vilių Puroną.

 Susirinkusiems apdailininko (statybininko) specialybės SAP16/1gr., SAP16/2gr., SAP17gr. ir SKP17 grupės mokiniams V. Puronas ne tik papasakojo, bet ir rodė skaidrėse, kaip kūrėsi Šiauliai, kaip keitėsi miesto architektūra, kaip kiekviena epocha vis  praturtindavo miestą naujais pastatais. Dizaineris Vilius Puronas, taip pat pristatė savo sukurtas skulptūras, supažindino su miesto grąžinimo perspektyvomis, juokino moksleivius išraiškingai pasakodamas legendas ir padavimus susijusius su Šiaulių miestu. Bibliotekininkė, pristatė knygas apie Lietuvos statybą ir jos architektūrą, o profesijos mokytoja Vida Navickienė papasakojo mokiniams apie Lietuvos didžiųjų miestų architektūrą, kuri atspindi krašto istoriją, įvaizdį, savitumą. Tokios pravestos netradicinės integruotos pamokos mokiniams duoda daug žinių ir tos žinios ilgai išlieka atmintyje.

Bibliotekininkė Regina Matulienė

Wed

21

Feb

2018

Vėliavos pagerbimo šventė

  Dvi mūsų gimnazijos iniciatyvos ,,Ilgiausia trispalvė“ ir ,,Šimtas žodžių Lietuvai“ buvo pastebėtos ir įvertintos projekto ,,Šimtmečio dovana Lietuvai“ organizatorių. 2017 metų gruodžio 5d. Lietuvos Respublikos vyriausybės kanceliarijoje gimnazijos atstovams buvo įteikta Lietuvos Respublikos vėliava. Šis apdovanojimas, pasitinkant Valstybės šimtmetį, paskatino surengti gimnazijoje Vėliavos pagerbimo šventę.

Read More

Wed

21

Feb

2018

Skaitytojų pasai pirmokams!

  Kai išmokau skaityti pati, tada ir pažinau knygų paslaptis. Jose yra viskas : ne tik fėjos su nykštukais, karalaitės ir piktos raganos, bet ir aš su tavimi, ir mūsų džiaugsmai, rūpesčiai, skausmai ir troškimai, gėris ir blogis, teisybė ir apgaulė, gamta ir visa visata. Viskas, viskas telpa knygose…  Atsiversk knygą! Ji atskleis tau visas paslaptis.“ Evos Janikovszky žodžiais, „Kranto“ progimnazijos bibliotekos vedėja Marija Gureckienė, pradėjo renginį, skirtą pirmokams -  būsimiems skaitytojams. Taigi pirmokėlių skaitymas – priklausys nuo mūsų, kurie vienaip ar kitaip darys įtaką jų būsimam skaitymui. Neseniai jiems knygas skaitė šeimos nariai ar auklėtojos darželyje. Šiandien jie pasiekė daug - jie galės skaityti kitiems, svarbiausia – sau. Jų klausytojų ratas plėsis. Įspūdžiais apie perskaitytas knygas dalinsis ne tik su tėveliais, bet ir su mokytojais, bibliotekininkėmis ir draugais.

 

Read More

Thu

08

Feb

2018

Alytaus Jotvingių gimnazijos bibliotekininkės mezga trispalves

  Iki Vasario 16-osios šventės tikisi ir visą šimtą jų numegzti bei išdalinti aktyviausiems bibliotekos skaitytojams - vadovams, mokytojams, mokiniams, paruošusiems skaitykloje parodą „Kas garsina Lietuvą pasaulyje“, visiems, mylintiems knygą.

Vilija Dranginytė

Thu

08

Feb

2018

SOS! Dingo Mažasis princas!

  Mažajam princui -75-eri. Ne kiekvienas ir ne visada jį sutinka, suranda, prisijaukina. Mes pabandėme - projektinės  dienos „Skaitau mokykloje“ metu ieškojome mažojo princo. Alytaus Panemunės pagrindinėje mokykloje nuo pat ankstyvo ryto šurmuliavo, bėgiojo mokinukai klausinėdami: „Gal tu jį sutikai kur nors?“. Visi skubėjo  surasti šį paslaptingą veikėją mokyklos erdvėse ir pranešti bibliotekininkėms. Vieni tarė suradę apsiaustą, kiti batus, treti klausinėjo, kas tai – daiktas, žmogus, tikras ar ne.

  Ir suradę, ir ne rinkosi į integruotą lietuvių kalbos, matematikos, gamtos ir žmogaus, dailės pamoką „Mažojo princo klajonės Žemėje“. Joje stebėjo 7a klasės mokinių parengtą inscenizaciją, pagilino matematikos, gamtos ir žmogaus mokslų žinias  bei kūrybiškai pažvelgė į paslaptingas  Antuano de  Sent  -Egziuperi  alegorinės pasakos ,,Mažasis princas“ gelmes.

 

Read More

Thu

08

Feb

2018

Žingeidžiųjų Trečiojo amžiaus universiteto studentų popamokinė veikla

  Sausio 24 dieną Adolfo Šapokos gimnazijoje svečiavosi Utenos Trečiojo amžiaus universiteto studentai.  Svečiai apsilankė gimnazijoje esančiame Adolfo Šapokos atminimo kambaryje. Tyrinėdami jo ekspozicijas, senjorai klausėsi buvusios Adolfo Šapokos gimnazijos istorijos mokytojos Birutės Kairienės edukacinės paskaitos apie minėtą istoriką.  Bibliotekos vedėja Vida Gudelienė pristatė naujojo 2017 metų leidimo Adolfo Šapokos „Lietuvos istoriją“ ir priminė artėjantį 1918 m. vasario 16 d. nepriklausomybės akto pasirašymo minėjimo šimtmetį, o svečiai noriai skaitė naujosios knygos ištraukas, apie vasario 16 akto paskelbimą.

Thu

01

Feb

2018

Šapokiukas visur šapokiukas

  Kaip ir kasmet, taip ir šiemet  sausio 26 dieną į Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją sugrįžo senieji šapokiukai. Mokiniai, dar prieš dešimtmetį ar vos prieš kelerius metus baigę gimnaziją, grįžo ten, kur nebijodami krėtė išdaigas ir siekė pirmųjų savo gyvenimo tikslų.

  Priešpiet  mokyklos svečiai buvo širdingai sutikti mokyklos direktoriaus, po to susitiko su buvusiais mokytojais, o norintieji vedė pamokas esamiems Adolfo Šapokos gimnazijos mokiniams. Jaunieji gimnazistai susitiko su būsimais medikais, architektais, mokytojas, teisininkais ir dar daugeliu kitų  įvairių kursų bei profesijų studentų ir keliais  tikrąjį savo gyvenimo kelią jau atradusiais jaunuoliais.

Read More

Wed

24

Jan

2018

Pumpėnuose susitikimas su poete Agne Žagrakalyte „Sueiliuotas pasaulis apie meilę“

  Pasvalio rajono Pumpėnų gimnazijos ir miestelio biblioteka kasmet dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Skaitome komisijos atrinktus ir pateiktus šiuolaikinių rašytojų naujausius kūrinius, balsuojame už labiausiai patikusius, vėliau su aktyviausiais skaitytojais važiuojame į Vilniaus knygų mugę.

  Poezijos kategorijoje 2017 metais nominuota Pasvalio krašto kūrėja Agnė Žagrakalytė sausio 12-ą dieną viešėjo bibliotekoje ir pristatė eilėraščių knygą „Štai“, kuri išversta į vokiečių, italų, prancūzų, anglų (verčiama į lenkų) kalbas. Tai buvo paskutinė stotelė keliaujant per Lietuvos bibliotekas, mokyklas ir pristatant šią knygą. Poetės siūlymu Pumpėnuose vyko net du susitikimai: su vyresnių klasių gimnazistais ir su „Eigulio dukters“ gerbėjais. Nedaugžodžiaujanti viešnia perskaitė kelis mėgstamus eilėraščius iš ilgai kaupto rinkinio, papasakojo apie savo mokyklinius laikus, literatūrinio darbo pasirinkimą, dabartinę kūrybą ir ateities planus.

  Rašytoja perskaitė ištrauką iš 2014 m. išleisto romano-literatūrinio bande dessinee kūrinio „Klara“ – baisios pasakos ne vaikams apie laimę, baimę ir svajones, paaiškino jo atsiradimo istoriją. Mokiniai domėjosi ne tik viešnios kūryba, bet ir Briuselio mokyklų tvarka, jaunimo pomėgiais, kūrėjos laisvalaikiu. Su suaugusiais skaitytojais buvo kalbama ne tik apie poeziją, bet ir apie romaną „Eigulio duktė: byla F 117“.

 Pasvalio r. Pumpėnų gimnazijos bibliotekininkė Virginija Čeponienė

 

 

Wed

24

Jan

2018

Viktorina „Pažink aviacijos pasaulį”

  Viktoriną - žaidimą „Pažink aviacijos pasaulį” organizuoja VšĮ „AP idėjos”, žurnalas „Aviacijos pasaulis” ir paramos fondas „Sparnai svajonei”. Tikslas - skatinti moksleivius pažinti aviaciją, jos istoriją, suteikti galimybę su aviacija susipažinti gyvai aerodromuose.

