Utenos A.Šapokos gimnazijos bibliotekoje po džiaugsmingo rugsėjo šurmulio - prasmingi spalio,- mokyklų bibliotekų mėnesio, renginiai

„Kiekvienas, kuris nustoja mokytis,  pasensta. Nesvarbu, ar jam dvidešimt, ar aštuoniasdešimt. Kiekvienas, kuris  mokosi, išlieka jaunas.“ Henry Ford

  Kiekvienas ruduo mokykloje gausus naujai pasirinkusiųjų šviesos kelią – mokslą. Be abejo, šis laikotarpis metuose visiems A.Šapokos gimnazijoje yra tapęs naujų vilčių, planų, darbų, tikslų siekimo savotišku žymeniu. Spalis nuvilnijo džiugindamas ne vien ugningomis lapų spalvomis. Šį mėnesį gimnazijos biblioteka buvo nuolat kupina gimnazistų džiaugsmo, atradimų, naujovių bei kompetentingų susitikimų su kviestiniais įdomiais žmonėmis ir net kolegomis pedagogais iš Latvijos.

  Spalio 4-5 d. gimnazijos bibliotekininkė Vida Gudelienė kartu su  Utenos Švietimo centru, Utenos, Molėtų 14 švietimo įstaigų darbuotojų vyko į tarptautinę ERASMUS + KA2 suaugusiųjų strateginių partnerysčių projekto „LEADING TO LEARN TOGETHER“ sklaidos konferenciją, skirtą gerosios patirties sklaidai. Joje dalyvavo 100 dalyvių iš penkių Europos šalių. Konferencijoje buvo pristatytas projekto metu sukurtas leidinys, kuriame aprašytos 60 švietimo įstaigų Lenkijoje, Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje gerosios patirtys, skaityti pranešimai. Buvo užmegzti tarptautinio bendradarbiavimo ir bendravimo kontaktai. Projektą vykdė Utenos Švietimo centras.

  Įsibėgėjantys mokslo metai į aktyvias gimnazijos ir bibliotekos ugdymo bei informacijos sklaidos  veiklas įtraukė ne tik senbuvių bendruomenę, bet ir jos naujokus. Tai labai svarbu visiems, nes keturis metus  naujokai gimnazistai čia mokysis ir tobulės. Be abejo, jaunų žmonių ugdymas be prasmingų bibliotekos edukacinių veiklų ir jos knygų – neįsivaizduojamas.

Vis trumpėjančioms dienoms praskaidrinti bibliotekoje buvo pristatyta ir eksponuojama technologijų mokytojo Gintaro Stanislovėno fotografijos darbų paroda „Dūmų ir dažų fotografija“, o susikaupimo suteikė istorijos mokytojos Daivos Dūdėnienės ir jos buvusio auklėtinio, kunigo Nerijaus Pipiro susitikimas. Svečias  gimnazistams pristatė naujai išleistą savo kūrybos knygą „Susitikimai“.

 Spalio 17 d. vykusi atvira integruota pilietinio ugdymo, dailės ir bibliotekos veiklas apibendrinanti pamoka „Mano miestas – Utena“, rengta mokytojų Jolitos Baltuškienės, Vidos Gudelienės ir Aureolės Maračinskienės, pripildė gimnazistų širdis giedro džiugesio, meilės gimtajam miestui, o biblioteką papuošė nuoširdūs pirmokų piešiniai. Pamoką stebėjo Venspilio (Latvija) Švietimo įstaigų vadovai.

 Jau tapo tradicija spalio 23 d. paminėti Molekulės dieną. Tądien bibliotekoje šurmuliavo labai rimti ir kūrybingi mokinių pristatymai, buvo demonstruojamos pagamintos įvairių molekulinių  junginių cheminės konstrukcijos, o Chemijos būrelio narys Tomas Vainauskas (3A kl.) net sukonstravo benzeno molekulės modelį. Kol mokiniai su mokytojomis Audrute Zarankiene ir Aureole Maračinskiene darbavosi ties užduotimis ir rungtyniavo tarpusavyje, bibliotekininkė Vida Gudelienė pristatė nuotraukose užfiksuotas praėjusių metų Molekulės dienos akimirkas, supažindino su jau atliktais mokinių darbais.

 Jaukumo ir prasmės gimnazijos bibliotekoje vykstančioms ugdymo veikloms spalio 25d. įnešė atvira integruota pamoka „S.Daukantas – lietuvių tautinio ir dorovinio identiteto puoselėtojas“, skirta Daukanto 225 gimimo metinėms ir Lietuvos šimtmečio paminėjimui. Pamokos metu lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolita Bukėnienė ir bibliotekininkė Vida Gudelienė supažindino su svarbiausiais autoriaus darbais, leidiniais, jo nuopelnais literatūrai bei kalbai, aptarė jos ateities realijas. Teorinė dalis buvo paįvairinta edukaciniu-informaciniu filmu, mokinių aptarimais kultūriniu ir pilietiniu aspektu bei lyginamosios analizės metodu, nutiesusiu tiltą tarp senosios ir moderniosios literatūros kūrinių, atvėrusių S.T. Kondroto romano „Žalčio žvilgsnis“ tekste esančių vaizdinių, atkeliavusių iš S.Daukanto „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“, transformacijos kelią. Pamokoje senosios Lietuvos literatūros siejimas su šiandiena bei moderniąja literatūra leido mokiniams į tai, kas sena, įprasta ir žinoma, pažvelgti kitu, nauju žvilgsniu.

 Šio metų laiko pavidalą: trumpėjančias dienas, dažnesnį lietų gimnazijoje pakeičiame į vykstančias jaukias ir prasmingas mokinių ugdymo(-si) veiklas ne tik kabinetų, bet ir bibliotekos erdvėse. Mokyklos bendruomenė, kaip ir visa gamta, taip pat gyvena pagal  K. Donelaičio „Metuose“ fiksuojamą Rėdos rato darną: vis organizuojami nauji darbai, veiklos, tikslai. Juk nuo senų senovės gyvenimą švenčiame rudenį. Pastebime, kaip ugniniame klevo lape gamta kasmet dovanoja rudeninį stebuklą, o jo prasmėje kuriame vertingą visiems veiklą. Tegul ji bus mūsų visų dovana kiekvienam sutiktajam mokykloje, norinčiam išmokti, suprasti, tobulėti ir džiaugtis.

Bibliotekos informacija 

Rask mus Facebook'e