Skaitytojų pasai pirmokams!

  Kai išmokau skaityti pati, tada ir pažinau knygų paslaptis. Jose yra viskas : ne tik fėjos su nykštukais, karalaitės ir piktos raganos, bet ir aš su tavimi, ir mūsų džiaugsmai, rūpesčiai, skausmai ir troškimai, gėris ir blogis, teisybė ir apgaulė, gamta ir visa visata. Viskas, viskas telpa knygose…  Atsiversk knygą! Ji atskleis tau visas paslaptis.“ Evos Janikovszky žodžiais, „Kranto“ progimnazijos bibliotekos vedėja Marija Gureckienė, pradėjo renginį, skirtą pirmokams -  būsimiems skaitytojams. Taigi pirmokėlių skaitymas – priklausys nuo mūsų, kurie vienaip ar kitaip darys įtaką jų būsimam skaitymui. Neseniai jiems knygas skaitė šeimos nariai ar auklėtojos darželyje. Šiandien jie pasiekė daug - jie galės skaityti kitiems, svarbiausia – sau. Jų klausytojų ratas plėsis. Įspūdžiais apie perskaitytas knygas dalinsis ne tik su tėveliais, bet ir su mokytojais, bibliotekininkėmis ir draugais.

 

  Šis renginys  tradicinis. Ketvirtokai su savo mokytojomis  Aldona Simanavičiene ir Vilija Gabalyte jam sumaniai ruošėsi. Gamino skaitymo paukščius, rašė mintis apie knygas, skaitymą, prisimindami savo pirmuosius apsilankymus bibliotekoje.  Renginio metu įteikė šiuos paukščius pirmokams, linkėdami pamėgti skaityti knygas.  Trečiokų jungtinis choras, vadovaujamas mokytojos Almos Judienės, su daina ,,Zvimbia uodas“ taip pat sveikino būsimuosius progimnazijos skaitytojus.

  „Kranto“ progimnazijos pavaduotoja ugdymui Akvilė Bukinienė kiekvienam pirmokui įteikė svarbų dokumentą – Pirmoko skaitytojo pasą. Bibliotekos vedėja paskelbė projektą ,,Aktyviausiai skaitanti pirmokų klasė progimnazijos bibliotekoje“. Projekto nugalėtojai bus apdovanoti prizu, o geriausi skaitytojai padėkomis. Šio renginio ir projekto tikslas – užkrėsti geruoju skaitymo virusu, kuris vis labiau skatintų pirmokėlius pamėgti  knygas, pajusti skaitymo malonumą.

        Telšių „Kranto“ progimnazijos bibliotekos vedėja Marija Gureckienė

Rask mus Facebook'e