  Žaidimą – viktoriną organizavo Tauragės Šaltinio” progimnazijos bibliotekininkė Danutė Petkuvienė. Mokyklos biblioteka  gavo žurnalo „Aviacijos pasaulis” prenumeratą. Viktorinoje iš kiekvienos mokyklos galėjo dalyvauti ne daugiau kaip 20 mokinių. Pasiruošti ir dalyvauti viktorinoje buvo pakviesta 7a klasės mokiniai ir klasės vadovė Eglė Rupšienė. Mokiniai skaitė žurnalus “Aviacijos pasaulis”, informacijos ieškojo interneto svetainėse.

   Pirmame etape mokiniai atsakė į 20  klausimų.  Daugiausiai ir vienodai  taškų surinko Justas Maurius, Kastautas Maižvila, Audrius Bujanauskas.

Antrame etape, kuris vyko sausio 18 dieną geriausiai sekėsi Kastantui Maižvilai. Moksleivis teisingai atsakė į visus 15 viktorinos  klausimų.

 Kastantas Maižvilas skelbiamas nugalėtoju ir laimi organizatorių skrydį lėktuvu ir ekskursiją aerodrome, kuris yra arčiausiai dalyvio gyvenamosios vietos. Organizatoriai įsipareigoja 2018 m. vasarą (birželio-rugpjūčio mėnesį, asmeniškai susitarus) viktorinos nugalėtojus nuvežti į aerodromą ir paskraidinti. Malonaus ir linksmo skrydžio.

  Dėkoju viktorinos dalyviams, kurie parodė labai geras žinias apie aviaciją ir lėktuvus. Visi viktorinos dalyviai bus apdovanoti organizatorių paguodos prizais.

 Danutė Petkuvienė

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos bibliotekininkė

 

Mon

15

Jan

2018

Akcija „Pasidalinkim“ Vinco Kudirkos progimnazijoje

   Kažkoks išminčius yra pasakęs: „Yra trys dovanų rūšys: geros dovanos, blogos dovanos ir knygos“. Matyt, ne veltui knygos išskiriamos iš visų dovanų.

  Jau septintą kartą „Knygų Kalėdos“ kvietė dovanoti knygas bibliotekai. Šių metų šūkis –  Dovanokime knygų SAVO bibliotekoms.

  Neabejojame, jog kiekvienas iš mūsų namuose turime perskaitytų knygų, kurių jau galbūt niekada net nebeatversime. Todėl mokytojai Dianai Muraulienei ir aktyvių tėvų klubui kilo idėja ir jau trečią kartą surengta gerumo akcija „Pasidalinkim“ ir pakviesta visa bendruomenė prisijungti prie šios akcijos. Progimnazijos fojė atsirado dėžė knygoms ir informatyvus, spalvingas užrašas kviečiantis dovanoti knygas.

Akcijos metu surinktas knygas organizatorės perdavė progimnazijos bibliotekai. Jos džiugins ir skaitymo malonumą teiks visai mūsų bendruomenei.

   Ačiū aktyvių tėvelių klubui ir visiems prisijungusiems prie  akcijos „Pasidalinkim“.

Bibliotekininkė Gražina Ivanauskienė

Mon

15

Jan

2018

Protų mūšis „Mano mokykla“

  Sausio 10 diena Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinei mokyklai ypatinga – tai mokyklos gimtadienio diena. Šįmet – garbingas 99 –asis! Šią dieną mokykloje vyksta įvairios veiklos, viena iš jų – protų mūšis apie mokyklą. Protų mūšyje buvo 50 sunkių, juokingų ir lengvų klausimų. Klausimus ruošė mokyklos bibliotekininkės Lina ir Henrika.

  Dalyvavo virš dvidešimt 5 – 8 klasių mokinių, kurie pasitelkę savo išmaniuosius telefonus, atsakinėjo į pateiktus klausimus kahoot.com programoje. Viskas vyko sklandžiai, greitai ir linksmai. III vietą laimėjo 8d klasės mokinys Rokas Zubrickas, II vietą – 8d klasės mokinė Martyna Banytė, o I vietą, puikias žinias apie mokyklą pademonstravusi, 5a klasės mokinė Gabija Kvietkutė. Sveikiname!

Bibliotekininkės

Mon

08

Jan

2018

Kai „Knygų Kalėdų“ angelas išskleidžia savo sparnus

    Kai „Knygų Kalėdų“ angelas išskleidžia savo sparnus, vyksta tikrų tikriausi stebuklai... Taip galima būtų pavadinti tradicinę „Knygų Kalėdų“ akciją, vykstančią Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje. „Knygų Kalėdų“ akcija vyksta septintą kartą. Džiugu, kad užsiauginome mokinių kartą, kuri žino –  skaityti kartu yra smagu. Kai klasės draugas skaitys tavo padovanotą mokyklos bibliotekai knygą – tai džiaugsmas. Galima sakyti, kad per  šiuos metus susiformavo šūkis „Dovanok tokią knygą, kurią tau pačiam skaityti būtų įdomu“. Kad ši akcija populiari mūsų mokykloje, tai didžiulis visos bendruomenės indėlis, nes mokytojos su  mokiniais skuba prieš Kalėdas į biblioteką ir, žinoma, dovanoja knygas. Į biblioteką užsuka ir pavieniai mokinukai, kurie pasitarę su tėveliais taip pat dovanoja knygas.

Read More

Thu

21

Dec

2017

Vinco Kudirkos progimnazijoje neslūgstantis entuziazmas bendradarbiavimui

  Gruodžio 15 d. į respublikinę konferenciją ,,Funkcinis neraštingumas–kaip padėti?‘‘, kuri vyko Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje organizuojant kartu su Šiaulių valstybine kolegija, rinkosi bibliotekininkai ir mokytojai, puoselėjantys raštingumą. Pranešimus konferencijoje skaitė Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojos.

Read More

Thu

21

Dec

2017

Advento vakaro skaitymai Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos bibliotekoje

  Gruodžio 14 d. vakarą į advento skaitymus mokyklos bibliotekoje atvyko būrelis 2a ir 2c klasės mokinių, tėvelių bei mokytojos Virginija Rauktienė ir Audronė Paškauskienė. Šie adventiniai vakaro skaitymai bibliotekoje tampa tradiciniai.

  Bibliotekininkė K.Šivickienė vaikams suorganizavo gerumo pamoką žvakių šviesoje, kurioje buvo skaitomas H.K. Anderseno kūrinys „Degtukų pardavėja“. Šis kūrinys labiausiai tinkantis prieškalėdiniu, susikaupimo, apmąstymo, laukimo laikotarpiu. Pasaką skaitė pati bibliotekininkė, paskui vyko diskusija, kurioje dalyvavo ne tik vaikai, bet ir tėveliai.

Renginio pabaigoje bibliotekininkė visiems palinkėjo šiltų šv. Kalėdų ir padovanojo angeliukus.

Thu

14

Dec

2017

Knygų Kalėdos Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje

  „Dovanokime naujų knygų SAVO bibliotekai“, tokiu šūkiu šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė šiemet kviečia dovanoti naujų knygų savo bibliotekai. Juk biblioteka – tai bendruomenė. Bibliotekoje esančios knygos padeda mums ir mūsų mokiniams augti, mokytis, atrasti savo knygą.

  Septintą kartą akcija „Knygų Kalėdos“ vyksta Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje. Mokyklos direktorė Jūratė Lazdauskienė pakvietė mokyklos bendruomenę aktyviai dalyvauti akcijoje  ir nupirko knygas, kurias norėjo mokiniai.  Juk dovanotą knygą skaitysi pats ir draugas. Tai gerumas, pilietiškumas, širdies šiluma. Vokalo- gitaros studijos mokiniai ir jų vadovas Darius Gricius kūrė muzikinę nuotaiką. Knygyno „Pegasas“ darbuotojos pristatė naujas  knygas, skirtas vaikams ir jaunimui. Į akciją įsijungė pasakų herojai iš įvairiausių knygų. Renginį mokykloje organizavo bibliotekininkė Danutė Petkuvienė.

Dėkoju klasių vadovams ir mokiniams, kurie suprato, kad gyvenimas ir kasdienybė yra gražus, kai savo vidaus spinduliais jį nušvieti, kai savo vidaus šiluma jį sušildai. Plačiau apie renginį skaitykite mokyklos puslapyje www.tsaltinis.lt

Danutė Petkuvienė

Thu

14

Dec

2017

Prasmės, atradimų ir asmens ugdymosi sėkmės siekiančios mokyklos bibliotekos link

   Gruodžio 6-ąją į seminarą „Bibliotekininko vaidmuo mokyklos gyvenime“, kuris vyko Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje, susirinko mokyklų bibliotekininkai iš Marijampolės, Šakių ir Vilkaviškio rajonų. Seminaro metu lektorės – Ugdymo plėtotės centro (UPC) Mokyklų veiklos tobulinimo skyriaus vedėja Asta Morkūnienė ir metodininkė Giedrė Tumosaitė – pristatydamos Geros mokyklos koncepciją (2015) ir rengiamą ugdymo turinio atnaujinimo projektą, aktyviais metodais kvietė mokyklų bibliotekininkus pažvelgti į savo veiklas per šių dokumentų prizmę ir pamatyti bibliotekos vaidmenį ateities mokykloje.

Plačiau 

Thu

14

Dec

2017

Paroda “Stiklo stebuklai” Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriaus bibliotekoje

  Šventiniu laikotarpiu Buitinių paslaugų skyriaus bibliotekoje pristatyta autorinė Kristinos Steponavičiūtės paroda “Stiklo stebuklai”. 

Stiklo menas – labai specifinė sritis, turinti daug savitų technologinių ypatybių, jau nekalbant apie tai, kad stiklas – ypač kaprizinga medžiaga. Fotografijos specialybės mokinei,  menininkei, turinčiai savitą braižą, stilių Kristinai Steponavičiūtei paklūsta viena patraukliausių ir sudėtingiausių karšto stiklo formavimo technologija.Stiklas – įvairiapusė, užburianti, įtraukianti medžiaga, kuri tampa papuošalu, dekoratyviniu elementu ir tikru stebuklu! 

Menas ir kultūra yra neatsiejami, todėl skyriaus bendruomenė pasitinka žiemos šventes ir ieško patarimų bibliotekininkės A. Abukaitienės surengtoje knygų parodoje: M. I.l Briggs "Skirtingos dovanos: asmenybės tipai", V. Marion "Išmok dovanoti: šimtas naudingų patarimų, kaip pradžiuginti dovana", dairosi idėjų su dekupažo, karoliukų vėrimo, skrebenimo, stiklo formavimo technologijomis supažindinančiose knygose

Thu

14

Dec

2017

Kalėdos, kvepiančios menu

  Artėjant didžiosioms metų šventėms bei šalies bibliotekoms švenčiant „Knygų Kalėdas“, gruodžio 8 dieną, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje mokiniams buvo surengtos dvi šventinės pamokos, kurių metu gimnazijoje svečiavosi ir su mokiniais susitiko poetas Rimvydas Stankevičius ir tautodailininkė Rasa Slesoriūnienė.

Read More

Thu

14

Dec

2017

Disputas „Kokią vietą mano gyvenime užima knyga?"

  Gruodžio 4-ąją į Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos  bibliotekininkės K. Šivickienės ir lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Aušros Mackevičienės kvietimu atėjo Vaižganto progimnazijos septintokai, lietuvių kalbos mokytoja D. Mikšienė ir bibliotekininkė I. Pipiraitė. Susitikimo tikslas- pakalbėti apie knygas, pareklamuoti įdomiausias knygas, aptarti neskaitymo priežastis.

Gražinos pagrindinės mokyklos 7b mokiniai mėgsta skaityti. Per užklasinio skaitymo pamokas jie knygas pristato įvairiai. Mokiniai rašo knygų dienoraščius, juos iliustruoja. Antri metai gamina perkaitytų knygų dėžutes, kuriose ne tik aprašo knygų metriką, bet piešia, lanksto lankstinius ir įdeda į dėžutę. Vaižgantiečiams buvo pristatyti mūsų septintokų darbai, kurie sulaukė didelio susidomėjimo.

Po mūsų pasisakymų Vaižganto septintokai papasakojo apie perskaitytas knygas, parodė savo sukurtą lėlių spektakliuką.

Po pristatymų diskutavome apie knygos vaidmenį žmogaus gyvenime. Visi supratome, kad tokie susitikimai reikalingi, nes praplečia akiratį, skatina bendradarbiavimą su bendraamžiais.  

Mokyklos vyr. bibliotekininkė Kęstutė Šivickienė

Sun

10

Dec

2017

Pasakų popietė „Pasaka keliauja nakčia prie šilto židinio"

   Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos prailgintos grupės mokiniai jau seniai laukia gražios šventės - Kalėdų. Jie žaislotekoje pastatė židinį, kurį papuošė ir apstatė spalvingomis eglutėmis bei Kalėdų seneliais. Žaisloteką išpuošė kalėdinėmis kojinėmis bei nuotaikingais piešinėliais. Mokiniai visus darbelius darė padedami prailgintos grupės mokytojų Audronės Baužienės bei Ritos Jakštienės.

  Gruodžio 7 d. išpuoštoje šventinėje aplinkoje bibliotekininkė Kęstutė Šivickienė mažuosius žaislotekos lankytojus pakvietė paskaityti pasakos. Bibliotekininkė ne tik skaitė pasaką „Degtukų pardavėja“, bet ir su vaikais diskutavo apie gėrį, meilę, abejingumą, nuoširdumą, atsakingumą bei pagalbą kitam žmogui. Vaikus mokė dainelės  apie Kalėdas.

Popietei baigiantis bibliotekininkė vaikams dovanojo Betliejaus žvaigždę,  o  prailgintos grupės mokytoja A.Baužienė - saldainių  ir palinkėjo, kad visi vaikų norai išsipildytų. Juk Kalėdos -stebuklų metas.

Sun

10

Dec

2017

Tarptautinės savanorystės dienos paminėjimas

  Gruodžio 5 dieną Šeduvos gimnazijos mokinių ir mokytojų komanda vyko į Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje surengtą Tarptautinės savanorių dienos paminėjimo šventę, kurioje buvo dėkojama bendruomenėms už jų iniciatyvas ir dalyvavimą respublikiniame projekte ,,Šimtmečio dovanos“. Projektas siekė padėti bendruomenių nariams būti aktyviais ir neabejingais piliečiais, paskatinti kurti malonesnę aplinką,  naujas tradicijas bendruomenėse, kolektyvuose. Mūsų gimnazijoje buvo įgyvendintos dvi iniciatyvos ,,Ilgiausia trispalvė“ ir ,,Šimtas žodžių Lietuvai“. Dirbdami tikėjome, kad šis mūsų darbas paskatins ir kitus bendruomenės narius būti kartu, kurti ir dovanoti dovanas ne tik savo valstybei, bet ir savo gimnazijai, miestui, namams.

   Šventės metu visus susirinkusiuosius sveikino Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, savo patirtimi dalijosi aktorius ir renginių vedėjas Giedrius Savickas, muzikinę programą atliko Jurga Šeduikytė, o desertais vaišino ,,Virtuvės mitų griovėjų“ komanda. Šventės dalyviai buvo apdovanoti proginiais atminimo ženkleliais, o gimnazijai padovanota valstybinė vėliava. Džiaugiamės turėję galimybę dalyvauti šiame projekte ir būti įvertintais už pilietines iniciatyvas.

Read More

Sun

10

Dec

2017

Poeto Gyčio Norvilo pamoka gimnazistams

  Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos mokiniai turėjo progą susipažinti su poetu Gyčiu Norvilu, kilusiu iš Jonavos. Skaitykloje rašytojas vedė netradicinę pamoką dvyliktokams. Svečias  papasakojo apie save, įsimintiniausius gyvenimo momentus, kurie įkvėpė kai kurias kūrybines idėjas. Gytis Norvilas nuoširdžiai bendravo su gimnazistais bei pasidalino savo poezija. Kad mokiniai lengviau suvoktų eilėraščio temą, poetas kiekvieną jų aptarė, paaiškino, kaip kilo eilėraščio idėja ir kokią socialinę tikrovę galima įžvelgti. Susitikimo metu buvo suteikta galimybė artimiau susipažinti su eilėraščių rinkiniu „Grimzdimas“, kurį iliustravo pats poetas. Mokiniai aktyviai įsitraukė į diskusijas: išsakė savo nuomonę, norėjo sužinoti apie poeto kūrybos subtilybes, rašytojo braižą.  vyravo jauki atmosfera, laikas mokiniams neprailgo. Dvyliktokams šis susitikimas buvo naudingas ir labai įdomus. Kažkiek neįprastos, futurizmo elementų turinčios G. Norvilo eilės parodė, jog jaunąją kartą vis dar galima sudominti lyrika. Poetas padėjo mums pažvelgti į poeziją „kitu kampu“ bei įgyti naujų žinių.

                                  Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos mokinė Ugnė

Sun

10

Dec

2017

„Knygų Kalėdos“ Tauragės Jovarų pagrindinėje mokykloje

Sun

10

Dec

2017

Skaitykime kartu...

   Šeduvos gimnazijos 2b klasės mokiniai ir gimnazijos biblioteka šiais mokslo metais dalyvauja tarptautiniame „eTwinning“  projekte „Once upon a time...“. Šio projekto tikslas skatinti vaikus skaityti knygas, susipažinti su bendraamžiais iš kitų šalių, jų kultūra...

  Norint praplėsti projekto veiklą buvo sumanyta spalio 4d.- lapkričio 6 d. internetinėje erdvėje organizuoti tarptautinį fotografijų konkursą „Skaitykime kartu“. Foto konkurso  tikslas buvo skatinti vaikų kūrybiškumą, domėjimąsi knyga, glaudų mokytojų, mokinių ir jų šeimų bendradarbiavimą,  gilinti užsienio kalbų ir IKT žinias bei gebėjimus.

Nuotraukas konkursui pateikė dalyviai iš Albanijos, Ukrainos, Lenkijos, Turkijos, Latvijos, Tuniso, Italijos, Portugalijos, Rumunijos, Vokietijos, Bulgarijos ir Lietuvos. Iš viso buvo gautos 68 foto nuotraukos. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad I vietą laimėjo atstovė iš Lenkijos, II vietą pasidalijo Ukrainos, Lietuvos ir Turkijos atstovai, III vietų laureatais tapo dalyviai iš Albanijos, Lenkijos ir Lietuvos. 10 nuotraukų buvo įvertintos įvairiomis nominacijomis. Visi dalyviai gavo organizatorių padėkos raštus, o nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis. Ypač džiugu, kad šiame tarptautiniame konkurse III vietą užėmė 4b klasės mokinys Arnas Jareckas.

   Dėkojame Šeduvos gimnazijos direktoriui Laimučiui Škleinikui už pagalbą organizuojant konkursą,  dalyviams, jų tėveliams ir mokytojoms už išradingas, meniškas ir originalias nuotraukas.  

Nuotraukas galite pamatyti čia https://padlet.com/infocentras/topmiau

Aušra Poškienė, mokytoja metodininkė

 Vita Kasarauskienė, vyr. bibliotekininkė

Sat

02

Dec

2017

Skaitydami knygas – pasitinkame atkurtos Lietuvos 100-metį!

  Visą spalį Ukmergės mokyklų bibliotekose vyko įvairiausi renginiai. Žinodami, kad mūsų mokiniams patinka skaityti, pakvietėme juos atsinešti į mokyklą savo mėgstamiausias knygas, jas parodyti savo draugams, mokytojams, rengti parodas klasėse. Po to visi kartu, nešini savo knygelėmis, išėjome į pasirinktą erdvę (mokyklos kiemą, stadioną ir pan.) ir kūrėme kūrybines-menines instaliacijas „Skaitydami knygas – pasitinkame atkurtos Lietuvos 100-metį“.

Read More

Sat

02

Dec

2017

Kūrybinės dirbtuvės Šeduvos gimnazijos bibliotekoje

Read More

Sat

02

Dec

2017

Astridos Lindgren 110 metinių paminėjimas Dainų progimnazijos bibliotekoje

  2017 m. lapkričio mėnesį knygos mylėtojai mini švedų rašytojos Astridos Lindgren 110 metų jubiliejų.  Progimnazijos biblioteka ir 6 – 8 klasių mokinės, bibliotekos pagalbininkės Agnė Butkaitė (6 a kl.), Gabija Januškytė (6 b kl.), Anetė Vozgirdaitė ir Agnetė Vyšniauskaitė (8 b kl.)  paruošė literatūrinę valandėlę „Nuotykių ir fantazijos pasaulis A. Lindgren kūriniuose.“ Pakalbėti  apie rašytojos gyvenimą ir kūrybą panoro 2 b, 2c, 2 e, 3 d ir 3 e klasių mokiniai. Klasės valandėlių metu pradinukai bibliotekoje susipažino su parengta leidinių paroda apie rašytoją Astridą Lindgren, renginio vedėjos  rodė pateiktis  ir pasakojo apie žymesnius rašytojos gyvenimo įvykius,  apžvelgė lietuvių kalba išleistas jos knygas.

Read More

Sat

02

Dec

2017

Įdomios knygos smalsiems skaitytojams

  Baigiantis lapkričiui, vėstant orams ir ilgėjant vakarams, tinkamiausias laikas knygų skaitymui, todėl į Josvainių gimnazijos biblioteką buvo pakviesti ketvirtos klasės mokinukai su mokytoja, susipažinti su naujienomis, pasirinkti knygelių. Bibliotekininkė pristatė knygeles, skaitė trumpas ištraukas, rodė puikias naujų knygų iliustracijas. Tarp pristatomų knygų trys knygos buvo pretendentės į metų knygas. Vaikai susipažinę su naujomis, gražiomis,  įdomiomis knygomis skubėjo jas pavartyti ir išsirinkus įdomiausią pasiimti į namus. Artėjant  Kalėdoms mokiniams bibliotekininkė padovanojo po angeliuką ir pakvietė vėl dalyvauti Knygų Kalėdų akcijoje.

Kėdainių r. Josvainių gimnazijos bibliotekininkė Sandra Jociuvienė

Sat

02

Dec

2017

Susitikimas su Selemonu Paltanavičiumi Šeduvos gimnazijoje

Read More

Sat

02

Dec

2017

„Citrinomis nusičiaudėjęs debesėlis...“

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje lapkričio 22 dieną lankėsi Lietuvoje gerai žinoma rašytoja, dailininkė, knygų iliustratorė Sigutė Ach. Pradinių klasių mokytojos mielai sutiko ateiti su savo klasės mokiniais susipažinti su šios menininkės sukurtais sparnuotais personažais, romantiškais tekstais, užvaldančiais vaikų ir suaugusiųjų vaizduotę. Sigutės pasiūlymas mintimis prisiliesti prie daiktų, sukėlė įdomius patyrimus apie pakylėtą ir tyrą pasaulį, leidžiantį atsinaujinti, užmiršti kasdienybę, džiaugtis vaikišku džiaugsmu.

Read More

Sat

02

Dec

2017

Išvyka į Švediją

  Spalio 20 – 22 dienomis  Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos grupė 1 -3 klasių mokinių dalyvavo edukacinėje išvykoje „Lietuvybės ženklai Europos šalyse“, skirtoje Lietuvos valstybės Nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiui. 

Read More

Wed

22

Nov

2017

Ugdymo diena „Aš skaiTAU“

  2017 lapkričio 16 dieną Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijoje vyko ugdymo diena „Aš skaiTAU“. Šios dienos tikslai: skatinti moksleivius skaityti, ugdyti moksleivių skaitymo gebėjimus, kūrybiškumą.

Read More

Wed

22

Nov

2017

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė "Romuvos" progimnazijoje

  Tamsų pirmadienio rytą Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mokinių laukė kitokia nei įprasta literatūros pamoka. Šį rytą aštuntokai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Samulioniene atsivertė šiaurietišką knygą, jie skaitė paaugliams siūlomos knygos „Maresė“ (aut. Maria Turtschaninoff) ištrauką, diskutavo apie moterų vaidmenis visuomenėje, lyčių lygybę literatūroje, aptarė saloje gyvenančių žmonių bendruomeniškumą bei atskirtį.

  Garsinių skaitymų rytmetį 4c klasės mokiniai su mokytoja Daiva Popoviene sugužėjo į skaityklą, čia bibliotekininkė visus supažindino su Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja, tema. Visi aptarė, ką simbolizuoja šių metų plakatas. Tada žvakių šviesoje keliavo po nepaprastą salą, skaitydami suomių rašytojo Mauri Kunno knygos ištrauką „Lobių sala“. Po skaitymų užvirė diskusija apie jūrų piratus bei lobio paiešką, todėl bibliotekininkė pasiūlė lobio paieškoti progimnazijos bibliotekoje.         Ketvirtokams teko ieškoti paslėptų užuominų, kur jų laukė užduotys apie žinomus Šiaurės šalių autorius bei jų kūrinius, suradę visas užuominas ir įveikę užduotis mokiniai surado saldų lobį. Visi liko sužavėti patirtais nuotykiais bibliotekoje.

  Kitą dieną 5-6 klasių mokiniai buvo pakviesti į popietę „Šiaurės salos“, kur vedini 8a klasės mokinių Viktorijos Perepelicos, Ainės Rudytės ir Geismantės Žukauskaitės (mokinėms padėjo pasiruošti geografijos mokytoja Jūratė Paulauskienė) apkeliavo didžiąsias šiaurės šalių salas, susipažino su jų gamtovaizdžiu, ten gyvenančių žmonių buitimi bei tradicijomis. Šios „kelionės“ metu įdėmiai klausęsi ir teisingai atsakę į merginų pateiktus klausimus, mokinukai dovanų gavo saldainių ir po Šiaurės šalių bibliotekų savaitės skirtuką.

  Smagu buvo žinoti, kad  tuo pačiu metu prie žvakių šviesos tą patį kūrinį savo gimtosiomis kalbomis skaito tūkstančiai mažų ir didelių skaitytojų visose  Baltijos ir Šiaurės šalyse. Niekas kitas taip nestiprina žmonių bendrystės, kaip skaitymas ir literatūra.

                                                        Bibliotekos vedėja Ala Norvilienė

Wed

22

Nov

2017

Biblioteka - šviesos namai

  Už lango rudens vėjas blaško medžių lapus. Lietaus lašai tyliai barbena į langus. O Tauragės „Šaltinio “ progimnazijos bibliotekoje  linksmas mokinių šurmulys. 5a ir 5d klasės mokiniai  su klasės vadovėmis Inesa Siutiliene ir Neringa Jukniene ruošėsi vakaro knygos skaitymui. Mokinių noras - organizuoti knygų skaitymą netradicinėje erdvėje - kūrybiškai.  Renginio uždavinys: geroms emocijoms - gera knyga.

Read More

Mon

20

Nov

2017

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2017

  Virbalio pagrindinės mokyklos biblioteka septintą kartą dalyvavo ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖJE, kuri lapkričio 13 – 19 dienomis vyko Šiaurės ir Baltijos šalyse. Šių metų tema „Šiaurės salos“. Lapkričio 13-ąją mokyklos bibliotekoje 2 klasės mokiniai dalyvavo ryto skaitymų valandoje „Auštant“. Šiemet buvo skaitoma ištrauka iš suomių rašytojo Mauri Kunno  knygos „Aarresaari/ Lobių sala“. Knygų bičiulių iš 6 klasės skaitomas ištraukas papildė skaidrės su labai išraiškingomis ir nuotaikingomis iliustracijomis. Kadangi tekstas buvo apie piratus, antrokai atvyko su piratų vėliava ir labai gražiais piešiniais. Skambant linksmai dainelei, atlikta nuotaikinga piratų mankšta. Vaikai ieškojo ir surado paslėptą lobį ir pirato laišką, apie tikruosius lobius – žinias ir išmintį. Lapkričio 15-ąją šiuolaikiškai Astridos Lindgren 110-ąjį gimtadienį šventė septintokai. Rašytoją ir jos kūrybą pristatė patys mokiniai bei bibliotekininkė. Komandos sprendė kompiuterinės viktorinos užduotis, kurias parengė Monika Saldukaitė ir bibliotekininkė. Mokiniai analizavo knygą „Ronja plėšiko duktė“, atlikdami užduotis portale http://lietuviu5-6.mkp.emokykla.lt/lt/temos/sporto_slenis/

   Ketvirtadienį ir penktadienį bibliotekoje apsilankė 3 ir 4 klasių mokiniai. Trečiaklasiai  taip pat atvyko su savo piešiniais, vaizduojančiais laivus, šiaurės salas, ir jūrą. Pažintis su Šiaurės šalimis ir literatūra vyko stebint, kalbantis, sprendžiant užduotis. Vaikai patys buvo pasiruošę apie šias šalis, o jų pasakojimus vaizdine medžiaga papildė bibliotekininkė. Vaikams patiko nuotaikingi užsiėmimai, ypač komandinis viktorinos užduočių sprendimas. Šviesa ir šiluma, sklindanti iš žvakių ir knygų, sušildė šaltas rudens dienas.

Mon

20

Nov

2017

Atraskime Šiaurės šalių žavesį

  Kaip ir kasmet lapkričio 13-19 d. vyksta tarptautinis projektas- Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Mokiniai tęsia pažintį su šių šalių rašytojų kūriniais, kurių tema – Šiaurės salos.

  Tamsias, niūrias, šlapias lapkričio dienas geromis emocijomis sušildė aktyviai į projektą įsijungę  Užupio pagrindinės mokyklos pradinukai. Išradingai ir nuotaikingai perteikti kūriniai ilgai išlieka vaikų atmintyje. Smagu žinoti, kad tuo pat metu, savo gimtosiomis kalbomis kūrinius skaito tūkstančiai vaikų Baltijos ir Šiaurės šalyse.

Read More

Mon

20

Nov

2017

Šiaurės šalių literatūrą skaito antrokai

Read More

Tue

14

Nov

2017

Drąsučių mokykloje šėlo piratai

  Lapkričio 13 d. Šiaulių r. Drąsučių mokykloje startavo Tarptautinis projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kurio metu 3-4 klasių mokiniai klausėsi ištraukos iš suomių rašytojo Mauri Kuno knygos „Lobių sala“. Todėl neatsitiktinai tarp salų stovėjo inkarą nuleidęs piratų laivas, pasiruošęs bet kurią akimirką kelti bures ir plaukti į  lobių salą, o šventę vedė du šaunūs  šio laivo piratai (bibliotekininkė Laima Jucaitė ir mokytoja Modesta Purienė).

Read More

Tue

14

Nov

2017

Pasaka Knygos drabužiais

   Lapkritį sukanka 215 m. nuo įžymiojo vokiečių rašytojo Vilhelmo Haufo mirties. Jo kūrybinis palikimas be galo įvairus, bet mūsų dienomis populiariausios jo pasakos. 3 kl. mokinukams Tauragės „Aušros“ progimnazijos skaitykloje vyko bibliotekininkės Birutės Vaivadienės vedama pamoka – popietė, skirta daugiau sužinoti apie V.Haufą ir jo pasakas. Vadovaujami mokytojos Rasos Raudonienės mokinukai pasiruošė vaidmenimis skaityti pasaką „Nykštukas Nosis“, piešė „savo“ veikėją. Apie V.Haufą ir jo kūrybą papasakojo B.Vaivadienė, parodė skaidres, pristatė knygų parodėlę. Sužinotus dalykus įtvirtino spręsdami kryžiažodį. Geriausiai sekėsi komandai, kurią sudarė: Kęsmina, Kamilė, Gustas A., Mantvidas, Guoda.

Bibliotekininkė Birutė Vaivadienė

Sun

12

Nov

2017

Mokau ir mokausi su biblioteka

   Šiaulių „Romuvos“ Progimnazijos bibliotekoje įvyko renginys 5-8 klasių mokiniams „Mokau ir mokausi su biblioteka“, kur bibliotekininkė Ala Norvilienė išsakė šių laikų bibliotekos  lūkesčius bei  tikslus. 7 klasės mokinės pristatė joms labiausiai patikusias perskaitytas knygas, apžvelgė jų pagrindines temas, mintis, veikėjus, skaitė citatas. Mokinės paskatino visus pasiimti į rankas kurią nors iš jų pristatytų knygų. Lietuvių kalbos mokytoja, Ingrida Samulionienė, pasidalijo mūsų progimnazijos mokinių mintimis apie skaitymą bei biblioteką. Renginio metu  mokiniai išsakė savo patirtį, kaip išsirinkti įdomią knygą, todėl  bibliotekos vedėja dalyvius supažindino su „Penkių pirštų automatinės atrankos metodu“. Visi dalyviai pritarė, kad tokios diskusijos reikalingos, nes smagu ir naudinga išgirsti savo bendraamžių patirtį apie skaitymą.

Read More

Mon

06

Nov

2017

Spalio mėnuo Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje

  Kasmet mūsų progimnazijos bibliotekoje, skaitykloje  vyksta įvairūs renginiai. Tad šiemet bibliotekos darbuotojos ir vėl savo skaitytojus kvietė kartu švęsti ir aktyviai dalyvauti šiuose renginiuose:

1.  Gražiausias žodis mokytojui. 3 klasių mokinių darbelių paroda.

2. Akcija "Tvarkingi vadovėliai".

3. Sveika, knygele! Pirmokų apsilankymas bibliotekoje, skaitykloje.

4.  Paskaita "Kompiuterinių žaidimų žala".

5. Popietė su pailgintos grupės mokiniais " Ką reiškia būti mandagiam".

6. Projektas su 4b klase "Knyga kitaip".

Read More

Mon

06

Nov

2017

Kūrybiniu džiaugsmu dalinamės

   Visą spalio mėnesį, pagal inicijuotą rajono bibliotekininkų metodinio ratelio programą ,,Kūrybiniu džiaugsmu dalinamės“ ,Telšių „Kranto" progimnazijos  bibliotekoje - skaitykloje vyko teminiai užsiėmimai, veikė kūrybinių darbų parodos. Šių teminių – kūrybinių užsiėmimų organizatorė progimnazijos bibliotekos vedėja Marija Gureckienė.

Read More

Mon

06

Nov

2017

6-tų klasių mokiniai dalyvauja Tarptautiniame knygų skirtukų projekte


Read More

Thu

02

Nov

2017

Šakių "Žiburio" gimnazijos bibliotekos spalis

  Mūsų gimnazija išgryninta, todėl ir mūsų skaitytojai vyresni, jų skaitymo įpročiai jau susiformavę, jie dažniausiai arba labai užsiėmę, arba laiko turi per daug, kad jaustų poreikį jį produktyviai išnaudoti. Ką ir kaip iš tiesų skaito vyresnieji? Atsakymas aiškus - ką liepia mokytojai. Rugsėjo mėnesį per dvi dienas iš bibliotekos dingo lentyna "Hamletų", pritrūkome E.M. Remarko "Trys draugai". Pernai įsigijom, bet tik 10 egz. O "Altorių šešėly" daugelį prispaudžia savo svoriu... Dalis atvirai prisipažįsta, kad taip ir neperskaitė. 

  Skaitymas kaip laisvalaikio leidimo būdas gana retas reiškinys. Bet pastebiu, kad skaitančių vaikų jau nemažėja. Gal neskaitymo krizę jau išgyvenome? 

  Spalis ir mūsų gimnazijos bibliotekoje darbingas, tradiciškai pravedame pamokas pirmokams ir naujai atėjusiems trečiokams. Turime gražių  pavyzdžių, kai pavyksta nuraminti visą klasę ir mokiniai skaito tai, ką nori. Skaitymas kaip terapija, kaip nusiraminimas, be streso, be reikalavimo surasti reikiamą informaciją, atsakyti į klausimą. Gyvename tokiu laiku, kad biblioteka turi duoti ne tik knygą, bet ir išmokyti surasti laiko patirti skaitymo malonumą. O malonu tada, kai nėra streso, nėra skubėjimo, kai skaitomas tekstas pradeda po truputį įtraukti ir užmiršti rankoje laikomą telefoną, šalia esančius draugus ir mokytoją. 

  Aišku, tokius užsiėmimus reikėtų kartoti reguliariai. Tačiau programa ir artėjantys egzaminai neleidžia...

Žaneta Pratusevičienė, Šakių "Žiburio" gimnazijos bibliotekininkė

Thu

02

Nov

2017

Vaikų skatinimas skaityti Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje

 Šiais laikais, kai mūsų laiką bei dėmesį glemžiasi televizija, kompiuteriniai žaidimai ir išmanieji telefonai, knyga dažnai lieka užversta, dulkėdama lentynoje.

  Mūsų progimnazijos bibliotekos patirtis rodo, kad knygų skaitomumas pagerėja po susitikimų su knygų autoriais, rašytojais. Jau kelintus metus į progimnaziją kviečiame vaikiškų knygų autorius. Susitikti su skaitytojais kvietėme rašytojus Vytautą Račicką, Sigutę Ach, Kęstutį Kasparavičių.

  Šias metais nusprendėme užsimoti didesniu ir stipresniu mostu. Surengėme renginių ciklą „Palieskime ranka knygos autorių“.  Šiuos renginius skyrėme Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui pasitikti.

Read More

Tue

31

Oct

2017

Mokomės ir mokome bibliotekoje

  Prisijungdama prie Lietuvos mokyklų bibliotekų asociacijos paskelbtos iniciatyvos „Mokau ir mokausi su biblioteka“, Kauno „Nemuno“ mokyklos-daugiafunkcio centro biblioteka spalio mėnesį stengėsi dar aktyviau padėti mokyti ir mokytis mūsų bendruomenės nariams.

  Mėnesio pradžioje bibliotekoje mokėsi pirmokai, o mokytojais pabuvo ketvirtos klasės mokiniai, išsamiai paaiškinę bibliotekos taisykles ir vaizdžiai parodę, kaip turi elgtis geras skaitytojas. Pirmokėliai, norėdami įrodyti, kad jau yra pasirengę tapti pilnateisiais skaitytojais, iš raidžių dėjo žodžius, minė mįsles, spėliojo pasakų pavadinimus bei atliko kitas bibliotekininkės parengtas užduotis.

Read More

Tue

31

Oct

2017

Mokė ir mokėsi gimnazijos bibliotekoje

 Biblioteka. Pirmoji asociacija – knygos, žurnalai, laikraščiai. Tyla... Biblioteka mokykloje – žymiai platesnis diapazonas. Tai ir tyloj paskendę, palinkę prie savo knygų ar užrašų mokiniai, tai ir šurmulingi užsiėmimai, energinga informacijos paieška, integruotos įvairių dalykų pamokos, renginiai ar individualus darbas, o kartais – ir pasiplepėjimas. Nes mokykloje saviraiška – labai svarbus dalykas.

 

 

Read More

Tue

31

Oct

2017

Knygelės mus moko ir saugo

   Spalį, minint mokyklų bibliotekų mėnesį, pradinių klasių mokiniai buvo pakviesti į gimnazijos biblioteką, kur vyko renginių ciklas „Knygelės moko ir saugo“. Mažieji skaitytojai, kurie dar tik pradeda lankytis bibliotekoje, sužinojo, kas yra biblioteka, ką joje galima veikti, kur ir kokias  rinktis knygeles, aptarė kiek daug žmonių prisideda išleidžiant knygeles, susipažino su knygų vieta lentynose „knygos adresu“, praktiškai mokydamiesi kaip surasti reikiamą knygą, susipažino su bibliotekos „knygų adresais“. Daug gerų emocijų sukėlė mokinukų darbas grupelėmis ir savo  žinių pateikimas apie rašytojus ir kitus žymius  ar jiems žinomus žmones. Vėliau pradinukai pasiklausė pamokomos istorijos, ją aptarė, pasidalino savo mintimis ir patirtimis ir išsirinkę knygelių atsisveikino.

Josvainių gimnazijos bibliotekininkė Sandra Jociuvienė

Tue

31

Oct

2017

Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos bibliotekos spalis

Read More

Tue

31

Oct

2017

Spalis - bibliotekų mėnuo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje

   Šių metų bibliotekų mėnesį Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos biblioteka minėjo ne tik Molekulės dieną, bet ir  115-tąsias Antano Baranausko mirties metines, buvo organizuojama išvyka į Nacionalinį dramos teatrą, o bibliotekos darbuotojai ir bibliotekininkai vyko į specialius mokymus ir edukacines išvykas švietimo centre.

Read More

Sun

29

Oct

2017

Informacijos apie Reformaciją ieškojo bibliotekoje

  Šiemet daugelis krikščioniškų šalių švenčia 500-ąsias metines nuo Bažnyčios reformacijos pradžios. Reformacija turėjo lemiamos įtakos ne vien tik teologijos, žmogaus dvasinio kelio raidai, bet ir stipriai paveikė Europos, tame tarpe ir Lietuvos kultūrą, kalbą, raštą. Šiai sukakčiai skirta integruota liuteronų ir katalikų tikybos bei etikos pamoka vyko ir mūsų, Tauragės Žalgirių  gimnazijos, bibliotekoje. Etikos mokytojas Jonas Kalvanas ir tikybos mokytoja Kristina Tymalkienė pirmų klasių gimnazistus supažindino su Reformacijos laikmečiu bei raida. O mokiniai, remdamiesi bibliotekoje esančiais šaltiniais – enciklopedijomis, žinynais, istorine literatūra paruošė ir pristatė medžiagą apie Lietuvos raštijos pradininkus, žymiausius lietuvybės puoselėtojus, liuteronų kunigus – Martyną Mažvydą, Joną Bretkūną, Kristijoną Donelaitį, lietuvių didikus Juodąjį ir Rudąjį Radvilas bei patį reformacijos pradininką - Martyną Liuterį.

 Bibliotekininkė Diana Kazlauskienė 

Sun

29

Oct

2017

Utenos bibliotekininkai dalyvauja projekte

   Spalio mėn. Utenos švietimo centras baigė vykdyti projektą „Kūrybiškumo ir bendruomeniškumo stiprinimas“, kurio veiklas finansavo Lietuvos kultūros taryba. 

 

Read More

Sun

29

Oct

2017

Mokau ir mokausi su mokyklos biblioteka

 Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinės mokyklos bibliotekoje spalio mėnesį vyko įvairi veikla. Mėnesio pradžioje  mokyklos bibliotekininkė Inesa Mažeikienė skaitė  pranešimą  „Skaitymas mažiesiems“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų tėvelių visuotiniame susirinkime. Spalio 19 dieną  minėjome 135-ąjį rašytojo Vinco Krėvės gimtadienį. Mokyklos bibliotekoje vyko literatūros pamoka-viktorina, skirta šiam žmogui ir jo kūrybai.  Pamokoje dalyvavo 9 klasės mokiniai su mokytoja Inga Merkevičiūte. Užduotis parengė mokiniai ir  bibliotekininkė. Atlikdami jas, moksleiviai sužinojo, kokia spalvinga asmenybė buvo rašytojas ir kuo jis svarbus. Spalio 26 dieną bibliotekininkė vedė pamokėlę penktokams „Informacijos pasaulyje“.   Jos metu mokiniai aiškinosi sąvokas „informacija“, „reikšminiai žodžiai“, „informaciniai leidiniai“, susipažino su didžiausiomis pasaulio bibliotekomis, informacijos paieškos etapais, naudojosi informaciniais lediniais, sprendė kryžiažodį,  ieškojo paslėpto lobio. Tą pačią dieną  bibliotekoje vyko diskusija apie skaitymo reikšmę, kurioje dalyvavo 9 ir 11 klasių mokiniai. Devintokai atliko mokykloje apklausą apie knygų reikšmę mokinių gyvenime. Rezultatai nėra džiuginantys. Vis dėlto, smagu, kad bendroje diskusijoje mokiniai pateikė daugiau argumentų už knygų skaitymą nei prieš.

Read More

Thu

26

Oct

2017

Kaišiadorių V. Giržado progimnazijos mokiniai tarptautiniame knygų skirtukų mainų projekte

Read More

Thu

26

Oct

2017

Moksleivių parodos Šiaulių Dainų progimnazijos biblioteka

Read More

Thu

26

Oct

2017

Netradicinės anglų kalbos pamokos bibliotekoje

  Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos anglų kalbos mokytoja Rita Lamokovskienė  su bibliotekininke Irena Gripkauskiene vedė netradicines anglų kalbos pamokas I-os klasės gimnazistams “Anglų kalbos mokymosi šaltiniai mokyklos bibliotekoje“. Pamokos pradžioje bibliotekininkė supažindino gimnazistus su žodynais, žinynais, kompiuterinėmis mokymosi priemonėmis ir kitais informaciniais leidiniais. Dirbdami grupėse mokiniai turėjo atlikti paruoštas užduotis pasinaudodami įvairiais informaciniais šaltiniais: CD, DVD, grožine literatūra anglų kalba. Atliktas užduotis gimnazistai išradingai ir kūrybingai pristatė.

Janina Skirgailienė

Thu

26

Oct

2017

Malonus susitikimas su rašytoja Lina Žutaute, dovanos ir staigmenos...

   Spalio 12 dieną  Ukmergės mokyklų bibliotekų atstovai buvo pakviesti į Ukmergės viešąją V.Šlaito biblioteką . Jau treti metai iš eilės fondas „Švieskime vaikus“ dovanoja mokyklų bibliotekoms  knygas.   Tą dieną bibliotekoje svečiavosi knygų rašytoja ir dailininkė Lina Žutautė, garsiosios herojės Kakės Makės kūrėja. Viešnia dalijosi savo sėkmės bei knygų atsiradimo istorijomis.

    Ypatingai, L.Žutautės knygelėmis susidomėjo pradinių klasių mokiniai. Jie skaitė „Kakė Makė ir didelė tamsa“. Pasidalino įspūdžiais, kaip nugalėti tamsos baimę, juk „tamsoje slypi tiek daug nuostabių žvaigždžių, tai gal visai neverta jos bijoti?“. Kaip ir kasmet,  šiais metais  mūsų biblioteka pasipildė dovanotomis knygomis.

Read More

Wed

25

Oct

2017

Augu skaitydamas

  "Visas vertingas knygas sieja viena,-jas perskaitę įsivaizduojate, kad visa tai atsitiko jums, ir visa tai jums lieka: gera ir bloga, džiaugsmas, sielvartas ir gailestis, žmonės ir vietovės…“ ( Ernestas Hemigviejus)

  Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 4 a klasės mokiniai atėjo į netradicinę skaitymo pamoką „Augu skaitydamas“. Pamoka vyko mokyklos bibliotekoje. Apie skaitymo džiaugsmą ir mokymosi naudą kalbėjo bibliotekininkė Danutė Petkuvienė. Pamokos uždavinys – garsinis knygos skaitymas ir teksto suvokimas. Ketvirtokai garsiai skaitė Gintarės Adomaitytės knygą „Debesėlis ieško pasakos“. Ši knyga - viena iš dovanotų knygų labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“. Perskaitę pasaką, aptarė pasakos turinio herojų gerus ir blogus darbus, paryškino kūrinio nuotaiką, patirtas nesėkmes. Mokiniams labai patiko pasaka „Debesėlis ieško vardo“. Džiaugiuosi, kad ketvirtokai ėmė knygas skaityti į namus. Pamokos metu įsivertino savo skaitymo įgūdžius.

Danutė Petkuvienė

Tauragės„Šaltinio“ progimnazijos bibliotekininkė

Wed

25

Oct

2017

Vinco Krėvės gyvenimo ir kūrybos keliais

  Kiekvienas Lietuvos regionas turi iškilią asmenybę, garsinusią mūsų šalį kultūrine, politine veikla. Toks nepaprastas žmogus mums, dzūkams, yra rašytojas Vincas Mickevičius- Krėvė, kurio 135 -ąsias gimimo metines paminėjome.

Read More

Fri

20

Oct

2017

Knygų ekspertai Klaipėdoje

   Klaipėdos miesto mokyklų bibliotekininkai ir lietuvių kalbos mokytojai įrodė, kad jaunoji karta yra skaitanti karta ir knygos nepraranda savo aktualumo net XXI amžiaus IT erdvėse. Šį pavasarį mieste startavo bendrojo ugdymo mokyklų 5–8 klasių mokinių, mokytojų ir bibliotekininkų projektas-konkursas „Knygų ekspertų kovos“, skirtas Lietuvių kalbos kultūros metams. 

Read More

Fri

20

Oct

2017

Senų knygų paroda

   Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos bibliotekos skaitykloje  vyksta senų knygų paroda „Knygos kuria išliekamąją vertę“, skirta Tarptautinei mokytojų dienai paminėti. Šią parodą organizavo pradinių klasių mokytoja V. Rauktienė bei mokyklos bibliotekininkės K. Šivickienė ir O. Jankūnienė. 

   Parodoje  eksponuojamos senos knygos: vadovėliai, metodinė pedagoginė literatūra, periodika bei grožinė literatūra. Seniausios  eksponuojamos knygos:  1928 m. „Saulutė“,  1932 m.  J. Bačiūno „Saulių trimitai“ ir  1934 m. J. Bendoriaus „ Aušrelei beauštant“.  Laikraštis -1889 m. „Varpas“,   žurnalai: 1936 m. „Mūsų Vilnius“, 1937 m. „Talka“ bei vaikų laikraščiai - 1927 m.  „Žvaigždutė“ ir „ Žiburėlis“  . Parodą papuošė  tarpukario  metų autentiška rašalinė, kuri buvo rasta prie pirmosios Radviliškio mokyklos, Laisvės alėjos gatvės teritorijoje.

Parodą „Knygos kuria išliekamąją vertę“ apžiūrėjo mokytojai, mokiniai, mokinių tėveliai, mokyklos senjorai bei buvę mokyklos mokiniai.

Radviliškio Gražinos pagrindinės  mokyklos

bibliotekininkė Kęstutė Šivickienė

Fri

20

Oct

2017

Mokau ir mokausi bibliotekoje

  ͈Skaityk ne tam, kad prieštarautum ir neigtum, ne tam,kad aklai priimtum, ir ne tam, kad rastum temą pokalbiui, bet kad mąstytum ir samprotautum" (Fransis Bekonas).

   Pamoka apie knygas ir bibliotekininko pagalbą mokymosi procese vyko Tauragės ͈Šaltinio" progimnazijos bibliotekoje.Su 5a klasės mokiniais atvirai pasikalbėjome apie knygų skaitymą, saugų internetą. Mąstė, kas geriau - knyga ar kompiuteris. Norėjau atkreipti penktokų dėmesį į tai, kad knygų skaitymas gerina mokymosi rezultatus, suteikia gerų emocijų.

   Aptarėme labdaros paramos fondo ͈Švieskime vaikus” mokyklai dovanotas knygas. Fondo steigėjai -Lietuvoje žinomi žmonės - Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis. Penktos klasės mokiniai papasakojo, ką šiandien skaito, kokios knygos patinka. Nustebino kai kurių mokinių atviras ir nuoširdus pokalbis, kad knygas skaito dėl to, jog reikalauja tėvai arba mokytojai.

   Svarstėme:  ͈kas geriau - knyga ar kompiuteris"? Penktokai samprotavo ir vertino knygos skaitymo ir kompiuterių naudą. Vertino ir socialinių tinkų internete saugumą, grėsmes. Rezultatas lygus. Apie knygų skaitymo naudą kalbėjo bibliotekininkė Danutė Petkuvienė.

 Danutė Petkuvienė

Tauragės “Šaltinio” progimnazijos bibliotekininkė

Fri

20

Oct

2017

Dovana konkurso nugalėtojams

   Kasmet, baigiantis mokslo metams, Utenos r. Užpalių gimnazijos pradinukai ir penktokai kviečiami dalyvauti akcijoje – konkurse „Mano vasara su knyga“, o rudenį suvedami rezultatai ir skelbiami nugalėtojai. 

Read More

Fri

20

Oct

2017

Spalis­-tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo Velžio gimnazijos bibliotekoje

Read More

Wed

18

Oct

2017

Vaizdo konferencija Šeduvos gimnazijos bibliotekoje

  Šeduvos gimnazijos 2-okai ir Balsvų pamatskola ( Latvija) 4-okai, eTwinning projekto „Once upon a time...“ dalyviai, virtualiai susitikę pristatė pasirinktas pasakas.  Šio projekto metu mokiniai vaidins vieni kitų liaudies pasakas: lietuvišką "Katinėlis ir gaidelis"“ ir latvišką „ Senio pirštinė“. 

Wed

18

Oct

2017

Pirmokai susipažino su biblioteka

   Prasidėjus naujiems mokslo metams Krokialaukio viešojoje bibliotekoje atsiranda ir naujų skaitytojų – tai pirmokėliai. Pirmasis užsiėmimas jiems visuomet būna skirtas pažinčiai su biblioteka. Mažieji bibliotekos skaitytojai susipažino su biblioteka, knygų skyriais, jiems skirta literatūra, bibliotekos taisyklėmis. Bibliotekininkė Daiva Kalasauskienė atsakė į daugybę juos dominusių klausimų.

Read More

Tue

17

Oct

2017

Pasakų popietė „Kai beldžiasi ruduo“

   Spalio 12 dieną  Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos bibliotekoje vyko pasakų popietė „Kai beldžiasi ruduo“. Šioje popietėje dalyvavo 4b klasės mokiniai ir jų mokytoja Inga Svinkūnienė.

   Mokyklos bibliotekininkė Kęstutė Šivickienė popietę pradėjo poeto Vytės Nemunėlio eilėraščiu „Dėdė Rudenėlis“ žodžiais. Vėliau su ketvirtokais diskutavo, kaip rudenį pasikeičia gamta, kokios medžių lapų spalvos, rudens gėrybės, kokie yra rudens mėnesiai.

  Pokalbio  pabaigoje vaikai minė mįsles, skaitė pasaką „Rudeniukė ir Derlinukas“‚ mokėsi sekti pasaką be galo, deklamavo eilėraščius apie rudenį, dainavo dainelę apie lietaus lašelį, vaidino rudens gamtos stichijas.

  Ši pasakų popietė bibliotekoje jau tampa tradicine.

Fri

13

Oct

2017

Kelionė į knygų šalį...

   Spalis­-tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Todėl Velžio gimnazijos bibliotekoje - informaciniame centre vyko atviros pamokos pirmokams „Kelionė į Knygų šalį“. Bibliotekininkės supažindino mažuosius su biblioteka, papasakojo kaip atsiranda knyga, kokia jos sandara. Pirmokai sužinojo, kad knyga turi autorių, dailininką, leidyklą. Pamatė didžiausią, mažiausią, ilgaamžę knygas. Sužinojo, kad elektronines knygas galima skaityti elektroniniu knygų skaitytuvu. Mokiniai domėjosi knygų įvairove. Pamoką paįvairino grupinės užduotys. Reikėjo pasukti galvą, kad surasti kur yra enciklopedijos, pasakų lentyna ar knygos skirtos pirmokams. Pirmokėliai pažadėjo saugoti knygas.  Džiugu, kad net dešimt mokinių iš pirmosios „a“ ir du mokiniai iš pirmosios „b“ jau yra mūsų skaitytojai. Dovanų vaikai gavo  ,,Knygelės prašymą“ ir  knygelę „Vaiko konstitucija“.

   Pirmokai pasižadėjo kuo greičiau išmokti skaityti, lankytis bibliotekoje, pasidalinti žiniomis su savo draugais.

    Daugiau nuotraukų 1a klasės tinklapyje https://mokytojasjonas.jimdo.com/ ir 1b klasės tinklapyje  https://mokytojajolanta.jimdo.com/  

Bibliotekos vedėja Dalia Kukenienė

Fri

13

Oct

2017

Virtualios realybės knygų pristatymas Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos bibliotekoje

Read More

Fri

13

Oct

2017

Ievai Simonaitytei skirta prisiminimų popietė „Ak, buvo visko...“

  2017 m. spalio 11 d. Klaipėdos "Aukuro" gimnazijos skaitykloje vyko jauki prisiminimų popietė „Ak, buvo visko...“, skirta rašytojai Ievai Simonaitytei. Iš viešnios  S. Kazlauskienės, kuri ilgus metus rašytojai buvo draugė, slaugė, medicinos sesuo, gimnazistai  sužinojo apie rašytojos „kietą“ lietuvininkės charakterį, pomėgius, linksmus ar liūdnus atsitikimus, galėjo paskaityti viešniai skirtus autografus ir palinkėjimus.

Susitikimo iniciatorė ir organizatorė Regina Adomavičienė, bibliotekininkė , jai talkino bibliotekininkė  Svetlana Samoiliuk ir lietuvių kalbos mokytoja Aldona Stankovičienė.

Read More

Thu

12

Oct

2017

Kuriančių popietė "Rudens vasara" Merkinės gimnazijos bibliotekoje

Read More

Tue

10

Oct

2017

Spalis - mokyklų bibliotekų mėnuo profesinėje mokykloje

 Inciatyvoje „Spalis - Lietuvos mokyklų bibliotekų mėnuo“ aktyviai dalyvauja ne tik bendrojo lavinimo, bet ir profesinių mokyklų bibliotekos.

  Spalio mėnesį Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus bibliotekoje mokiniams buvo pristatyta literatūra, skirta geriau pažinti savo profesinį kryptingumą, asmenines savybes ir gebėjimus.  Profesinio rengimo centro absolventams svarbu būti konkurencingiems, mokėti prisistatyti darbdaviui ne tik standartinėmis frazėmis. Gilesnis savęs pažinimas, žodyno, kuriuo galima nusakyti asmenybės savybes, praplėtimas bei sugebėjimas iliustruoti savo savybes realiais pavyzdžiais iš asmeninės patirties - svarbūs bruožai tiek renkantis karjeros kelią, tiek prisistatant įvairiose karjeros situacijose.

  Bendradarbiaujant su centro psichologe Migle Damanskyte, mokiniai atliko savęs pažinimo užduotis, taikant inovatyvius profesinio konsultavimo metodus. 

   Renginį organizavo Buitinių paslaugų skyriaus bibliotekininkė Asta Abukaitienė.

Wed

04

Oct

2017

Akmenukų knyga

  Jau ketvirtus metus pailgintos dienos grupės mokiniai kartą savaitėje lankosi  progimnazijos bibliotekoje. Eina noriai, nes žino, kad čia jų laukia įdomybės. Štai šiemet bibliotekos vedėja Marija Gureckienė pakvietė įsitraukti į projektinę veiklą. Jau atlikome keletą jos etapų, bet noriu aprašyti  vieną iš jų.

   Po vasaros atostogų bibliotekoje vaikų laukė knygos „karkasas“, kurį turėjome užpildyti. Kuo? Ogi – akmenukais!  Ant jų mokiniai piešė ką tik prabėgusios vasaros įspūdžius. Žinoma, prieš tai susipažino su Aido Jurašiaus knyga “Akmenukų pasakos”. Kaip smagu buvo prisiminti vasarą, kai ką net papasakoti šalia sėdinčiam draugui, o tada – kibti į darbą! Pabaigę darbą,  visi nusifotografavo prie bendro savo kūrinio – knygos “Akmenukai pasakoja”. Kaip smagu buvo matyti tarp knygos autorių savo vardą, pavardę.

                       Telšių ,,Kranto” progimnazijos 1-4 klasių

pailgintos dienos mokytoja Laimutė Šliogerienė

Wed

04

Oct

2017

Naktis Šeduvos gimnazijos bibliotekoje

  Rugsėjo 29-osios vakarą 7b klasės mokiniai kartu su auklėtoja Aušra Mickute rinkosi į renginį  ,,Naktinės dūzgės“ gimnazijos bibliotekoje. Papuoštose bibliotekos erdvėse mokinių jau laukė bibliotekininkė Vita Kasarauskienė.  Renginio dalyvių laukė nemažai iššūkių. Jiems reikėjo sukurti literatūrinį komandos prisistatymą, suvaidinti bibliotekininkės parinktas pasakas. Taip pat mokiniams teko  skaityti pasakas pagal iš anksto parinktas emocijas, pvz. DŽIAUGSMAS, LIŪDESYS, PALAIMA, PYKTIS, RAMYBĖ ir kt. Pasistiprinę naktipiečiais mokiniai kibo į dar vieną užduotį. Jiems teko sudėlioti mažai žinomos pasakos tekstą iš atskirų teksto dalių. Tai buvo viena sunkiausiai įveikiamų užduočių.  Vėliau mokiniai žaidė žaidimą ,,Atrask ir sudėliok dainos žodžius“, emocijas liejo sportinėse varžybose. Nors ir pavargę po nemiegotos nakties, bet kupini gerų emocijų ryte mokiniai keliavo į namus. Bendravimas neformalioje aplinkoje visada praturtina  emociškai, leidžia geriau pažinti  vieni kitus.

 Aušra Mickutė

Read More

Thu

07

Sep

2017

„eTwinning“ nacionaliniai apdovanojimai ir mokymai „Inkliuzinis ugdymas – mokykla visiems“

  Šių metų rugpjūčio 23–25 d. Vilniuje vyko renginys, į kurį susirinko beveik šimtas mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų iš visos Lietuvos, kurie dalyvavo švietimo mainų paramos „eTwinning“ programoje ir vykdė įvairius projektus. Jiems, kaip ir Šeduvos gimnazijos atstovams, buvo įteikti Nacionaliniai kokybės ženkleliai. Gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Aušra Poškienė kokybės ženkleliu buvo įvertinta už sėkmingą tarptautinio projekto „SMURFS, the travellers...“ įvykdymą, o bibliotekininkė Vita Kasarauskienė – už nacionalinį projektą „Mano raidelės“.

Read More

Sun

20

Aug

2017

Kino stovykla

   Birželio 27-30 dienomis šeši Adolfo Šapokos gimnazijos mokiniai (Simona Tumėnaitė, Reda Sabaliauskaitė, Joris Laurinavičius, Liepa Petkūnaitė, Danielius Čekas ir Marina Bogdanova) dalyvavo kino stovykloje „Kartų portretai“ Anykščiuose. Mūsų išvykos kuratorė buvo mokyklos bibliotekininkė Vida Gudelienė. Stovyklos idėja buvo supažindinti „žalius“ jaunuolius ir praplėsti jau patyrusių žinias kino fronte plėtojant temą – kartos. 

Read More

Rask mus Facebook'e